V auguste mám naplánovanú cyklotúru, okolo Neziderského jazera a potom ďalej, krížom cez Rakúsko až do Hallstadttu, tam by som sa chcela stočiť na sever do Passau a Dunajskou cyklocestou sa potom vrátiť späť do Bratislavy. Takú dlhú túru som ešte neabsolvovala a tak by som veľmi rada uvítala Vaše rady ako sa na ňu pripraviť, čo si zo sebou zobrať, keďže všetko budem ťahať na nosiči. Počas testovacích jázd narážam na otázky na ktoré by som rada poznala odpovede, budem povďačná za každú radu.

1. Počas cesty mi tuhnú svaly na šiji, pri zaklonení do zadu ma bolí krk, čo s tým?
2. Okolo 90km ma bolia dlane, aj keď mám gélové rukavice, fakt bolia, čo s tým?
3. V Rakúsku prilba nie je povinná, ja neznášam prilbu, mala by som si ju aj napriek tomu vziať?
4. Ľudia je nejaký plán po koľkých km si dať niečo pod zub? Ako skĺbiť oddych s jedlom?
Možno sú to pre Vás smiešne otázky, ale ja mám s týmto fakt problém, aj keď cestou zajedám domov sa vraciam taká hladná, že sa neviem dojesť.
5. Oplatí sa brať kľúče, keď takmer všetko mám na rychloupináky? Takmer všetko.
6. Vzali by ste si aj olej na reťaz, proste brali by ste aj mazivo?
7. Ako s energiou??? Solárna nabíjačka mi ani náhodou nepokrýva výdaje, dynamo tiež nie.
8. Na čo všetko som ešte zabudla????

Pre upresnenie, mám cestný bicykel Trek, zvažujem, či je vôbec rozumné na cesťák naložiť 15-20kg bagáž, pri testovaní to vyzerá v pohode, len mám strach či to tie tenké ráfiky vydržia.

Máte niekto s týmto skúsenosti? Budem vďačná za každý nápad a radu.

Ďakujem.
23.07.2016 - 20:56:23
00
Nevyjadrim sa ku vsetkemu ale snad ti to pomoze:
1.mozno skusit inu poziciu
2. Skus silikonove gripy, napr. Esi chunky ktore si tu vela ludi pochvaluje
3.hlavne na ceste je prilba dobra vec kebyze sa stane nehoda. Obzvlast ked mas na biku nalozene 20kg tasky tak je bike menej ovladatelny
5.servisna sada je zaklad, bez nej ani nevychadzam z domu :D
6. 50ml flasticka oleja skoro nic nevazi ani nezabere vela miesta
7. Kup si nejaku powerbanku, aspon 10000 mAh, takato kapacita dokaze nabit telefon asi 3x
8.Nezabudaj na povinnu vybavu v rakusku, tj nejake odrazky a zvoncek, pocul som ze policajti v rakusku su na to haklivy
+ jednoznacne zober lepenie a mini pumpu
23.07.2016 - 21:46:04
00
Ako to dopadlo?
28.12.2016 - 08:33:53
00
velmi dufam, ze dobre. alebo si povedala, ze bike uz nikdy v zivote. lebo posledne prihlasenie 26.7. nevesti nic dobre.
28.12.2016 - 14:56:56
00
mozno sa este nevratila :)

a btw olej treba, na prvych jazdach sme ani my nebrali, ale ked clovek a hlavne bike zmokne, tak to potom pekne skripe az do konca vyletu :D

a btw2 5w solarny panel k 10000mah powerbanke pokryje takmer vsetko. ak teda nie je 3 dni zamracene :)
28.12.2016 - 19:50:53
00
keyboard_arrow_up