Theruck: to si ozaj prvy co mi toto vravi. O vahu mi nejde vobec, lebo pri tej cene su tam minimalne rozdiely.alebo ziadne. No katbon ze vraj je odolnejsi, menej podlieha unava a este mi nieco vysvetloval kamos, nieco v tom zmysle ze sa po case "nenatiahne". Ale to velke uvodzovky, lebo nepametam ako presne sa ta vlastnost vola.
Dakujem za prispevok, beriem kazdy nazor
08.01.2014 - 16:52:54
00
Bahno bral by som zretel na lepšie prislušenstvo. V shimane minimalne 105. Tiež zavyis kolko chceš jazdiť. Nahodou tomu uplne prepadneš a budeš musieť kupovať za velke love prislušenstvo. Carbon klesá a bude klesať. Môžeš vymeniť za tvar ktory ti bude vyhovovať.
Vieš to ako keby si si kupil auto z vyššej značky a daš mu pohon zo slabej značky.nechcem menovať.
08.01.2014 - 19:36:17
00
Pokúsime sa dačo vymyslieť, či už na 6800, alebo 5700. :)
08.01.2014 - 19:53:33
00
Theruck: to si ozaj prvy co mi toto vravi. O vahu mi nejde vobec, lebo pri tej cene su tam minimalne rozdiely.alebo ziadne. No katbon ze vraj je odolnejsi, menej podlieha unava a este mi nieco vysvetloval kamos, nieco v tom zmysle ze sa po case "nenatiahne". Ale to velke uvodzovky, lebo nepametam ako presne sa ta vlastnost vola.
Dakujem za prispevok, beriem kazdy nazor

odolnejsi voci comu? voci vetru? :) to ze ma karbon nejaku dobru vlastnost neznamena ze vsetky ostatne ramy su na prt. ked si to das do googlu klik tak tych karbonovych tam je vcelku dost.a pozri si referencie tychto opravarov http://www.karbon-servis.cz/ . Poznas niekoho co mal problem s ramom?kazdy ma svoje vyhody aj nevyhody. karbon ma tych nevyhod snad najviac ale kazdy pozera len na to ze karbon sa teraz nosi, to je top tak to chcem mat aj ja. lepsieho cyklistu to z teba neurobi. lacneho karbonu sa nakonec budes mat problem zbavit lebo kazdy si bude mysliet ze ktovie co sa s nim robilo... tak to je. ked len zacinas tak nema zmysel to tlakovat nasilu do karbonu a hrotit to na rozpocet. ajtak este ked ten bicygel kupis tak budes musiet este investovat pedale, mozno sedlo, mozno predstavec, kosiky atd. radsej hlinik s lepsimi komponentami a hlavne kolesami ako karbonovy robeny na cenu a nakonec sa budes pozerat celu sezonu na tie hnusne hadice co idu z prehadzovacov na tiagre :)
08.01.2014 - 19:58:22
00
No, poslal si fotku opravovania karbónu.
A ako by si opravil hliník?
08.01.2014 - 20:15:41
00
Rám a kolesá sú najdôležitejšie, ostatné je spotrebný materiál. Rám je základ a jeho výmena aj najmenej finančne zabolí. Kompozit je jednoduchší na opravu ako hliníková konkurencia. Jednoznačne lepší rám a komponenty sa časom aj tak vymenia...
08.01.2014 - 20:28:19
01
No, poslal si fotku opravovania karbónu.
A ako by si opravil hliník?

no hlinik by sa mi hentak neprevalil :)
a tych 300e co da navyse do nezmyselneho entry level karbonu moze dat radsej do nakupu oblecenia
casom zisti ci ho to berie a ci bude potrebovat nieco lepsie a potom si kupi uz nieco poriadne lebo vcelku sa to viac oplati ako kupovat si extra sadu a extra kolesa "ako spotrebny material".koniec koncov na tom alu rame bude ajtak karbonova vidla takze komfort bude aj na alu rame. samozrejme ked ten karbon kupi banovat ho nebude.
08.01.2014 - 23:34:42
00
a ked prejde na karbon, hlinikovy zostane ako vhodny zimacik :)
09.01.2014 - 00:10:15
00
Ďakujem vám všetkým za cenné rady a postrehy. Tak asi sa zamerám na ten karbonový rám aspon so 105-kou výbavou.
hadam to chyba nnebude. už len si vybrať naj cenu a naj vyrobcu.
09.01.2014 - 10:25:55
00
Spravna volba
09.01.2014 - 10:48:13
01
bahno, a čo tak stradu, viď táto téma? :) , ja mám výbavu ultegru, ale so 105-kou by si možno bol aj v cene. a rám je super
09.01.2014 - 13:55:33
01
No poď do našej rodiny ja som tiež STRADA ale na ultegre.:)
09.01.2014 - 14:47:24
01
mimo11: ano ano to som si pozeral tuna tu temu. aj ten tvoj bike..vyzerá naozaj dobre. a aj predtým si mal nejaký iný, či toto bol prvý cesťák?
fofo050: a ako dlho ho už máš? lepší je ako kellys co mas v profile. spokojný si sním?
ako dlho tvralo kým vám to vykladali?
09.01.2014 - 16:07:11
00
ak nerátam starý favorit :D tak toto je môj prvý cesťák. na stradách jazdí aj jeden cyklo team a nemyslím si že by jazdili na fušerinách. pozri si ich stránku, daj sa do kontaktu s manažérom martinom, iste ti vypracuje ponuku, kontakt s ním bol profesionálny
09.01.2014 - 16:55:49
00
Uz sme sa tuna s Marekom bavili.. Da si rozumne poradit, ze pri niektorych znackach platis za nalepku viac ako za ram :)
A presne tak, jazdi na nich PSK Reprogas a problem zatial nebol :)
09.01.2014 - 17:41:21
00
keyboard_arrow_up