Ahojte,
zvazujem kupu Canyon Grail CF SL 7. Chcel by som sa spytat ludi kt ten. bajk mali/maju ake s nim mate skusenosti? Mozno vase pre/proti ako na tom jazdite?

A najpodstatnejsia vec = velkost. Najde sa tu niekto kto ma XL/2XL? Mam 194cm a ten "inseam" 93cm, co ma dava do XL. Ale popravde mam trochu obavu ci mi to sadne = najma pre ten "hooverbar" a geometriu bajku (reach+ a stack +). Pripadne ak by sa nasiel s 2XL taky ochotny ze by som si na ten bajk aspon mohol sadnut...tak docestujem aj pivo donesiem :d

Zvazoval som aj AL verziu, pozeram aj novy Grizl...ale tento Grail CF SL ma najviac oslovil.

Dakujem.
16.06.2021 - 12:10:58
00
Cau, ja mam CF SL ale je to velkost L, mam vysku cca 189, inseam uz neviem tabulkovo som bol na hrane L/ XL ale som rad ze som vzal L-ko. Je to moj prvy cestak (rozumej bike s baranmi) po mojom Favorite na ktorom som naposledy jazdil v 1997. Prechadzal som nan z MTB HT na 26kach, takze to bol dost odvazny tah kedze som sa pred kupou na Graili nepovozil. Vyslo to a nelutujem. Pouzivam ho aj ako cestak, dokupil som extra kolesa s cestnejsou kazetou a 28 plastami inak jazdim 90% polnacky a makadam. Kludne sa mozes prist povozit alebo dame niekde spicha. Pozeram ze si z BA nemal by si to daleko.
16.06.2021 - 21:20:07
01
Ak si si niesi isty, radsej Grail AL alebo Grizl. Samotne hover bars su len v par velkostiach a tazko to prisposobit.
16.06.2021 - 23:06:11
01
stalky000 no cakal som aj takuto odpoved. Mas pravdu ze tie dva sa daju lepsie prisposobit ked by mi aj nieco nesedelo - predstavec atd. sa pomeni kedze je standardny a clovek ma pokoj...Pri Grizl akurat rovnako problem s velkostami - pri vyske 194cm a inseam 93 mi to dava xl, ale ked tam 195cm s rovnakou inseam 93 tak pise 2XL....par mesiacov dozadu som svoju vysku nameral 196 (teraz 194) tak neviem ci som sa zmensil alebo som zle meral, ale som este viac "medzi velkostami" ako pri graile....
Maroshito Diky za odpoved. Ja som tiez este barany nemal. Skusal som davnejsie testovat gravel s baranmi na bikefeste - Specialized diverge comp carbon, bolo to 61tka a dost divny pocit to bol. Mensiu velkost - v tomto pripade XL mi radili aj cez ten ich Canyon chat...Clovek kym to nevyskusa tak anevie. Dakujem za ponuku, tvoje Lko by mi asi ale bolo dost male. Inac vyzera paradne ten tvoj bajk. To musel byt dobry skok = favorit to Grail :D
22.06.2021 - 09:14:26
00
nojpo tak nebol to priamy prechod z favorita jazdil som mtb hardtaily posledny bol karbonovy cube na 26kach kolesach este. Tak prechod bol tiez vyrazny. Vzhladom na tereny a lokality ktore som zacal jazdit po presmerovani tak sa zvysila rychlost a znizila unava, otvorili sa moznosti si struhnut dlhsiu trasu aj po ceste. Sice to som robil aj na Cube ale hucat po rovinach na asfaltke s HTckom uz bol trosku overkill. S nim som si uzival v Karpatoch kam uz moc nechodim.
22.06.2021 - 10:47:27
00
Maroshito Ked som kupoval rozhodoval som sa medzi Gravel a HT - a vtedy Grail nedaval ani casy dodania...tak som zobral HTcko. Tiez karbonovy HT tiez Cube - kupovany min rok v novembri, ale je na reklamacii - prasknuty ram ani nie po 1000km....tak uvidim ako/kedy a ci vobec to vyriesia...Teraz jazdim na starsom trekkingovom Specialized co som mal a cakam ze co bude. Ale popri tom pokukujem po tom Graily mocne, tak uvidime.
22.06.2021 - 12:50:37
00
Grail Al a Grizl maju identicky stack, akurat Grizl je trosku kratsi. Pre agresivnejsi posed XL a pre pohodlnejsi 2XL. A ak ozaj nieis rozhodnuty, tak skocit niekam na bikefit kde maju stolicu a vyriesis to hned co kupit.
22.06.2021 - 13:07:08
01
keyboard_arrow_up