Ked som rozmyslal nad gravelom, skusal som aj meridu silex v zmysle posedu a mal som dost zmiesane pocity a skusal som dve velkosti, kde by som teoreticky mal patrit. Ten bike ma tak specificku geo, ze by som ho nekupoval naslepo. Ak niekto jazdil len na mtb, mozno bude vnimat ako v pohode geo, ale ziletkar (ktory chce doplnok k cestaku) moze byt nemilo prekvapeny. Btw, este ku kellysu soot, aj ten som skusal a ten mal pre zmenu nie velmi endurance geometriu. Velmi dobre som sa citil na specialized diverge, ale ten je s cenou tento rok uplne mimo vzhladom na komponenty.
02.03.2019 - 20:19:49
01
Goozoon napísal:
V pohode, kazdemu inak chuti. Ked na nom sedis - neni ho vidno a je pohodlne (aspon pre mna)


Osobne by som netvrdil, ze Vitus vyzera s Brooksom hnusne, no ide tam o silny kontrast moderneho vyzoru ramu so starym dizajnom sedla Brooks. To je ako keby si dal do sucasnej Skody Superb potahy zo Skody 125 :-) . Ku Genesisu Brooks pasuje velmi dobre. ;-).
Sudiac podla pritomnosti nosica, Vitus budes mat zrejme na dlhe vzdialenosti ?
02.03.2019 - 20:30:48
00
Dakujem. Jedine ze by som strekol ten ram.

Na Equilibrium si este vylestim predstaves (nechce sa mi kupovat novy strieborny)

Tak tak, na dlhsie. Aspon je taky plan. Nosic (ten je hlinikovy Racktime) tam aj ako drziak na zadne svetlo z dynama. Cize na furt. A v podstate aj preto je tam B17, dobre mi nej sedi.

Uz len to prerobit na tubeless
02.03.2019 - 22:40:48
00
Dakujem somoni, wilson84, blackseal !
Tiez som pocul, ze gravely su v kurze a rychlo sa vypredavaju. Pravdupovediac ma skor prekvapuje, ze az teraz.

Co sa tyka geometrie Silexu, to je presne vec, ktoru vsade citam, ale neviem si vobec predstavit, v com je to specificke. V minulosti som mal MTB a trekking, na ziletke som nikdy ani nesedel. Ked som bol v kamennom obchode skusit Silex, bolo to v pohode. Tak to asi kvoli chybajucim skusenostiam so ziletkou - ale tym padom by som nemal byt sklamany :-) Este si pozriem tie Specialized Diverge, len aby som mal pokojne svedomie.
03.03.2019 - 07:22:06
01
Ak sa ti na Silexe sedi dobre, jazdi dobre (ak mas moznost vyskusat, aspon na chvilu, vzdy lepsie ako nic), podla mna nemusis nic riesit, meridy maju vcelku dobry pomer cena/vykon minimalne pokial ide o komponenty typu radenia a brzdy. Naviac, videl som aj zlavy napr. Silex 400, na 105, hydrauliky, za 1300 nemusi byt zla kupa.
03.03.2019 - 08:00:51
02
Hosť napísal:
Ak sa ti na Silexe sedi dobre, jazdi dobre (ak mas moznost vyskusat, aspon na chvilu, vzdy lepsie ako nic), podla mna nemusis nic riesit, meridy maju vcelku dobry pomer cena/vykon minimalne pokial ide o komponenty typu radenia a brzdy. Naviac, videl som aj zlavy napr. Silex 400, na 105, hydrauliky, za 1300 nemusi byt zla kupa.


Vdaka, uplne konkretne tento deal som mal na mysli, takze idem do toho. Teda, ako tu niekto pisal pred par dnami, “navrhovatelovi” este kusok chyba dosetrit v mensich ciastkach, aby “odporkyna” nemala pocit, ze to boli jednorazovo vyliate prachy ;-D, ale dlhsie jak do konca marca uz to nevydrzim.

Napisem sem potom dojmy po par jazdach, nech to ulahcim dalsim...
03.03.2019 - 10:57:27
01
desertfremen aky je tvoj nazor na Author Ronin SL 2019?
http://sk.author.eu/adventure/gravel-bike/author-ronin-sl-2019-ua42913102


dik...

Prílohy:

ronin_sl_010.jpg
ronin_sl_010.jpg 106.6 KiB thumb_up3thumb_down

03.03.2019 - 13:04:36
01
Silex je super, ja mam 6000, ale treba ho vyskusat. Ta geometria je fakt je viac MTB ako cestak, ma extremne velku hlavovu trubku. Ja som vsak nadmieru spokojny, velmi mi vyhovuje mat taky vysoky stack.

Inak nema niekto skusenosti s ciernou nezmyvatelnou fixkou na plaste? Resp. konkretny tip na konretnu fixku? Neznasam tie znackove popisi na bokoch plastov a chcel by somt o zatriet fixkou, ale neviem akou, aby sa to urcite po rvom dazdi nezmazalo alebo nezoskrabalo ked prejdem po troche blatka. Vdaka. :)
03.03.2019 - 14:40:54
01
martinres Mam Silex 300 a som velmi spokojny. Geo je trochu specificka (v porovnani s typickym cestakom), ale v ramci gravel kategorie je to ok, len ma kratky predstavec a vysoku hlavovku. Merida vravi, ze vychadzali z MTB geo a musim povedat, ze je velmi podobna mojmu 29 HT. Akurat Silex je lahsi a rychlejsi. Podla mna je to idealny cestak/gravel pre bikera. Na nic som si nemusel zvykat, jazdi sa mi paradne. Prijemne prekvapeny som z brzd. Spyre su najlepsie mechaniku na trhu ale obaval som sa, ze oproti hydraulikam to bude bieda ale nie je. Samozreme, ze modulacia nie je taka ako pri hydraulikach, ale inak brzdia dobre a aj silno ak treba.
Oproti povonemu setupu som prehodil par podloziek nad predstavec a nahodil 27.2 sedlovku s offsetom. A este zmenim sedlo, to Meridacke mi nesadne.
Jedine minus je stredove zlozenie. FSA loziska su totalny shit. Zacali chrastit po jednej 7km jazde v lejaku (po hradzi) a to mal bajk najazdenie viac menej len po hradzi v suchu priblizne 40km. Pri jazde to nastastie nepocut. Zatial ich dojazdim, dokym to nebude pocut pocas jazdy a potom vymenim za Shimanacky BB, 105 alebo Ultegru.


Naposledy upravil Filip80 dňa 03.03.2019 - 21:35:35, celkovo upravené 1 krát.

03.03.2019 - 21:24:35
03
Dakujem Filip80
03.03.2019 - 21:34:38
00
Krátko pred dokončením :$

Prílohy:

Screenshot_20190303-214035_Instagram.jpg
Screenshot_20190303-214035_Instagram.jpg 496.37 KiB thumb_up9thumb_down

03.03.2019 - 21:42:03
010
mlaco napísal:

Určite choď do toho. (ak ti vyhovuje jednoprevodník).
Plusy:
- Dizajn uplne TOP (Aspon pre mňa), polo-priesvitný lak kde pekne vidíš fareb. štruktúru zvarov.
-Ľahký Oceľový rám z 3x zoslabovaných trubiek REYNOLDS s tepelnou úpravou. (hrúbka steny je miestami iba 0,4 mm)
-Je to bicykel ktorý by si si najradšej zavesil do obývačky ako dekoráciu keď na ňom práve nejazdíš.
-"Pocitovo" je ako keby si išiel na karbóne čo sa týka tlmenia vibrácií a ale ešte o čosi lepšie - oceľový feeling, nemáš pcoit že máš pod sebou "umelú hmotu" ale poctivú oceľ.

Mínusy:

-nestojí málo.
- Je určite náročnejší na údržbu a hrubšie zaobchádzanie ako duralový či karbónový gravel, ak chceš aby ti dlho vydržal taký pekný. Na duralovom*/karbonovom biku mi nevadilo že je na daždi, v zime zasratý od posypovej soli, nevadilo mi ked som ho niekde "oškrel. Ale dávam si sakra bacha aby som RONINA neoškrel a nejazdím ho ked solia tým svinstvom, lebo tam to začne časom hrdzavieť.

JA som išiel do klasického RONINA pretože som chcel dvojplacku vpredu, kedže s druhým setom kolies mi nahrádza aj cestný bike.
04.03.2019 - 09:51:50
01
Dnes ideálny čas prevetrať železo po ceste do práce.

Prílohy:

IMG_20190304_102622.jpg
IMG_20190304_102622.jpg 665.36 KiB thumb_up9thumb_down

04.03.2019 - 10:29:37
014
Krásne mašiny tie "NAJNRE". Do minulého roka som sedlal full hardtail (s pevnou vidlou) AIR 9.
04.03.2019 - 11:24:36
00
Je to neskutocne pohodlne a svizne vozenie. Tie Gravelkingy na pohodli este pridali. Urcite odporucam gravelistom nehonit gramy na karbone, pokial na tom nepretekate je hlina aj ocel total v pohode. Navyse na oceli vam krasne drzia magnetky :D
04.03.2019 - 12:29:18
00
keyboard_arrow_up