Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Vysledky

Cavendish dosiahol prvé víťazstvo v drese majstra sveta

Úradujúci majster sveta Mark Cavendish dosiahol v utorkovej 3. etape na cyklistických pretekoch Okolo Kataru premiérové víťazstvo v dúhovom drese šampióna i v novom tíme Sky. Brit sa presadil v záverečnom špurte etapy z Dukhanu na štadión Al Gharafa v Dauhe, ktorá merala 146,5 km. V koncovke zdolal lídra pretekov Toma Boonena z Belgicka, tretí skončil Aidis Kruopis. Boonen vďaka bonifikácii za 2. miesto zvýšil svoj náskok v celkovom poradí pred Tylerom Farrarom z USA.
Peter Sagan po časovke tímov vypadol z Top10 Okolo Kataru

Americký tím Garmin vyhral pondelňajšiu druhú etapu cyklistických pretekov Okolo Kataru. Jazdci Garminu boli najrýchlejší na 11,3-kilomterovej trati. Lídrom pretekov zostal víťaz nedeľňajšej prvej etapy Belgičan Tom Boonen v službách tímu Omega Pharma-Quick Step, druhý je Američan Tyler Farrar s rovnakým celkovým časom.
Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii PR článok

Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii

Tak ako po minule roky aj teraz sa v zimnom obdobi Filip sustredi na snuru mestskych pretekov v Juznej Amerike. Po dobrom zaciatku v Kolumbijskom Manizales, sa mu podarilo zvitazit v juibilejnom 10 vyrocnom preteku v Brazilskom Santose.
Peter Sagan skončil v úvodných pretekoch roka tretí

Slovenský cyklista Peter Sagan začal súťažný rok 2012 3. miestom v úvodnej etape pretekov Okolo Kataru. Dvadsaťročného Žilinčana v službách tímu Liquigas-Cannondale prešpurtovali v koncovke 1. etapy od Barzan Towers do areálu golfového klubu v Dauhe (142,5 km) iba známy Belgičan Tom Boonen a Brit Adam Blythe. Preteky Okolo Kataru potrvajú do piatka 10. februára.
Albert získal druhý dúhový dres, dominancia Belgičanov

Belgičan Niels Albert sa stal v domácom prostredí v Koksijde druhýkrát majstrom sveta v cyklokrose v kategórii mužov - elite, na trón sa vrátil po dvojročnom kraľovaní Zdeňka Štybara. V Koksijde ovládli preteky na náročnej trati s ťažkým pieskovým podkladom domáci Belgičania, ktorí obsadili prvých sedem miest. Striebro si vybojoval Rob Peeters, bronz Kevin Pauwels. Zvyšok sveta sa s podmienkami len veľmi ťažko dokázal vyrovnať, obhajca prvenstva Štybar skončil až trinásty.
Jurkovič skončil tretí v Schwadene

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil na pretekoch Európskeho pohára v zimnom triatlone vo švajčiarskom Schwadene 3. priečku. Trať s objemami 6 km krosový beh, 10 km horská cyklistika a 8 km beh na lyžiach zvládol za 1:07:30 h. V najlešej desiatke skončili aj ďalší dvaja Slováci, Matúš Jurečka obsadil 9. a Pavol Gábor 10. priečku.
MS Cyklokros: Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

Holanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose. V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát.
Peter Sagan by mohol na OH štartovať aj v cross country

Cyklista Peter Sagan by sa na Hrách XXX. olympiády v anglickom Londýne (27. júla - 12. augusta 2012) mohol predstaviť aj v cross country v horskej cyklistike. Snahu o jeho štart pod piatimi kruhmi vyvinula komisia horskej cyklistiky pre cross country Slovenského zväzu cyklistiky. Doplnené o hlas Sagana
Cyklokros: Pauwels zdolal v Hoogerheide Štybara

Výsledky nedeľňajších pretekov Svetového pohára v cyklokrose v holandskom Hoogerheide:
Na Tour Down Under triumfoval Austrálčan Gerrans

Celkovým triumfom domáceho pretekára Simona Gerransa sa v nedeľu v Austrálii skončili cyklistické preteky Tour Down Under. V záverečnej šiestej etape merajúcej 90 km zvíťazil v okolí Adelaide Nemec Andre Greipel, v celkovej klasifikácii uhájil prvenstvo zo soboty 31-ročný Gerrans. "Je to fantastické, boli to skvelé preteky a toto je čerešnička na torte," rozplýval sa víťazný Austrálčan jazdiaci v tíme GreenEdge, pre ktorý to boli prvé preteky série World Tour.
Na čelo Tour Down Under sa vrátil Greipel

Víťazstvom v štvrtkovej 134,5 km dlhej 3. etape z Unley do Victor Harbour sa Nemec André Greipel vrátil na čelo celkového poradia austrálskych cyklistických pretekov Tour Down Under. Jazdec tímu Lotto Belisol rovnako ako v utorňajšej prvej etape triumfoval v špurte a opäť sa o niečo priblížil k svojmu tretiemu prvenstvu na podujatí.
Druhú etapu Tour Down Under vyhral Austrálčan Clark

Dokonalým triumfom domácich jazdcov sa skončila stredajšia druhá etapa austrálskych cyklistických pretekov seriálu ProTour Tour Down Under z Lobethalu do Stirlingu. Jej hrdinom sa stal Will Clarke z tímu UNI SA, keď dotiahol až do cieľa svoj sólový únik. Krátko po štarte sa odpútala od pelotónu dvojica, v ktorej bol okrem Clarka aj Švajčiar Martin Kohler z BMC.