Najnovšie články z kategórie Vitaz

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Peter Sagan víťazne aj v pretekoch v Utahu

Sagan zaznamenal ďalšie víťazstvo v rámci prípravy na olympijské preteky horských bicyklov v Riu de Janeiro. Na podujatí Midweek MTB Race v Park City v americkom Utahu zvíťazil s náskokom 6:34 min pred Geoffom Montaguem.
Horskí cyklisti majú za sebou sériu víťazstiev v Srbsku

Našim horským cyklistom na pretekoch v Srbsku sa uplynulý víkend výborne darilo. Tri víťazstvá, druhé i tretie miesto, priniesli Slovensku ďalších 81 bodov UCI do olympijskej kvalifikácie.
Zlatý pedál 2015 pre Petra Sagana

Najlepším cyklistom Slovenska za rok 2015 sa podľa predpokladov stal Peter Sagan. Majster sveta z cestných pretekov s hromadným štartom z Richmondu triumfoval pred majstrom Európy do 23 rokov z Tallinnu Erikom Baškom a víťazkou Svetového pohára v cyklotriale Tatianou Janíčkovou.
Valverde štvrtýkrát víťazom hodnotenia WorldTour

Slovákovi Petrovi Saganovi patrí 17. miesto v konečnom poradí rebríčka WorldTour Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) za rok 2015. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo nazbieral v sezóne 257 bodov. Suverénnym víťazom sa štvrtýkrát v kariére stal Španiel Alejandro Valverde.
V Madride najrýchlejší Degenkolb, celkovým víťazom Vuelta a Espaňa sa stal Talian Aru

Nemecký šprintér John Degenkolb z tímu Giant - Alpecin bol najrýchlejší v nedeľnej poslednej 21. etape pretekov Vuelta a Espaňa, záverečného tretieho podujatia rangu Grand Tour v cyklistickej sezóne. Martin Velits (Etixx - Quick Step) sa s tohtoročnou Vueltou rozlúčil solídnym 22. miestom, v konečnom poradí bol 117.
Sagan vo Švajčiarsku zaokrúhlil počet triumfov na 10

Peter Sagan sa stal víťazom 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska. V záverečnom špurte etapy dlhej iba 117,3 km z Quinta do Olivone sa presadil pred Španielom Danim Morenom (Kaťuša) a Francúzom Thibautom Pinotom (FDJ). Sagan zopakoval svoj triumf v 3. etape na Tour de Suisse spred roka a celkovo si na tomto prípravnom podujatí pred Tour de France pripísal už desiate etapové víťazstvo.
Sagan predvádzal parádne výkony a stal celkovým víťazom Okolo Kalifornie

V záverečnej etape na 96,6 km z Los Angeles do Pasadeny získal 25-ročný Žilinčan cenné bonifikačné sekundy na rýchlostnej prémii i za 3. miesto v cieli a posunul sa v celkovom poradí pred doterajšieho lídra Juliana Alaphilippeho. V konečnom účtovaní mal jazdec tímu Tinkoff-Saxo k dobru tri sekundy.
Peter Sagan sa dočkal a vyhral etapu na Okolo Kalifornie

Po troch druhých miestach sa Peter Sagan dočkal triumfu na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral stredajšiu štvrtú etapu z Pismo Beach na Avila Beach (172,2 km). V šprinte do mierneho kopca nedal súperom žiadnu šancu a tešil sa z druhého víťazstva v sezóne 2015.
Peter Sagan sa po 261 dňoch dočkal víťazstva a bol najlepším jazdcom v 6. etape na Tirreno - Adriatico

Dvadsaťpäťročný úradujúci majster SR sa tešil prvýkrát v sezóne i v drese tímu Tinkoff-Saxo. Sagan sa presadil v dlhej cieľovej rovinke zmoknutej etapy pred Nemcom Geraldom Ciolekom a Belgičanom Jensom Debusscherem. Žilinčan si skvele načasoval záverečný špurt a potvrdil pozíciu vedúceho muža bodovacej súťaže na pretekoch Tirreno - Adriatico.
FELT EDICT FRD - Najlepší MTB XC celoodpružený bike podľa World of MTB Magazin PR článok