Najnovšie články z kategórie Vysledky

Barényi druhý v pretekoch C2 v Udiči, víťazstvo Medveďovej

Španiel Egoitz Murgoitio Rekald sa stal víťazom Veľkej ceny Marikovskej doliny v cyklokrose. V Udiči pri Považskej Bystrici sa bojovalo aj o body do svetového rebríčka, podujatie bolo zaradené do kategórie C2 kalendára UCI. Zároveň to bolo aj druhé kolo Slovenského pohára. Rekald triumfoval s náskokom 35 sekúnd pred Milanom Barényim z Trek KCK Oslany, ktorý v závere odrazil útok mladých Belgičanov Yorbena van Tichelyho a Quintena Hermansa.
Pavlendová bola druhá v scratchi vo Viedni

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 2. miesto v scratchi na pretekoch I. kategórie UCI vo Viedni. Na dráhe v rakúskej metropole obhájila umiestnenie z vlaňajška. V pretekoch na 500 m s pevným štartom skončila Pavlendová piata.
Majstrom sveta Rui Costa, Peter Sagan šiesty

Majstrom sveta v cyklistike v pretekoch elite mužov sa na šampionáte v talianskej Florencii v nedeľu stal Portugalčan Rui Costa, Peter Sagan skončil šiesty. Costa na nesmierne náročnej 272,26 km dlhej trati z Luccy do Florencie zvíťazil v čase 7:25:44 h, v záverečnom súboji zdolal Španiela Joaquima Rodrígueza. Tretí skončil so odstupom 15 sekúnd ďalší Španiel Alejandro Valverde, ktorý obhájil bronzovú medailu z vlaňajších MS v Holandsku. Až štvrté miesto zostalo pre domáceho favorita Vincenza Nibaliho.
Juniorka Medveďová milo prekvapila 6. miestom

Dánka Amalie Dideriksenová sa stala juniorskou majsterkou sveta v cyklistike. V pretekoch dievčenských nádejí na 82,85 km zdolala v špurte trojčlennej skupiny Rusku Anastasiu Jakovenkovú a Ukrajinku Olenu Demydovovú. Skvelý výsledok dosiahla Slovenka Tereza Medveďová, ktorá pri premiére na MS prišla do cieľa na 6. mieste.
Tony Martin dovŕšil víťazný hetrik

Majstrom sveta v individuálnej časovke na šampionáte v cestnej cyklistike v talianskej Florencii sa stal Nemec Tony Martin. Najväčší favorit zvládol 56,8 km dlhú trať za 1:05:36,65 h s a zvíťazil absolútne suverénne.
Velits s OPQS získal titul majstra sveta v časovke tímov

Cyklisti družstva Omega Pharma-Quick Step obhájili vo Florencii titul majstrov sveta v tímovej časovke. Z tretej zlatej medaily z majstrovstiev sveta sa tešil Slovák Peter Velits. V roku 2007 triumfoval na šampionáte mužov do 23 rokov, vlani vo Valkenburgu i tento rok vo Florencii vyhral s Omegou Pharma-Quick Step tímovú časovku.
V časovke ženských družstiev obhájil titul Specialized

Americký tím Specialized - Lululemon sa stal víťazom úvodnej disciplíny na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Florencii - časovky ženských družstiev.
Marek Peško šiesty na MS vo fourcrosse

Slovenský reprezentant Marek Peško skončil v sobotu na majstrovstvách sveta vo fourcrosse horských cyklistov v rakúskom Leogangu na výbornom 6. mieste. Dvadsaťpäťročný Slovák sa do hlavnej súťaže kvalifikoval z dvanástej pozície a vyhral ôsmu šestnásťfinálovú jazdu.
V kanadskom Montreale triumf Petra Sagana

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa stal víťazom nedeľňajších pretekov GP Montreal, ďalšieho podujatia WorldTour. Dvadsaťtriročný Žilinčan sa 5,5 km pred cieľom odpútal od hlavného poľa, utvoril si až dvadsaťsekundový náskok a sólovou jazdou napokon triumfoval bez väčších problémov.
Sagan prišiel v Alberte o žltý dres, zelený udržal

Austrálčan Rohan Dennis z tímu Garmin-Sharp vyzliekol slovenského cyklistu Petra Sagana zo žltého dresu lídra pretekov Okolo Alberty. Jazdec tímu Garmin-Sharp vyhral veternú 3. etapu zo Strathmore do Drumhelleru (169,8 km) pred Američanom Brentom Bookwalterom a Saganovým talianskym tímovým kolegom z Cannondalu Damianom Carusom. Peter Sagan prišiel do cieľa v pelotóne s takmer desaťminútovou stratou na najlepších. Dvadsaťtriročný Žilinčan je naďalej lídrom bodovacej súťaže o zelený dres.
Dillier prerušil Saganovu víťaznú šnúru

Švajčiar Silvan Dillier prerušil víťaznú šnúru slovenského cyklistu Petra Sagana a triumfoval v 2. etape na pretekoch Okolo Alberty, ktorá viedla z Devonu do Red Deeru a merala 174,8 km. Jazdec tímu BMC vyťažil z dlhého 80-kilometrového úniku, ku ktorému sa odhodlal spoločne so Sergejom Tvetcovom z Moldavska.
Peter Sagan dosiahol dvadsiaty triumf v roku 2013

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol dvadsiate víťazstvo v sezóne 2013, keď triumfoval v 1. etape zo Strathcona County do Camrose (158,1 km) na pretekoch Okolo Alberty. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale prvenstvom potvrdil žltý dres lídra, ktorý si vybojoval v utorkovom prológu. V hromadnom špurte pelotónu triumfoval Sagan pred Američanom Ericom Youngom a Holanďanom Morenom Hoflandom.