Ahojte rozmyslam o kupe Specialized Rockhopper sport 29 alebo Specialized Crosstrail sport disc mate snim nejake skusenosti? Je to dobra volba alebo mam ist radsej do inej znacky. Dakujem za akukolvek info
25.03.2015 - 19:39:12
00
MTB vs Cross. Podla toho, kde chces viacej jazdit. Cross znesie aj menej narocny teren, sotolinove cesty, na asfalte budes mat mensi valivy odpor ako MTB.
27.03.2015 - 12:18:52
00
co poviete na toto?, ako hodnotite ram? da sa na nom do buducna stavat?
http://www.kaktusbike.sk/roubaix-sl4-sora-12056
02.04.2015 - 12:43:21
00
Ja mam Roubaix od novembra. Mam na nom zatial najazdenych nieco cez 800km a sadol mi dobre. Takze ja som s jeho kupu spokojny.
02.04.2015 - 18:46:11
00
Skusim ja presiel som si vsetkym u Speciku takze osobne skusenosti, kto nesuhlasi beriem to kazdy si kupi co chce a ako chce preto jazdime kazdy nieco ine :) :

Roubaix je krok vedla precyklistu. Je dobry na jazdu po meste a na kratke vyjazdy, neskutocne pohodlny, prevazat sa na nom je radost, maccie hlavy fakt zere ze to clovek skoro nepozna. Diera hrbol cokolvek zhltne ako malina, Do kopca tazsi jazdec rozvlni cely ram, pri silnejsom zaslapnuti do kopca otieras zadne aj predne spalky. Nie je to kolesami! Na Zolcolan si to NEBER! Pokial je to Roubaix s full karbon vidlou tak do kopca otocis o podstatny kus barany voci vidle. Pri zjazdoch je to strasny problem, viac krat som ukazoval ako sa naklonim v zjazde a predne koleso ide povodnu stopu, potom sa kusne a kopne to ako splaseny kon! pozor na to! Jazdil som to dva roky, najazdenych cca 25tis max. Otestovane v Taliansku, u nas, aj na maratonoch. Bocny vietor citit, jednoducho citit. tusim preco ale je to iba hlupa teoria. AK by som mal syna a chcel by ho tak by som ho odhovaral alebo mu proste na to nedal peniaze.

Tarmac som jazdil dva roky, vidla bola kombinovana nebola full carbon vsetky problemy s kopanim sa nevyskytli. Ram uzasne pevny, tuhy v kazdom smere, vsetka sila ide naozaj do predu. Macacie hlavy a nerovnosti vsetky citit co je podla mna iba dobre. Do kopca naozajstna masina, nevlni sa pod nohami, neotieraju sa spalky koli makkej vidle, alebo ramu, toto je bajk ktory treba kupit ako prvy a neskusat pokusi s Roubaixom. Dve omotavky rukam iba prospeju. Najazdenych pod 20tisic. Ako hory tak u nas dlhe vyjazdy aj maratony. Oproti Roubaixu velke zlepsenie. Uzke trubky bocny vietor nula - neriesit, pokial nie si somar a nejazdis predne vysoke kolo v narazoch vetra. Bajk rozhodne doporucujem.

Venge - castokrat pocuvam ako je to tvrda masina na sprinty. Prdlajs. Je to maksie ako Tarmac, prijemnejsie na zvezenie, pretoze predna stavba je tvrda a zadna maksia. Je to osobny pocit, Venge je prijemnejsi rekreacnejsi ram ako Tarmac, nech vyzera aj ako aeromasina. Pokial nie je spravne nastavena vyska sedla a zvolena velkost ramu, to mam osobne vyskusane, zabudnite na prudke zmeny smeru. Ide to uplne rovno a nechce sa mu do ziadnej vlnky, pozor na kupu ramu o cislo menej. Skusene otestovane, nie len na sebe. Akonahle vsetko clovek nastavi ako treba, je ten bajk hravy a nie je problem sa s nim ani pokladat. Preto neberte nazor s toho, ze niekomu iba tak sadnete na bajk a mate sedacku iba o 2cm nizsie.
Venge ma teraz najazdene malo cez 600 km takze total result az po roku. zatial je na niake velke veci malo km, Kazdopadne komu sa to paci nech si to kupi, nie je to ziadny superspecial ktory by nieco nedovoloval. Pozor nemam na nom este vyskusane horske vyslapy, popravde ale kto u nas vobec kopce naozaj jazdi ze:) .... Bocny vietor, hm niekde sa to uz pisalo ze s tym nema problem. Naozaj som nemal zatial ziadny probem a to teraz fuka zbesilo. Proste ked fuka nedam velke kola ze. Vidim siroku trubku a myslim si ze to bude citit, sedim na tom a necitim nic. Cas ukaze.

Prekvapil ALEZ je to hlina ale je to to fakt fajn.

result 85 kg/ 185cm jazdca. Roubax NIE! Tarmac rozhodne ANO. Venge rozhodne ANO.
03.04.2015 - 14:10:29
03
keyboard_arrow_up