Najnovšie články z kategórie Vysledky

V časovke suverénny Froome a Vuelta má zápletku

Devätnásta etapa cyklistickej Vuelty, časovka jednotlivcov na 37 km zo Xábie do Calpu, bola suverénnym predstavením Brita Christophera Frooma. Pretekár tímu Sky od prvých metrov šiel jednoznačne za víťazstvom a keďže na svojho hlavného rivala a lídra priebežnej celkovej klasifikácie Naira Quintanu (Movistar) získal 2:16 min, celkovo znížil svoje časové manko na Kolumbijčana na 1:21 min.
Peter Sagan skvelým záverom víťazom klasiky v Québecu

Sagan sa stal víťazom Grand Prix Cycliste de Québec, jednorazových pretekov v Kanade z kategórie WorldTour. Sagan zaútočil v posledných desiatkach metrov 201,6 km dlhej klasiky a doslova preletel okolo dovtedy vedúceho Kolumbijčana Rigoberta Urána. Jeho víťazný čas bol 5:07:13 h.
Sagan nie je sklamaný, chce byť zelený v Paríži

Rozlúčka so žltým dresom lídra pretekov a pád z prvej na 76. priečku priebežnej celkovej klasifikácie postihli Petra Sagana v stredajšej 5. etape na Tour de France. Víťaz piatich etáp na najslávnejších etapových pretekoch prišiel do cieľa v lyžiarskom stredisku Le Lioran v Centrálnom masíve v pokojnom tempe na 110. mieste s odstupom vyše 23 minút za víťazom.
Peter Sagan tretí v 4. etape, má žltý aj zelený dres

Úradujúci majster sveta Peter Sagan obsadil tretie miesto v utorkovej štvrtej etape na cyklistických pretekoch Tour de France, ktorá štartovala v Saumure a po 237,5 km finišovala v Limoges.
Mark Cavendish sa stal víťazom sobotňajšej úvodnej etapy na 103. ročníku cyklistických pretekov Tour de France, Peter Sagan tretí

Jazdec tímu Dimension Data zvíťazil v nervóznom špurtérskom finále, okrem nemeckých favoritov Marcela Kittela a Andrého Greipela zdolal aj slovenského majstra sveta Petra Sagana, ktorý stavil na veľmi dlhý špurt a v závere nestačil. Dvadsaťšesťročný Žilinčan napokon skončil na treťom mieste, druhý bol Kittel.
Finetto celkovým víťazom 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Celkovým víťazom 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska, patriacich do seriálu Europe Tour a kategórie 2.2., sa stal Talian Mauro Finetto z tímu Unieuro Willier. Slovinec Jan Tratnik z tímu Amplatz-BMC bol zasa hrdinom nedeľňajšej záverečnej 5. etapy, keď na trase dlhej 121,9 km medzi Bojnicami a Piešťanmi dosiahol víťazný čas 2:39:39 h. Druhý skončil v rovnakom čase jeho partner z úniku Nemec Florian Bissinger (BSA Greenlife).
Vincenzo Nibali víťazom Giro d´Italia 2016

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom 99. ročníka cyklistických pretekov Giro d´Italia. Nibali sa na líderskú pozíciu posunul až v sobotňajšej predposlednej etape s cieľom v Sant´Anna di Vinadio, nedeľňajší šprintérsky záver v Turíne už len potvrdil jeho víťazstvo.
Giro d´Italia: Víťazom 16. etapy Valverde, Kruijswijk zvýšil náskok

Triumfom Španiela Alejandra Valverdeho z tímu Movistar sa skončila 16. etapa cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá mala štart v Bressanone a po 132 km vrcholila v Andale. Po takmer troch hodinách v sedle bicykla (2:58:54 h) 36-ročný univerzál Valverde zdolal svojich súperov v úniku Holanďana Stevena Kruijswijka (LottoNL-Jumbo) a Rusa Ilnura Zakarina (Kaťuša) a tešil sa vôbec z prvého etapového triumfu na Giro d´Italia v kariére.
Peter Sagan úspešný aj na Okolo Kalifornie 2016

Sagan vyhral v práve skončenom ročníku pretekov Okolo Kalifornie dve etapy a dvakrát skončil druhý. Zároveň suverénne ovládol bodovaciu súťaž, keď druhého v celkovom poradí Nóra Kristoffa zdolal o 35 bodov. Zelený dres jej lídra nosil na sebe takmer počas celých pretekov.
Peter Sagan má 15 bodový náskok v bodovacej súťaži na Okolo Kalifornie

Lotyšský cyklista Toms Skujiňš z tímu Cannondale Pro Cycling sa stal víťazom 5. etapy pretekov Okolo Kalifornie, ktorá viedla z Lodi do South Lake Tahoe a merala 213 km. V etape s výrazne hornatým profilom Skujiňš v záverečnom špurte po takmer šiestich hodinách v sedle bicykla zdolal Kanaďana Adama de Vosa (Rally Cycling).
Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii

Peter Sagan ovládol šprintérsky záver a stal sa víťazom 4. etapy pretekov Okolo Kalifornie S 217 km najdlhšia etapa aktuálneho ročníka tradičného podujatia na Západnom pobreží USA vrcholila na motoristickom okruhu Laguna Seca a líder tímu Tinkoff Sagan si v závere po vyše päť a štvrťhodine v sedle bicykla poradil so svojím tradičným rivalom Belgičanom Gregom van Avermaetom (BMC Racing) a Austrálčanom Nathanom Haasom (Dimension Data).
Víťazný finiš Petra Sagana v San Diegu na prvej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie

Líder tímu Tinkoff, jazdiaci v dúhovom drese majstra sveta, predviedol skvelý finiš z tretej pozície, keď zdolal Holanďanov Woutera Wipperta (Cannondale) a Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) a od roku 2010 si pripísal už štrnásty etapový triumf na svojich obľúbených pretekoch na západnom pobreží USA. V záverečných troch kilometroch Saganovi aktivitou na čele pelotónu pomáhali dostať sa na výhodnú pozíciu dopredu jeho tímoví kolegovia, medzi nimi aj Slováci.