Najnovšie články z kategórie Vysledky

V Hnilčíku-Mráznici zvíťazil Lukáš Učeň

Výsledky nedeľňajšieho 5. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Hnilčíku-Mráznici:

Tschopp celkovým víťazom Okolo Utahu

Slovenskí cyklisti Peter a Martin Velitsovi pomohli tímovému kolegovi z Omega Pharma-QuickStep Levimu Leipheimerovi k víťazstvu v nedeľňajšej záverečnej 6. etape pretekov Okolo Utahu, ktorá mala štart i cieľ v Park City a merala 121,3 km. Leipheimerovi sa preteky v Utahu nepodarilo vyhrať tretíkrát za sebou, tentoraz sa musel uspokojiť s celkovým 6. miestom. Absolútnym víťazom Okolo Utahu 2012 sa stal Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC.

Zlato v cross country pre Čecha Kulhavého

Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch cross country horských cyklistov na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Úradujúci majster sveta triumfoval v čase 1:29:07 h.
Lídrom Okolo Utahu Tschopp, Velitsovci znova zaostali

Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC Racing sa víťazstvom v 5. etape cyklistických pretekov Okolo Utahu dostal na čelo priebežného poradia, keď dotiahol do konca svoj únik v úplnom závere. Post lídra si neudržal domáci Christian Vandevelde, ktorý prišiel do cieľa s odstupom 1:38 min a klesol na druhú priečku v celkovej klasifikácii. Predposledná etapa z Park City do lyžiarskeho strediska Snowbird bola kráľovská - merala 165 km a jazdci v nej našliapali dovedna 3048 výškových metrov.
Vo Svite víťazne Fojtík a Juhásová

Výsledky sobotňajších pretekov Slovenského pohára v cross country maratóne horských cyklistov vo Svite, ktoré boli druhou etapou Horal Tour:

Števková 21., zlato pre Francúzku Bressetovú

Slovenská reprezentantka Janka Števková skončila v sobotňajšej súťaži v cross country horských cyklistiek na Hrách XXX. olympiády v Londýne na 21. mieste. Poradilo sa jej tak zlepšiť svoje umiestnenie z OH 2008 v Pekingu, kde skončila na 24. pozícii. Od štartu až do cieľa sa 36-ročná členka tímu CK EPIC Dohňany pohybovala v polovici tretej desiatky. Do záverečného kola vstupovala na 23. priečke, no pred cieľom sa jej podarilo predstihnúť Poľku Gorickú aj Slovinku Klemenčičovú.

Martin Velits v piatok 9. na Okolo Utahu

Americký cyklista Jake Keough zvíťazil v piatkovej 4. etape pretekov Okolo Utahu a ďalší Američan Christian Vandevelde sa dostal do vedenia celkového poradia. Keough zvíťazil v 215,6 km dlhej etape časom 4:47:06 h, druhý prišiel do cieľa Talian Marco Benfatto a Tyler Farrar z USA obsadil tretiu pozíciu. Vandelvelde má v celkovom poradí 3-sekundový náskok pred Thomasom Danielsonom a Davidom Zabriskiem.

Tretia etapa Okolo Utahu pre Matthewsa

Austrálčan Michael Matthews z tímu Rabobank vyhral 3. etapu cyklistických pretekov Okolo Utahu z Ogdenu do Salt Lake City, keď v záverečnom špurte asi 60-člennej skupiny finišoval pred jazdcami BMC Racing Michaelom Schärom zo Švajčiarska a Američanom Brentom Bookwalterom.
Velitsovci sa po časovke tímov na Okolo Utahu prepadli

Víťazstvo tímu Garmin - Sharp v stredajšej časovke družstiev - 2. etape cyklistických pretekov Okolo Utahu - vynieslo na čelo priebežného poradia jednotlivcov domáceho jazdca Cristiana Vande Veldeho. Trať merala 21,7 km a jednotlivé tímy bojovali s časom netradične na motoristickom okruhu Miller Motorsports Park neďaleko Salt Lake City. Pred štvrtkovou 3. etapou sú na prvých štyroch miestach cyklisti Garminu, druhá priečka patrí Thomasovi Danielsonovi, tretia Davidovi Zabriskiemu.

Velitsovci na úvod Okolo Utahu v šiestej desiatke

Slovenskí cyklistickí súrodenci Martin a Peter Velitsovci v službách tímu Omega Pharma-Quickstep obsadili v prvej etape pretekov Okolo Utahu v USA 55., resp. 56. miesto. Do cieľa v Ogdene, kde malo podujatie aj štart, prišli viac ako štyri a pol minúty po víťaznom Austrálčanovi Rorym Sutherlandovi, ktorý sa ujal vedenia v celkovom poradí.
Richard Varga triumfoval v plaveckej časti, napokon 22.

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil v utorňajšom triatlone na Hrách XXX. olympiády v Londýne 22. priečku. Dvadsaťtriročný zverenec Gabriela Barana zvládol 1,5 km plávania, 40 km cyklistiky a 10 km behu za 1:49:25 h. Bratislavčan podľa očakávania triumfoval v plaveckej časti, poldruha kilometra zvládol za 16:56 min.

Na pretekoch Oravaman víťazstvo Jurkoviča a Vojtekovej

V sobotu sa v Zuberci a okolí Západných Tatier uskutočnil 2. ročník triatlonových pretekov Oravaman. Najlepším mužom sa stal slovenský reprezentant v horskom a zimnom triatlone Tomáš Jurkovič a najlepšou ženou domáca pretekárka Zuzana Vojteková. Takmer dve stovky pretekárov prekonalo 2 km plávania na Liptovskej Mare, 50 km cyklistiky z Liptova cez náročný horský prechod Huty do Zuberca až na Ťatliakovu chatu v Roháčskej doline.