Najnovšie články z kategórie Vysledky

Fiasko na záver cestných pretekov KPK, najlepších nesprávne odklonili

Záverečná 4. etapa na poľskom území zo Zabna do Tarnówa (130 km) sa skončila fiaskom, keďže organizátori v jej koncovke odklonili vedúcu skupinu na nesprávnu cestu a za víťaza etapy vyhlásili Nóra Kena Leviho Eikelanda, najlepšieho z pôvodne druhej partie jazdcov.
Saganovi vyšiel reparát, v Tepliciach bol štvrtý - pozrite si zábery z trate

Peter Sagan obsadil štvrté miesto v sobotňajších pretekoch Českého pohára v horskej cyklistike v elitnej kategórii cross country mužov a pretekárov do 23 rokov v Tepliciach. Sagan zaostal za víťazom o 1:09,9 min a za tretím stupienkom o 31,5 s.
Erik Baška s prvým víťazstvom medzi profesionálmi

Baška dosiahol svoje prvé víťazstvo v profesionálnom pelotóne, v piatok triumfoval na jednorazových pretekoch Handzame Classic vo Flámsku. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Tinkoff sa presadil v záverečnom špurte, keď nastúpil približne z piatej pozície a jasne o dĺžku bicykla zdolal Holanďana Dylana Groenewegena v službách LottoNL-Jumbo a domáceho Gianniho Meersmana zo zoskupenia Etixx-QuickStep.
Metelka na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Montichiari vybojoval striebornú medailu

Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal vo štvrtok na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v talianskom Montichiari striebornú medailu na kilometrovej trati s pevným štartom v skupine MC4.
Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

Z etapáku, ktorý sa konal 4. – 6. marca v brazílskom Araxá, si Michal Lami odnáša jedno 2. miesto, dve 8. miesta a siedmu priečku celkového poradia. Spolu s Martinom Haringom a Františkom Lamim tak naši elitní horskí cyklisti vyjazdili ďalších 118 bodov UCI do kvalifikácie na OH v Riu.
Peter Sagan skončil druhý v prvej európskej klasike v belgickom Gente

Sagan z tímu Tinkoff obsadil druhé miesto v sobotňajších pretekoch Omloop Het Nieuwsblad, ktoré odštartovali sezónu jarných klasík v Európe. V záverečnom špurte nestačil iba na svojho veľkého rivala Belgičana Grega van Avermaeta (BMC Racing).
Tinkoff v Malajzii s kvartetom Slovákov a debut Jána Valacha v pozícii hlavného športového riaditeľa

Slovenský šprintér tímu Tinkoff Michael Kolář obsadil v stredajšej úvodnej etape na cyklistických pretekoch Tour de Langkawi v Malajzii šieste miesto. Ďalší Slováci v drese Tinkoff Erik Baška a Juraj Sagan skončili na 48., resp. 110. pozícii.
Filip Polc vykročil úspešne za obhajobou titulu v Citydownhill world Tour 2016

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc vykročil za obhajobou celkového titulu v seriáli mestských zjazdov Citydownhill world Tour druhým miestom v čílskom Valparaíse. Tridsaťdvaročný Pezinčan na úvodnom podujatí trojdielneho seriálu nestačil na Nemca Johannesa Fischbacha, za ktorým vo finále zaostal o 1,177 s. Tretí skončil Brazílčan Bernardo Cruz.
DownMall Tour 2016 v Bratislave - výber z videí

V sobotu sa v bratislavskom nákupnom centre Central jazdilo na bikoch predposledné kolo série DownMall Tour 2016. Akcia prilákala približne 2 000 divákov a bolo sa veru na čo pozerať.
Van Aert je novým majstrom sveta v cyklokrose, Haring na 29. mieste a Keseg Števková na 28. mieste

Wout van Aert je novým majstrom sveta v cyklokrose. Dvadsaťjedenročný belgický reprezentant triumfoval v nedeľňajších pretekoch mužov-elite na domácom šampionáte v Heusden-Zolderi pred úradujúcim majstrom Európy Larsom van der Haarom z Holandska s náskokom piatich sekúnd. Jediný slovenský zástupca Martin Haring obsadil 29. miesto, za víťazom zaostal o štyri a pol minúty.
Peter Sagan v 2. etape na Tour de San Luis na druhom mieste

Peter Sagan skončil v utorkovej 2. etape zo San Luis do Villa Mercedes (181,9 km) na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne na druhom mieste. Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v cieľovom špurte pelotónu len na Kolumbijčana v službách Etixxu - Quick-Step Fernanda Gaviriu, ktorý zvíťazil s pomerne veľkým náskokom viac ako dĺžky bicykla.
Cyklokrosár Martin Haring tretí vo Švajčiarsku, ženy SR v druhej desiatke

Slovenský reprezentant Martin Haring obsadil tretie miesto na cyklokrosových pretrekoch kategórie C2, ktoré sa konali vo švajčiarskom Steinmaure.