Najnovšie články z kategórie Vysledky

V Karlovej Vsi triumfy Gallika a Bilačičovej

Výsledky víkendového 3. kola Kaktus bike Karloveskej ligy 2011 v cross country horských cyklistov v bratislavskej Karlovej Vsi:
MS DH: Triumf Harta v zjazde, Laktiš 74.

Majstrom sveta v zjazde v horskej cyklistike sa v nedeľu vo švajčiarskom stredisku Champéry stal iba 20-ročný jazdec z Veľkej Británie Danny Hart. Zo slovenských pretekárov obsadil v elitnej kategórii mužov 74. priečku Matej Laktiš, ktorý mal na Harta stratu takmer dvoch minút.
Na Vuelte 15. etapa aj červený dres Španielovi Cobovi

Španielsky cyklista tímu Geox-TMC Juan Jose Cobo Acebo sa stal víťazom nedeľňajšej kráľovskej 15. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa (Ávila - Anglirú 144,2 km), ktorej cieľ bol tesne za vrcholom Alto del Anglirú v nadmorskej výške 1592 m nad morom. Tridsaťročný Španiel sa pred druhým dňom voľna vyzliekol z červeného trička dovtedajšieho vedúceho pretekára Brita Bradeleya Wigginsa.
Pendrelová a Kulhavý majstrami sveta v XC

Kanaďanka Catharine Pendrelová potvrdila úlohu jednej z favoritiek a vo francúzskom Champéry sa stala majsterkou sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country. Je to najväčší úspech jej kariéry. Pendrelová o 28 sekúnd zdolala Maju Wloszczowskú z Poľska, tretia finišovala Talianka Eva Lechnerová.
Odmena za aktivitu pre Taaramaeho na Vuelte

Estónec Rein Taaramae sa stal víťazom sobotňajšej 14. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá mala cieľ na vrchole La Farrapona Lagos de Somiedo. Dvadsaťštyriročný jazdec tímu Cofidis bol na tohtoročnej Vuelte veľmi aktívny a napokon sa dočkal po 173 km sobotňajšej jazdy zaslúženej odmeny.
Peško dvanásty v 4X, Prokop majstrom

Slovenský reprezentant Marek Peško obsadil vo fourcrosse na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike vo francúzskom Champéry konečné 12. miesto. Ďalší slovenský zástupca Filip Polc skončil 22. Majstrom sveta v zjazdárskej disciplíne sa stal Čech Michal Prokop.
Albasini víťazom 13. etapy, v červenom stále Wiggins

Švajčiar v službách tímu HTC-Highroad Michael Albasini sa stal víťazom piatkovej 13. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla zo Sarrie do Ponferrady a merala 150 km. V šprinte vedúcej 20-člennej skupiny zdolal Taliana Erosa Capecchiho a Španiela Daniela Morena. V celkovom poradí si pozíciu lídra 66. ročníka udržal Brit Bradley Wiggins. Cyklista družstva Sky má v boji o červený dres náskok 7 sekúnd pred svojím tímovým kolegom Christopherom Froomeom a deviatich pred Švédom Fredrikom Kessiakoffom.
Sagan oslávi druhý triumf tradičným prípitkom s tímom

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdzuje aj na prestížnej Vuelte svoj veľký talent. Vo štvrtok sa tretíkrát postavil na pódium, keď vyhral 12. etapu. Pre jazdca tímu Liquigas-Cannondale to bolo druhé etapové prvenstvo na 66. ročníku. Sagan cestoval na Vueltu s cieľom dosiahnuť aspoň jedno prvenstvo, tento plán však už teraz prekročil.
Vuelta - Peter Sagan víťazom 12. etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy pretekov Vuelta a Espaňa na trati z Ponteareas do Pontevedry (167,3 km). Sagan suverénnym spôsobom ovládol záverečné metre, keď nechal za sebou Nemca Johna Degenkolba ako aj skúsených talianskych špurtérov Daniele Bennatiho a Alessandra Petacchiho.
V 11. etape na Vuelte triumf Moncoutiého, Sagan 130.

Víťazom stredajšej 11. etapy na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Verínu do Estaciónu de Esquí Alto de la Manzaneda a merala 167 km, sa stal Francúz v službách tímu Cofidis David Moncoutié časom 4:38:00 h. Druhú priečku obsadil s mankom 1:18 min Španiel Beňat Intxausti Elorriaga z tímu Movistar a tretí skončil jeho krajan Luis León Sánchez pôsobiaci v tíme Rabobank.
Časovka na Vuelte pre T. Martina, novým lídrom Froome

Brit Christopher Froome z tímu Sky sa po pondelkovej časovke v Salamance nečakane stal novým lídrom cyklistickej Vuelty. Pred ňou patrilo 26-ročnému kenskému rodákovi až 14. miesto s vyše minútovým odstupom na lídra. Z červeného dresu vyzliekol Holanďana Baukeho Mollemu, ktorý sa prepadol až na 7. miesto.
Leipheimer premiérovým víťazom USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom premiérovej edície cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge, v záverečnej nedeľňajšej etape triumfoval Talian Daniel Oss. "Vďaka mojim bohatým skúsenostiam som bol schopný chladnej kalkulácie, vytýčil som si niekoľko čiastkových cieľov, ktoré som postupne plnil.