Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Zimny Triatlon

Na úvod sezóny triumf Tomáša Jurkoviča

Víťazom pretekov 1. kola Slovenského pohára 2013 v zimnom triatlone - Memoriálu Dr. Antona Ihringa v Králikoch neďaleko Banskej Bystrice sa stal Tomáš Jurkovič. Trať pozostávajúcu zo 6 km krosového behu, 12 km horskej cyklistiky a 9 km behu na lyžiach zvládol za 48:41,8 min. O 2:42,5 min pomalší bol Matúš Jurečka, bronz si v konkurencii dvanástich pretekárov vybojoval Norbert Gröne. Rýchlejšou z dvojice žien v štartovom poli bola Andrea Hrúzová.
Zimný triatlon: Striebro pre slovenskú juniorku Vančovú

Slovenská reprezentantka v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) Tatiana Vančová obsadila na majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Carcoforo druhé miesto a vybojovala pre slovenskú minivýpravu jediný vzácny kov - striebro. Slovenským mužom sa preteky nevydarili. Pavol Gábor skončil až sedemnásty, Tomáš Jurkovič preteky nedokončil, keď odstúpil v záverečnom behu na lyžiach.
Zimný triatlon Dohňany 2012

V prvú februárovú nedeľu sa konal v areáli Epic Centra Dohňany tretí ročník zimného triatlonu. Účastníkov preverili, okrem mrazivého počasia, beh, cyklistika a na záver bežecké lyžovanie. Na trať sa vydalo cca 25 odvážlivcov - tu je niekoľko fotiek z akcie.
Triatlon: Známe sú už termíny a miesta všetkých domácich šampionátov

Slovenská triatlonová únia (STÚ) na svojej internetovej stránke zverejnila termíny a dejiská všetkých domácich šampionátov, ktoré organizuje v tomto roku. O tituly majstrov Slovenska v olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh) sa bude bojovať 3. júna v Bratislave, v šprint triatlone (polovičné vzdialenosti) to bude 30. júna v Dvoroch nad Žitavou, v strednom triatlone (1,9 - 90 - 21,1) 14. júla v Bátovciach a klasický Ironman (3,8 - 180 - 42,195) bude 4. augusta v Piešťanoch.
Jurkovič skončil tretí v Schwadene

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil na pretekoch Európskeho pohára v zimnom triatlone vo švajčiarskom Schwadene 3. priečku. Trať s objemami 6 km krosový beh, 10 km horská cyklistika a 8 km beh na lyžiach zvládol za 1:07:30 h. V najlešej desiatke skončili aj ďalší dvaja Slováci, Matúš Jurečka obsadil 9. a Pavol Gábor 10. priečku.
Tituly majstrov SR Jurkovičovi a A. Hrúzovej

Majstrami Slovenska v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) sa v lyžiarskom stredisku Králiky neďaleko Banskej Bystrice stali Tomáš Jurkovič a Andrea Hrúzová. Preteky boli zároveň 3. kolom Slovenského pohára.
V Slovenskom pohári triumfy Jurkoviča a Lapinovej

Výsledky sobotných pretekov II. kola Slovenského pohára v zimnom triatlone v lyžiarskom stredisku Králiky.
Špička SR v Králikoch o tituly republikových majstrov

Lyžiarsky areál Králiky neďaleko Banskej Bystrice privíta počas nadchádzajúceho víkendu (14. - 15. januára) slovenskú špičku v zimnom triatlone, ktorá tam bude bojovať o majstrovské tituly i body do Slovenského pohára. Vlani sa domáci šampionát ani na niekoľko pokusov neuskutočnil, počasie urobilo zakaždým škrt cez zámery organizátorov.
Počas nadchádzajúceho víkendu M-SR i Slovenský pohár

Lyžiarske stredisko Králiky neďaleko Banskej Bystrice privíta počas nadchádzajúceho víkendu 14. a 15. januára slovenskú elitu v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach), ktorá tam bude bojovať o body do Slovenského pohára a v nedeľu aj o tituly republikových majstrov v tomto športe. Organizátormi oboch pretekov sú Klub zimného triatlonu Donovaly v spolupráci so Slovenskou triatlonovou úniou.