Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Vysledky

Nemec Kittel víťazom 2. etapy Paríž - Nice

Nemec Marcel Kittel sa stal víťazom utorňajšej druhej etapy cyklistických pretekov WorldTour Paríž - Nice, ktorá merala 200,5 km a viedla z Vimory do Cérilly.
Striebro Jurkoviča v Karlovej Studánke

Slovenský reprezentant v triatlone Tomáš Jurkovič obsadil počas uplynulého víkendu v pretekoch Českého pohára v zimnom triatlone Viessmann - Jesenický zimný triatlon 2013 v Karlovej Studánke pod Pradědom výborné druhé miesto. Zdolal ho len úradujúci majster sveta z nedávneho šampionátu v talianskom stredisku Cogne Rus Pavel Andrejev.
Víťazom prvej etapy na Paríž - Nice Francúz Bouhanni

Francúz Nacer Bouhanni sa stal víťazom pondelkovej prvej etapy cyklistických pretekov WorldTour Paríž - Nice, ktorá merala 195 km a viedla zo Saint-Germain-en-Laye do Nemours. Jazdec tímu FDJ sa presadil v záverečnom špurte. Na druhom mieste skončil Talian Alessandro Petacchi zo zoskupenia Lampre-Merida, na tretiu pozíciu obsadil jeho krajan Elia Viviani z tímu Cannondale.
Peter Velits skončil na úvod Paríž - Nice šiesty

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 6. miesto v úvodnom prológu na pretekoch WorldTour Paríž - Nice v Houilles, ktorý meral 2,9 km. V krátkej časovke zaostal jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step za víťazným Damienom Gaudinom o 3 sekundy.
Peter Sagan skončil druhý na Strade Bianche

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 2. mieste v sobotňajších pretekoch Strade Bianche v okolí Sieny. Dvadsaťtriročného rodáka zo Žiliny zdolal v Toskánsku len Talian a tímový kolega z Cannondale Moreno Moser.
Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.
V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.
Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.
Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.
Pervis sa dočkal prvého zlata

Francúz Francois Pervis sa stal majstrom sveta v súťaži na 1 km s pevným štartom na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku. Dvadsaťosemročný francúzsky reprezentant ukončil dlhé čakanie na najcennejší kov z MS v tejto disciplíne, keď v minulosti získal štyrikrát bronz a raz striebro. Pervis triumfoval pred Simonom van Velthoovenom z Nového Zélandu. V stíhacích pretekoch jednotlivkýň triumfovala Američanka Sarah Hammerová pred dvojicou Austrálčaniek.
Jurkovič tretí na pretekoch EP vo Vimperku

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil tretiu priečku na podujatí Európskeho pohára v zimnom triatlone v českom Vimperku. Prvé miesto si vybojoval Rus Pavel Andrejev, druhý skončil jeho krajan Jevgenij Kirillov.
Froome celkovým víťazom na Okolo Ománu

Brit Christopher Froome sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Ománu. Sobotňajšiu záverečnú 6. etapu z Nawit Nagam Parku do Muttrahu merajúcu 144 km vyhral Francúz Nacer Bouhanni z tímu FDJ, druhý skončil Austrálčan Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge) a tretiu pozíciu obsadil Američan Taylor Phinney zo zoskupenia BMC Racing. Slovák vo farbách Omega Pharma-Quick Step skončil na 68. poste a celkovo mu patrí 20. stupienok