Vlastnim cestny bicykel hlinikovy ram, karbonova vidlica (stredna trieda), ale posledny rok aj vzhladom na moznosti vyjazdov v okoli jazdim dost cyklokross na starsom low-end biku, ktory pomaly dosluhuje.

Chcel by som sa spytat ci su tieto cestne ramy rovnake/vhodne pre pouzitie na jazdenie cyklokrossu? Za predpokladu ze by sa osadili 32/35 mm plaste (neberme teraz do uvahy ze na cestnom biku nie su kotucove brzdy)

Alebo by bolo vhodnejsie cestny bicykel predat a zadovazit si original cyklokrosku?

Ide mi o jazdenie po spevnenych lesnych cestach, rozbitom asfalte avsak nie zavodne
20.08.2014 - 18:30:11
00
Neviem ci sa vojdu 32/35 plaste do vidlice
20.08.2014 - 18:46:59
00
CX by mal byt pevnejsi, realne to posudit neviem, ale hmotnost maju vyssiu. taktiez maju navarky na brzdy (bud na cantilever/mini V, alebo na kotucove), sirsi plast musi mat miesto nielen na seba, ale aj na pripadne blato....
ja som kupil priamo cyklokrosku a nelutujem, dokupil som druhu sadu kolies na cestu a mam univerzal - CX plaste by som na ceste rychlo zodral, aspon teda take, ktore v terene co to drzia
oproti cestaku sa v terene zidu aj lahsie prevody
20.08.2014 - 20:59:37
00
to by si musel mat dost zvlastny cestak aby si tam narval vacsie plaste ako 25mm :)
CX ram moze (nemusi) mat trocha inu geometriu, ako bolo spomenute brzdy su riesene inak, kolesa su viac od seba a samozrejme ram dava priestor na vacsie plaste (do niektorych narves aj 45mm velke)
ak chces ten bike na rozbite cesty, skus najprv 25mm plaste na cestaku (cisto teoreticky aj 28mm) - klasicke hladke ... cx plaste na asfalte (aj rozbitom) zoderes raz-dva (a ides aj tak dost pomaly), ak nechces jazdit v blate a hline tak ich moc nevyuzijes... to uz potom skor riadne siroke hladke plaste, ktore pripadne rozbite cesty a strk utlmia (ale zas normalny cestak tiez co to zvladne bez problemov, ja jazdim po strku hocikedy, ak mas kvalitne plaste tak defektov by som sa nebal, komfort jazdy je ale samozrejme troska horsi)
20.08.2014 - 22:12:02
00
Prave v tom je najvacsi rozdiel, ze CX ram ma viac priestoru pri kolesach aby sa tam dali dat vacsie plaste a aby tam bol este priesto navyse nech sa tam nechyta blato.aj osi kolie su tym padom dalej od seba.do mojho lowendoveho cestaku dam max 28mm.predpokladam ze ani do tvojho cestaku sa jednoducho tie 32/35mm plaste vobec nezmestia.
20.08.2014 - 23:44:21
00
keyboard_arrow_up