Najnovšie články z kategórie Vysledky

V stredu na Vuelte triumf Joaquíma Rodrígueza

Víťazom stredajšej 5. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa stal Joaquím Rodríguez. Španiel jazdiaci vo farbách tímu Kaťuša zvládol trať zo Sierra Nevada do Valdepeňas de Jaén v dĺžke 187 km za 4:42:54 h a postaral sa o druhý etapový triumf svojej stajne za sebou. Druhé miesto obsadil s odstupom štyroch sekúnd Wout Poels a o ďalšiu sekundu zaostal utorňajší víťaz Daniel Moreno.
Sagan a Velits v Colorade v druhej päťdesiatke

Američan Levi Leipheimer zvíťazil v utorňajšej druhej etape premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade zo Salidy do Crested Butte. Jazdec domáceho tímu RadioShack rozhodol o svojom triumfe v členitom teréne na záverečných 500 m, keď sa odpútal od vedúcej skupiny. Na druhom mieste finišoval Kolumbijčan Sergio Luis Henao Montoya, tretí bol Luxemburčan Fränk Schleck. Leipheimer sa zároveň prepracoval na čelo priebežného poradia.
Moreno prvý v Sierra Nevade, do červeného Chavanel

Španiel Daniel Moreno sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Kaťuša dosiahol prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V prvej horskej etape 66. ročníka z Bazy do Sierra Nevady (170,2 km) triumfoval s náskokom 3 sekúnd pred Dánom Chrisom Sörensenom, tretí prišiel do cieľa Ír Daniel.
Lastras novým lídrom Vuelty, Slováci stratili

Španiel Pablo Lastras sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa a zároveň je aj novým držiteľom červeného dresu lídra, ktorý získal od Daniela Bennatiho. Lastras vyhral tretie pokračovanie Vuelty 2011 z Petreru do Totany (163 km) s náskokom 15 sekúnd pred Francúzom Sylvainom Chavanelom a svojím krajanom Markelom Irizarom.
P. Velits v úvodnom prológu v Colorade na 62. mieste

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 62. miesto v úvodnom prológu premiérového ročníka etapových pretekov USA Pro Cycling Challenge v americkom Colorade. Na cestách v Colorado Springs zaostal jazdec tímu HTC - Highroad za tímovým kolegom Patrickom Gretschom, ktorý prológ vyhral, o 38 sekúnd.
MTBO MS: Na dlhej trati do finále osem Slovákov

V pretekoch na dlhej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, dosiahli najlepšie výsledky slovenské ženy. Hana Bajtošová došla v úmornej horúčave do cieľa na 10. priečke, na 17. mieste skončila Daniela Trnovcová a ako 25. kvalifikovali Stanislavu Fajtovú.
Sagan po druhej etape tretí na Vuelte

Austrálčan Christopher Sutton sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklisticky pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z La Nucíe do Playas de Orihuely a merala 174 km. Novým lídrom 66. ročníka je Talian Daniele Benatti, ktorý z červeného dresu vedúceho pretekára vyzliekol svojho tímového kolegu z Leopard-Treku Jakoba Fuglsanga.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.
Celkové triumfy v zjazde pre Gwina a Moseleyovú

Američan Aaron Gwin a Francúzka Myriam Nicolová sa v nedeľu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v zjazde horských cyklistov v roku 2011. Gwin triumfoval pred Britom Dannym Hartom, Nicolová zdolala svoju krajanku Florianne Puginovú. Jediný Slovák v štartovom poli Martin Knapec obsadil 63. pozíciu.
Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

Roman Broniš, ktorý jazdí v drese Sparty Praha, sa stal víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje v Kláštore pod Znievom. Broniš sa presadil v súboji vedúcej štvorčlennej skupiny pred Marekom Čaneckým a Matejom Vyšňom.
Šiesty slovenský titul v olympijskom triatlone pre Šimka

Pavel Šimko z Realiz sport teamu Bratislava sa stal šiestykrát v kariére majstrom Slovenska v olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh). Na Žilinskom triatlone skončil v sobotu na 2. mieste za Balázsom Pocsaiom z Maďarska, ale ako najlepší Slovák si vybojoval majstrovský titul.
Kulhavý a Pendrelová víťazmi svetového pohára XC

Kanaďanka Catharine Pendrelová a Čech Jaroslav Kulhavý sa v sobotu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011.