Zdravím,
Plánujem začať bicyklovať a chcel by som si z toho časom spraviť koníček na plný úväzok. Chystám sa na cesty, ktoré ma oslovili viacej ako terén, ide len o to, že zatiaľ som študent takže finančný stav sa moc rýchlo nerozrastá :)
A ako názov už hovorí, chcel by som sa spýtať na konkrétny model bicykla ktorý mi je cenovo dostupný :
http://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-btwin-triban-500-cierno-bielo-oranzovy-id_8331913.html

Máte niekto sním skúsenosti ? je to dobrý bicykel do začiatku ? Samozrejme po roku / dvoch by som už prešiel na bicykel cenovo nad 1000€.
Nechám si radšej poradiť od skúsených, ako skočiť do neznámych vôd bez akýchkoľvek rád.
dodatok : na začiatok by som dával 20-40km trasy 2x do týždňa.
09.02.2016 - 22:15:15
00
Za 300€ na bazaroch najdes vcelku slusny bicykel, karbon vidla, Sora, starsia 105...
Taky bicykel ti nestrati tolko, za ten cas co ho budes jazdit, na hodnote ako novy Btwin..

Kazdopadne, na bicykle z decathlonu, su zo zahranicia vcelku pozitivne ohlasy ale tieto low-cost je rozumnejsie riesit tym bazarom...
09.02.2016 - 23:58:31
01
neviem či aj tento, ale niektoré bajky v decathlone som si v rukách "poťažkal" a pocitovo tá váha bola šialená
t.z. možno aj 15 kg +
10.02.2016 - 00:06:30
00
Tak váha by mala byť okolo 9.8kg, rátam stými 10kg že by mal a v tejto cenovej kategórii sú poväčšine tak isto ťažké bicykle. Bazár pozerám skoro stále a hladám nejaký pekný za lacno, ale s mojími 167cm som nenašiel velkosť rámu ktorý by mi sadla :( (ktoré by mi veľkosťou padli tak boli vždy dámske :D )
cenovo sa chcem držať pri zemi, keďže treba k tomu ešte výbavu ako dres, prilba, bezpečnostné prvky, tachometer, pedále, tretry. Ale nejaké 3-4 mesiace ešte potrvá než niečo kúpim (najskôr musím naškriabať € z brigády no). Ale ďakujem za odpovede

15Kg ? to je nejak moc, no budem musieť zájsť do Decathlonu a pýtať si zváženie :O já som ho nechcel vyťahovať zo stojanu v BA, lebo boli moc natesno naskladané pri sebe a bál som sa, že by som zhodil polku obchodu.
10.02.2016 - 00:18:56
00
Ako človek, ktorý s tými bikami robí, by som ti radšej odporučil 520tku... Komplet Sora, karbón vidlica, 559,99eur. 500vka je fajn low cost pre niekoho, kto chce ten cesťák ako nejaký doplnok, poprípade jazdí "len tak". Ale keď to spomínaš ako koníček na plný úväzok popozeral by som sa po 520/540. Poprípade sérii Ultra... Samozrejme, čím vyššie číslo a séria... Tým lepšia váha, výbava a vyššia cena :D

Edit: Teraz čítam, že by si ten cesťák chcel "na vyskúšanie" (alebo ako to nazvať, kým sa nedozvieš, či by ťa to chytilo). V tom prípade by možno stačil... Záleží od teba koľko a ako chceš investovať. Ale B'twin sú veľmi dobré biky v pomere cena/výkon a teraz to nehovorím preto, lebo s nimi robím ;)

Srsen: Nad 15kg majú len mestské retro biky a nejaké rekreačné biky
10.02.2016 - 00:44:34
01
U mňa to je niečo medzi vyskúšaním a zároveň aj venovaním sa tomu. Vzišlo to z toho, že rád pozerám preteky, cesty okolo krajín(na bicykli samozrejme) a niečo mi v živote chýba čomu by som sa venoval a rozhodol som sa pre bicyklovanie. Já by som išiel kludne s cenou hore, ale ide tam aj o to, že nejakých 200€ miniem ešte na tie spomínané "doplnky".
Ale teší ma, že mi sem napísal niekto kto pracuje s týmito bicyklami a preto by som mal na teba dotaz ohladom tej váhy, ktorý tu bola pri tejto značke spomenutá.
Edit: Cyklistike sa začnem a budem venovať 100%, i keď nebudem vládať, ale budem sa snažiť stále zlepšovať a postupne spraviť z toho súčasť svojho života. (Ale teraz na leto chcem len začať, je viac ako možné, že o rok budem kupovať oveľa lepší bike)
10.02.2016 - 00:56:56
00
Ak chceš, aby sa ti bicyklovanie nezhnusilo, kúp si niečo iné. Buď nejaký bazár, alebo skús tento: http://www.citybikeshop.sk/Kenzel-Calibre-400-d757.htm?tab=description
Má ho môj známy a veľmi si ho pochvaľuje. Ja som rok používal takýto na 105ke, bol to vynikajúci bike. Časom som upgradoval na Trek s karbónovou vidlou a teraz rozmýšľam na celokarbónom. Tie dualy na BTWINe vyzerajú dosť nekvalitne. Nedosadajú dobre. Vidlica je železo. Kenzel má hliníkovú, Shimano výbavu, dobre radí, brzdí a váha je tiež dobrá...
10.02.2016 - 09:28:31
00
V 57 bez pedálov je papierovo písaná hmotnosť 10,6... Bohužiaľ ti ho neviem odvážiť, nakoľko tu akosi nikto nevyslyšal moje prosby o váhu :D Každopádne by bolo naj, keby si to prídeš do nejakého Dekáču obzrieť a vyskúšaš si ho :)

Elsi prosím ťa... Ak chceš odporúčať bike na tourney, ktorý je o 60eur lacnejší ako bike s karbónovou vidlou a na komplet Sore.... Lebo "Vyzerá to nekvalitne" tak si taký názor nechaj pre seba... Z obrázku ti môžem rovnako povedať, že ten Kenzel vyzerá zle. A že radí a brzdí dobre... Však všetko čo je dobre nastavené radí a brzdí dobre, či sa mýlim? :D
10.02.2016 - 09:47:40
01
Ja s "No name" prehadzovačkami a radeniami dobré skúsenosti nemám. Ľutoval by som za to dať peniaze. Navrhoval som mu niečo s čím mám dobrú osobnú skúsenosť nielen ja. A poviem ti, že radšej 7r Tourney od Shimana ako 8r des od bohviekoho. A to,že tebe sa ten Kenzel nepáči si nechaj pre seba. Dizajn sa tu nerieši. Mimochodom to "vyzerá to nekvalitne" patrilo dualom za tom lacnejšom biku
10.02.2016 - 10:53:44
00
Kupovať lacný bicykel má dobrú aj zlú stránku. Tá dobrá je , že ak človek nevie či ho tento šport chytí, tak utratené peniaze nebudú až tak chýbať v prípade, že by bicykel po pár mesiacoch skončil zavesený nadobro doma na klinci. Tá zlá stránka je tá, že človek plný nadšenia a očakávaní stratí po pár jazdách na cyklistiku chuť , pretože veľmi lacný bicykel ponúkne podpriemerné jazdné vlastnosti a človek ostane znechutený a sklamaný. Poznám ľudí ktorí chceli popri MTB začať aj s cestnou cyklistikou......tak oprášili starý Favorit ( Eska, Premier,....) , vymenili potrebné nefunkčné komponenty, povozili sa a po pár jazdách zahodili bicykel naspäť do pivnice (odkiaľ ho vyhrabali) s tým že "cestu" nikdy viac . A ani som sa im nedivil, pretože seriózne jazdiť na takom lacnom bicykli jednoducho nebolo možné a bola to aj trochu škoda.....keby zainvestovali do trošku kvalitnejšieho bicykla, mohli si cestnú cyklistiku vychutnávať doteraz.
10.02.2016 - 13:28:22
07
Ďakujem za tipy a rady. Budem sa teda snažiť primárne nájsť nejaký ten bazár. I keď najradšej by som bol za nový bicykel skrz servis (zatial sa do toho nulovo rozumím).
Povedzme, že za nový by som bol ochotný dať 500-600€ a za bazár tých 300-400€(rezerva pre výmenu nejakých dielov). Mám ešte čas na rozmyslenie čo odkiaľ kúpim, čas ma zatiaľ nenaháňa
Winter - já som mal MTB bike, pokazil sa a prestal som jazdiť no raz som osedlal tatkovho favorita a bolo to niečo úžasné, už ma začala baviť rýchlosť a prejdená diaľka ako poflakovanie sa len tak v lese. Na starých favoritoch nevidím nič zlé (teda len to utrpenie pri nastavovaní starej prehadzovačky ktorá je dodnes nenastavená).
10.02.2016 - 18:36:20
01
Favorit a cestny bicykel nie je to iste. Este tak F1 na galuskach alebo plastovkach dajme tomu, ale klasicky krcmovy Favorit zaostava aj za tym BTWINom o tri triedy vo vsetkom.
10.02.2016 - 19:20:51
02
Jezus, nepoužíval sa Favorit na galuskach ako treningový bicykel ?
A podla odpovedí som zistil, že mám hladať teda s komplet osadením Shimano Sora, ak sa teda nemýlim :)
10.02.2016 - 20:13:00
00
Saku , staré favority a iné veterány nie sú zlé, však ja sám som zástancom toho že pekne pojazdiť sa dá aj na lacných bicykloch. A oproti favoritu bude tento BTWIN Triban 500 určite lepší, tak ako Jezus napísal.

Tu som ti vygooglil nejaké reviews od majiteľov. Vcelku kladné hodnotenia a väčšina sa zhoduje že bicykel je vhodný pre začiatočníka, má nízku cenu a váhu.

https://www.decathlon.co.uk/triban-500-se-id_8306187.html
10.02.2016 - 20:44:37
01
Winter - škoda že si poslal zrovna ten Special Edition ktorý na SK nieje možné zohnať :( :D
10.02.2016 - 20:46:41
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up