Najhoršie na tom je, že v úseku, kde je len jeden jazdný pruh a v protismere dva je cesta v strede rozdelená retardérmi, takže ten kamión v skutočnosti nemá kam uhnúť a ty ako cyklista na tej krajnici a hneď vedľa zvodidlá tiež nemáš veľmi kam. A tá cesta vie byť v prípade "zaujímavých" vodičov adrenalínová dostatočne aj v aute. Na tvojom mieste by som si to trikrát rozmyslel, či by som tadiaľ šiel na bicykli (aj keď je fakt, že už som tam nejakých dvoch videl, ale nie žiletkárov, skôr tých "šuchtačov". Našťastie vždy šli v protismere). Za seba môžem len povedať, že tadiaľ ísť pre mňa je neprípustné. To bezpečnejšíe mi príde ísť na žiletke cez Polom na Vrútky ako cez hlavnú cestu...
03.08.2016 - 12:26:26
05
V nedeľu kamióny nejazdia. A tých 10 najhorších kilometrov sa dá prežiť. Veď v tom úseku kde sa nedá predbiehať sa ani nikto neodváži keď mu to človek vyslovene nedovolí. A ak bude nejaký záliv tak tú kolónu nechám prejsť a pokračujem ďalej. Už som to takto absolvoval pod Strečnom v smere do Vrutok a to dokonca v týždni aj s kamiónmi a dalo sa. No samozrejme na dennodenné jazdenie to zase nie je.
03.08.2016 - 13:44:33
00
vavrosto napísal:
Vyzerá to dobre. Ja hádam aj pôjdem ale vo Vrútkach pôjdem na vlak do strecna. Som šofér A viem že ta cesta je bez krajnice. Ledva sa tam zmestí kamión.

Len také upozornenie. Ideme na cesťákoch. Ak máš tak OK, lebo v profile máš vyfotenú nejakú hupačku.
03.08.2016 - 13:48:22
00
Never všetkému čo je na internete
03.08.2016 - 14:21:56
00
Síce ma do toho nič ale s tou cestou popod Strečno maj trošku rozumu. Práve v nedeľu je to plné osobných áut vracajúcich sa z východu. Je to samovražda a trochu aj nezodpovednosť. Isto ti šoféri nepoďakujú a budú zbytočne nervózni. A po druhé, smer do Žiliny je úplne o niečom inom. Pozri si na Googli ako vyzerá ten pruh. Zvodidlo hneď za čiarou, na rozdiel od smeru na Vrútky kde sa v prípade potreby "hodíš" do trávy ;-).
03.08.2016 - 15:47:19
01
Tak JOLI to popísal že vie do čoho ide. Ja by som tam tiež za bieleho dňa nešiel. Jedine víkend v noci, kedy je premávka minimálna. Z Vrútok ide vlak do Strečna každú chvíľu, tak prečo nie tak?
03.08.2016 - 21:51:41
00
Ahojte pred nedávnom som začal jazdiť na cestnom biku takže som maximálne neskúsený taktiež som z TT keďže momentálne žijem v ZA vedel by mi niekto poradiť nejaké zaujímavé trasy??
Ďakujem.
16.08.2016 - 13:15:26
00
Dosť závisí od vzdialeností prevýšenia a ako ti prekáža hustota cestnej premávky, prípadne úzka cesta :) Daj viac info :)
16.08.2016 - 18:28:40
00
Zdravím chcel by som sa spýtať ako to vyzerá v úseku Makov Kasárne - Veľké Karlovice dá sa to v pohode prejsť na cesťáku?
22.08.2016 - 18:44:26
00
Hladko: Z Kasární smerom na Karlovice je medzi chatami krátky úsek pavé a rozbitý asfalt, okrem toho je tam dobrá lesná asfaltka a príjemný zjazd. To blato čo je na videu tam pred cca. mesiacom nebolo ;)
Zjazd z Makova -Kasárne do Podťatého thumb_up0thumb_down
22.08.2016 - 20:52:16
00
kava vďaka :)
22.08.2016 - 21:53:21
00
Cybo napísal:
Ahojte pred nedávnom som začal jazdiť na cestnom biku takže som maximálne neskúsený taktiež som z TT keďže momentálne žijem v ZA vedel by mi niekto poradiť nejaké zaujímavé trasy??
Ďakujem.

1) Kopeckovy v tyzdni bez aut - Za-Okolo Vodneho diela do Mojša, ponad zeleznicu, krizom cez hlavnu do Gbelian, v protismere po širokej cykloceste smer Teplička, rovno popod zahradky pod Dubnom na Budatin, stupacik na Zastranie, na vrchole rychlo dole po novom asfalte prudko do Teplicky, nazad vyzivny vysvih po tom istom hore zas na Zastranie, dole zjazd zas do Budatina - potom sa da ist na Bytcu alebo nazad rovnaka trasa + Trnove, na konci prejazd do Visnoveho a smer Turie atd. Vsetko slusny asflat.
2) Vikendove:
ZA-Horky-Dolny Hricov (tento usek cez tyzden blatkovy bo dialnica)-po starej ceste Povazska (PX)-Domaniza-Rajec-ZA
detto ale Povazska-Sverepec-Dolny Lieskov-Ďurďove-Sadocne-Domaniza-Rajec-ZA
Za-Rajec-Cicmany-Zliechov-Košecke podhradie-PX-ZA
Za-Stiavnik-Hore na kasarne, cca 1km rozdraby asfalt potom uplne novy az hore na Butorky, asfaltkou do Makova, po hlavnej do Bytce cez horsky prechod (sobota okolo 12,00 sa da v pohode), Bytca-ZA
3) Uplne kratke ale svizne.
Smer ZA-Trnove-prepojka na Visnove-Turie-hore na Sacne (asfalt na hrane)
Smer ZA-Dlhe pole a nazad (vyuzit sa da prepojka cez dielo Hricov)
Smer ZA-Velke Rovne Semetes (stupak), uplne naj trasa az kym nezacali kopat plyn ci keru mater, minuly rok to bolo nezjazdne pre les semaforov
23.08.2016 - 16:33:16
00
Kotešová - Velké Rovné je nový asfalt až na pár kúskov , ktoré by sa mali dokončiť do konca augusta ,
Štiavnik od kostola hore asi 1 km je vyfrézovné ale malo by byť hotové tiež najneskôr začiatkom septembra , je to všetko kvôli rozširovaniu kanalizácie a vodovodu .
23.08.2016 - 22:11:40
01
No super, cestari okolo Ziliny uplne pochovali vsetky dobre trasy...
24.08.2016 - 09:12:28
00
Mňa skôr prekvapila nedávno jama pri Bistre Trio v Rosine čo je len tak zahádzaná štrkom ale je hlboká riadne... navyše je smerom nadol z Rosiny do Žiliny a nie je to vôbec prehľadné. Som len rád, že to skončilo menšou osmičkou na prednom kolese a nič viac, nebolo mi totiž v tom momente všetko jedno...
24.08.2016 - 21:08:37
00
keyboard_arrow_up