Ujo-Ventilka možno na gravel sú pevné osky zbytočne... Na druhú stranu pokiaľ je možnosť ich mať, tak prečo nie? Život s nimi je jednoduchší. Ak mám možnosť kúpiť bike do 1000€ s pevnými oskami a kotúčovými brzdami a lebo QR a klasickými brzdami tak nejak nevidím dôvod voliť QR a klasické brzdy. Väčšina gravelov v cene 800-1000€ čo som videl ponúka už karbónovú vidlu a hliníkový rám a je postavená na sade ako Claris či Sora. Čo som sa rozprával s pár ľuďmi, aj priamo od Shimana, funkčnosť je skoro identická, či to je Claris alebo 105, akurát že vyššie sady sú ľahšie a majú o niečo krajší dizajn. Na to, aby som ocenil rozdiel medzi napríklad Sora a Dura Ace, či čo je najvyššia rada by som musel byť niekto ako Sagan. 90% ľudí si ten rozdiel nevšimne, resp. sa nedokáže dostať do situácie, kde by sa ten rozdiel ukázal.


Naposledy upravil Jano1987 dňa 10.06.2019 - 20:17:56, celkovo upravené 1 krát.

10.06.2019 - 19:57:12
01
Hack3r napísal:
Vtipalek :-) a ak nevtipkujes tak quick release = v doslovnom preklade je rychle uvolnenie a do slovenciny Rychloupinak

Čo ti poviem IT-ckar
10.06.2019 - 20:15:07
01
ITckar by si kupil lepsi bike ako Btwin :lol:
10.06.2019 - 20:20:31
01
hurfo napísal:
Mam otazku na majitelov Kellys Soot 50. Na testovacke bolo pocut jemne pukanie/klikanie od predstavca. Stretol sa s tym niekto?


Ja som mal rovnaky problem na soote 30 a stretol som dalsi soot 30, ktoremu to pukalo rovnako takze je to evidentne standartny problem ktory soot má a za viac ako rok existencie modelu ich nevyriesil. Strasne mi to liezlo na nervy, tak som kupil novy predstavec v domneni ze je problem tam, ale pomohlo to len na tyzden, tak som to opat rozobral vycistil predstavec a riadidla, prdol tam jemnu vrstvu vazeliny dotiahol na predpisny moment a od vtedy mam uz viac ako rok pokoj.
10.06.2019 - 20:52:07
00
Jano1987 napísal:
Ujo-Ventilka možno na gravel sú pevné osky zbytočne... Na druhú stranu pokiaľ je možnosť ich mať, tak prečo nie? Život s nimi je jednoduchší. Ak mám možnosť kúpiť bike do 1000€ s pevnými oskami a kotúčovými brzdami a lebo QR a klasickými brzdami tak nejak nevidím dôvod voliť QR a klasické brzdy. Väčšina gravelov v cene 800-1000€ čo som videl ponúka už karbónovú vidlu a hliníkový rám a je postavená na sade ako Claris či Sora. Čo som sa rozprával s pár ľuďmi, aj priamo od Shimana, funkčnosť je skoro identická, či to je Claris alebo 105, akurát že vyššie sady sú ľahšie a majú o niečo krajší dizajn. Na to, aby som ocenil rozdiel medzi napríklad Sora a Dura Ace, či čo je najvyššia rada by som musel byť niekto ako Sagan. 90% ľudí si ten rozdiel nevšimne, resp. sa nedokáže dostať do situácie, kde by sa ten rozdiel ukázal.


Suhlas, pevne osky su novy standart, aj tak su ako pises na vsetkom novom okolo 1000e. Len ide o to ze by som sa nebal ani QR ak by sa vyber na tom lamal.
Aj kotuce su lepsie ako celuste.

Ja mam gravel s dobrou geo, vaha 10kg, brzdy nic moc, radenie 1xtiagra, kazeta XT s extenderom 11-42, kolesa basic a dobre plaste. Ma to vyslo 400e a som spoko. Vyuzivam ho aj ako mestsky bajk. Ak by som chcel do toho viac penazi dat, kupim na kotucovy bajk kolesa Hunt alebo Fulcrum DB7, to je lepsia investicia ako nejaka 105 pre mna. Z toho co viem shimano sady sa od Sory hore zlepsuju minimalne. Ale claris bol vzdy tvrdy lowcost co dost vazil. Ja osobne by som siel do Sory. Ale mozno medzi tym uz claris vylepsili. Neviem. A ak by som riešil kotuce asi by som siel do hydra. Aj okolo 1000e sa daju najst. Mechanicke kotuce brzdia rovnako ak nie horsie ako celuste. Vyhoda je ze vies najst dobre kolesa. Gravelove siroke kolesa na celuste ani neviem ci existuju.
10.06.2019 - 20:52:58
00
Aj to bude ale na ten Btwin nedam dopustit a aj po tom co kupim gravel ostane v mojom srdci a pivnici tento francuz.
10.06.2019 - 20:53:50
00
Jano, a tento sa ti nepaci?
https://www.wiggle.co.uk/vitus-substance-adventure-road-bike-sora-2019/
11.06.2019 - 10:38:23
00
QR nie sú problém. Mám QR + mech.kotúče. Mením dve sady kolies a nikdy som nič na brzdách nepotreboval štelovať.
Celustové brzdy by som dával len na cesták, na gravel určite nie.

Ono tie kotúče na cestákoch sú len nový trend, neboli nutne treba, ( tak isto ako pevné osy či Jednoplackové pohony na graveloch).
Ale marketing je mocná zbraň a kolá biznisu sa musia krútiť.

Moj cestný FELT z roku 2012 na QR a klasických brzdách bol viac ako dobrý, nič mu nechýbalo, bol dostatočne tuhý, aj brzdil viac ako som potreboval.
11.06.2019 - 11:12:15
00
Nevyzerá zle. Len je už tak na hornej hranici, čo som ochotný dať za bike. Plus chcel by som niečo pohodlnejšie, tak na výjazdy, nie závodný stroj. Toto vyzerá už na dosť veľký predklon.
11.06.2019 - 11:48:06
00
Čaute, potrebujem radu mám gravel bicykel s kolesami Rozmery ETRTO: 622 × 17 C, výška 24 mm pre väčšiu bočnú tuhosť s plášťami 28c-622 /700 × 28c ale chcel som si nahodiť gravel plášte pre možnosť jazdenia na poľných cestách tak som kúpil Panaracer plášť Gravelking, kevlarová pätka 700x32C ale len po 1,5 hodinovom pokuse s kamošom dvaja (dokonca aj umelohmotný nahadzovač plášťov sme jeden zlomili) sme ho vedeli nasadiť, po premyslení že oprava defektu niekde ďaleko od civilizácie môže byť problém som ho za pol hodinu dal a dole a nahodil som ho na môj trekking bicikel. Takže teraz mám na bicykli ktorý pouívam na cestu do Tesca a podobne dve 35€ ové plášte :-) Toho som sa nevzdal aby som nevymenil plášte ale potreboval by som radu aký typ si môžem s kľudným svedomím kúpiť. existuje nízkoprofilové plášte?
11.06.2019 - 12:30:28
00
Príloha:
photo_2019-06-11_16-05-27.jpg
photo_2019-06-11_16-05-27.jpg 199.46 KiB 1 thumb_up1thumb_down

szlavo napísal:
Čaute, potrebujem radu mám gravel bicykel s kolesami Rozmery ETRTO: 622 × 17 C, výška 24 mm pre väčšiu bočnú tuhosť s plášťami 28c-622 /700 × 28c ale chcel som si nahodiť gravel plášte pre možnosť jazdenia na poľných cestách tak som kúpil Panaracer plášť Gravelking, kevlarová pätka 700x32C ale len po 1,5 hodinovom pokuse s kamošom dvaja (dokonca aj umelohmotný nahadzovač plášťov sme jeden zlomili) sme ho vedeli nasadiť, po premyslení že oprava defektu niekde ďaleko od civilizácie môže byť problém som ho za pol hodinu dal a dole a nahodil som ho na môj trekking bicikel. Takže teraz mám na bicykli ktorý pouívam na cestu do Tesca a podobne dve 35€ ové plášte :-) Toho som sa nevzdal aby som nevymenil plášte ale potreboval by som radu aký typ si môžem s kľudným svedomím kúpiť. existuje nízkoprofilové plášte?



Niekde bude zrada a najskor v rafiku. Ja som ten plast nahodil len rukami bez monterpak. A to jazdim aj GravelKingy aj GravelKing SK. Co tam mas za rafik?
11.06.2019 - 16:08:30
01
snad to sem mozem dat...paradne video s krasnou 200km tratou pre Gravel bike. a sice s akterom videa isiel MTBiker ale zachoval sa ako charakter ked ten na Graveli dostal defetk...palec hore

11.06.2019 - 16:24:17
04
hurfo napísal:
Mam otazku na majitelov Kellys Soot 50. Na testovacke bolo pocut jemne pukanie/klikanie od predstavca. Stretol sa s tym niekto?


Ja mam Soot 50, mne tam tiez nieco cinka, zistil som, ze to na seba narazaju tie stelovatka co su na lankach prehadzovaciek a brzd pod baranmi. Inac nic ine.
11.06.2019 - 20:41:24
00
hviezdny prach

https://salsacycles.com/culture/best_of_the_chaise_2019_dirty_kanza
12.06.2019 - 13:36:31
00
Ešte taká otázka na gravel máte cestné tretry s cestnými SPD alebo klasické na horsky bike?
12.06.2019 - 17:15:15
00
keyboard_arrow_up