No, mam taku zaujimavejsiu otazku. Buduce leto mam vacsie cestovatelske plany. Okrem ineho by som chcel zabicyklovat cca 3500km (naozaj cca, mozno 2500, mozno 4500). A ide tu o to, ze som planoval nieco take podniknut aspon s jednou dalsiou osobou. Zial, kolegovia, znami alebo priatelia nemozu, budto su na VS, alebo nemaju peniaze, alebo uz maju rodinu. Viem ze je to dost skoro a asi aj dost divne, hladat na fore niekoho takehoto, ale ak nahodou je tu clovek, ktory rad bicykluje a bol by ochotny nieco taketo podstupit, nech ma kontaktuje e-mailom, ss, icq alebo aj inak. Pisem to tak skoro preto, lebo nechcem najst osobu na takuto cestu 2 tyzdne pred odchodom.
04.09.2011 - 03:09:53
00
a kde sa chystáš??
04.09.2011 - 08:11:27
00
Mam viac ciest, este som nevyberal presne nejaku. Rozmyslam o jednosmernej, spat by som isiel nejakym inym sposobom, aby som toho mohol co najviac obehnut. Nevyhoda je, ze idem po Europe, kde nie je taka krajina, aku by som chcel vidiet. Mozno o par rokov pojdem takto po Amerike alebo pod. Ale smer bude jeden z tychto:
Juzny - Slovensko, Rakusko, Nemecko, Svajciarsko, Francuzsko, Spanielsko
Zapadny - Slovensko, Cesko, Polsko, Nemecko, Dansko, Holandsko, Belgicko, Anglicko
Severny - Slovensko, Cesko, Nemecko, Dansko, Svedsko, Norsko/Finsko
Najradsej by som isiel na vychod, ale tam si este netrufnem ist. Nie je to tam zrovna najbezpecnejsie.
04.09.2011 - 12:36:57
00
Vela stastia. Napis, ako to dopadlo.
04.09.2011 - 22:49:55
00
A ako konkretne by si si nieco take predstavoval? Tiez ma vzdy lakala predstava si na ziletke prebicyklovat europu no to by som potreboval nejakeho nosica co by ma vzdy cakal na checkpointoch. Na nejakom nabalenom trekkingovom bicykli by to velka zabava asi nebola.
05.09.2011 - 07:14:07
00
Ako? Nabalis bicykel a ides :) Neda sa tam toho vela vysvetlit. Tak ako ked ides 500km, ale nabalis sa o kusok viac.
05.09.2011 - 20:57:04
00
Pajoncek: Nabaleny na horskom s nosicom so slickmi na dva tyzdne som s prehladom daval 150-200km/den. A to nie som ziadny chrt, ani makac, ani na maratonoch nie som v prvej polovicke. Crossovy by bol mozno pohodlnejsi, ale superlahke prevody, ked mas na bicykli 15-20kg navyse a nieco v nohach v strmych kopcoch ocenis. Neviem si predstavit na mojom dvojtanierovom cestaku toto tocit, utrpenie pre nohy i retaz.

Ale kazdy ma nieco. Znami pred rokmi sli na cestakoch na Balaton. Bolo ich viac a vzdy jeden autom a sa striedali.. a v aute vsetko to, co by si zvycajne mal na bicykli. Len pre nas cestovatelov to "nie je ono" ked si to nenesies sam a nie si zodpovedny sam za seba a ked sa nieco nepodari, alebo pokazi, tak sa musis postarat sam alebo s pomocou okolia a nevozit si cely servis v aute :)
14.09.2011 - 14:03:25
00
chlapy netrapte tie ziletky tie su konstruovane na inaksie jazdenie , bud si zadovazte sprievodne auto alebo jednoznacne vylucte cestny bicykel .... presne tak ako to urobili OSKARY , idu si na cestakoch a maju sprievodne auto kde maju vsetko potrebne ....
14.09.2011 - 16:59:06
00
keyboard_arrow_up