inak madbugie a volodaj, podla vsetkeho tie sooty 50 tu v CR celkom este su. Pozeral som bikeranch a ski and bike kunratice a maju to skladom (a dokonca posielaju aj na SK:). Takze teoreticky sa este nieco najst da..
02.03.2020 - 11:46:41
01
Hosť napísal:
nasetri dalsich 500e a kup nieco ine. :) Pripadne chod do toho Canyona > https://www.canyon.com/de-de/road-bikes/gravel-bikes/grail/grail-al-7.0/2370.html?gclid=CjwKCAiA-vLyBRBWEiwAzOkGVDiMLj2hCgjq_x4ZUnaI0Iu3UMclU1mangWQfen2q9VoASX9lSvi0BoCiYAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#all-components-section-tab , ja som jazdil al 9.0 pro a bol som celkom spokojny. Zial prve nemali este pevne osky, tieto nove uz maju vsetky. Za tu cenu dostanes viacej ako inde


pozerám, že česká firma RB model RX Base tiež vychádza na 1400 € v GRX a je to ručná domáca výroba rámov...
hmmm tak že by som podporil českého výrobcu... ešte aj farbu si môžete vybrať akú chcete...

na GRXoch je aj Grail al 6.0 za 1400€ a ten by v pohode stačil (mne išlo o tú hydrauliku pri mojej váhe), ja som proste len chcel kúpiť "slovenský" cajgel a podporiť slovenského výrobcu...

s tým Koyukom mi to príde ako s Yetim... tiež ho nikto nevidel, ale údajne existuje...

vidím, že tá koróna to pekne začína srať... aj keď mortalita oproti obyčajnej chrípke je len slabý odvar... niekto asi potrebuje vyvolať ekonomickú krízu, alebo čo...
02.03.2020 - 11:51:02
00
korona, nekorona jazdit budes aj s kaslom. Na bicykle sa caka ked chces nieco extra, som si si pockal na kazdy vzdy par mesiacov
02.03.2020 - 12:22:19
00
madbugie napísal:

vidím, že tá koróna to pekne začína *****... aj keď mortalita oproti obyčajnej chrípke je len slabý odvar... niekto asi potrebuje vyvolať ekonomickú krízu, alebo čo...


Mortalita obycajnej chripky je 4-8 osob na 100 000 chorych.
Mortalita Cov19 je momentalne 3000+ na 90 000 oficialne chorych.

Cize bud nerozumies statistike alebo si nemal cas studovay fakty.

nastastie nie je taky nebezpecny ako predchadzajuce korona virusy (Sars, Mers).

Odporucam precitat nejake vedecke zdroje.
02.03.2020 - 13:03:24
00
madbugie: s tym RB RX tiez opatrne, ja som objednaval koncom decembra a snad tento/buduci tyzden uz budem moct jazdit.. ale aby som bol fer, tak boli vianoce a oni sa este popri tom stahovali, tak to asi dlhsie trva... kazdopadne, to RXko je krasny bike, tak uvidime ako sa mi na nom bude jazdit. Vyhodou toho RBcka je este, ze si vies teoreticky tie komponenty zvolit podla seba (ja budem menit predstavec a sedlo)...
02.03.2020 - 13:15:41
00
Hraško, tým som myslel to, že na chrípku ročne zomrie cca 400 000 ľudí na svete, na slovensku okolo 800... (myslel som celkové číslo, nie percentuálnu úmrtnosť... áno ak sa vo veľkom rozšíri bude zle, ale zatiaľ to tak nevyzerá)

táto koróna je niekde na 3%, klasické chrípky okolo 0,1% akurát pomer nakazených ľudí je zatiaľ diametrálne odlišný...

neskutočné ako na tomto fóre ľudia chytajú ľudí za slovíčka... ;-) klídek a dúfajme že keď sa oteplí, tak aj korona zmizne, lebo zatiaľ to skôr vyzerá na ekonomického spúšťača krízy...

END OFF TOPIC

vyzerá to, že výrobcovia kategoriu Gravel výrazne podcenili... ľudia by kupovali, ale nie je čo, a ešte to aj dlho trvá...
02.03.2020 - 13:27:20
00
Treba sa aj pozrieť kto umrel. Drvivá väčšina chorých čo na to umreli mali 75+ rokov, prípadne to boli onkologický pacienti, ľudia s výrazne oslabenou imunitou, alebo srdcovovo-cvievnymi ochoreniami, či inak vážne chorý. Podľa odhadov len každý druhý ma príznaky, teda nakazených je reálne minimálne 2x viac. To štatistiku posúva do iných čísel. Pre veľkú väčšinu je to len otravnejšia bežná chrípka. Pre veľkú väčšinu ľudí, čo umreli by bol problém aj bežná chrípka. Netreba to zľahčovať, ale zase ani z toho robiť strašiaka.
02.03.2020 - 13:28:47
00
ako clovek z citaneho textu ma pochopit co tym myslis a ze ty vlastne vsetko o tom vies. Ja to pisem preto lebo ludom v mojom okoli uz z toho pekne vyhrava, nie preto ze ta chytam za slovicka.
02.03.2020 - 13:44:05
02
madbugie napísal:
Tak to asi spočítali trošku blbě si myslím... Že takto to bolo aj minulý rok, že ešte ani neboli na sklade a už vypredané, a celý rok sa stále niekto pýtal na nejaké Koyuky... dopyt bol, ale ponuka nikde... A tento rok znovu, takého plánovača by som kopol voľakde... nejako tomu prestavam rozumieť...


CTM či Kellys nie sú veľké svetové značky. Okrem toho vyrábajú rôzne modely od detských až po špičkové športové modely. To že sú malá viac menej lokálna značka znamená, že majú aj obmedzenú kapacitu na výrobu. Čo by potom mali osekať? Výrobu detských bikov? Tipujem, že za tie ceny čo stojí detský bike, tak majú asi najvyššie zisky. Či znížia produkciu cestných? Mestských? Horských bicykloch? Nie je to tak jednoduché.
02.03.2020 - 13:49:36
01
Muso napísal:
inak madbugie a volodaj, podla vsetkeho tie sooty 50 tu v CR celkom este su. Pozeral som bikeranch a ski and bike kunratice a maju to skladom (a dokonca posielaju aj na SK:). Takze teoreticky sa este nieco najst da..


Idem to skúsiť. Bikeranch Sko skladom nemá, ale písal som do Ski and Bike, tak uvidím. Každopádne díky za radu.
P.S.: Takže ho majú na predajni a nie je problém s poslaním na Slovensko. Asi prestanem teda špekulovať a objednám.
02.03.2020 - 14:16:38
01
drzim palce, ak by si potreboval nieco s nimi riesit osobne, pripadne nieco ohladom prevodu penazi - daj vediet, nemam to k nim zas tak daleko...
02.03.2020 - 14:46:43
00
Objednané, zaplatené tak uvidím. Pri zahraničnej platbe mi nedalo možnosť variabilného kódu, tak som ho napísal do informácie pre prijímateľa. Idem im ešte napísať, či to je OK. Ďakujem ešte raz.
02.03.2020 - 14:48:55
05
misko_hrasko napísal:
mechanicke kotucovky maju zmysel ak jazdite bikepacking vo velmi odlahlych miestach kde v pripade poruchy hydraulickych nie je lahke najst servis kde vam to opravia. Inak neviem naco su tie mechanicke brzdy dobre, z kazdej strany pocujem ze su s tym problemy a nie je to idealne rovnako aj brzdny ucinok. Hydraulicke zacinaju od Tiagry alebo grx 400 atd. Kupovat mechaniky a zistit po par mesiacoch ze to nie je ono a chciet prehodit na hydro je financna samovrazda. Ak chcete usetrit rovno chodte aspon do tej tiagry.



Netvrdím že sú zle,no za mňa sú lepšie mechaniky a myslím že ľahšie na údržbu. Ja som nikdy neodvzdušnoval hydrauliky,za to som mechanické mal rozobraté tisíc krát. Mechanické na rovinaté cesty bohato postačujú,pre mňa teda isto. A to som ich jazdil na Lipovskych stezkach ? a nezabil som sa. Jazdil som aj hydraulické,a to na testovacom okruhu na Bikefeste,no tam už bol limit grip pneumatík.
02.03.2020 - 20:27:08
00
odtiahnes 2 skrutky, natlacis trochu oleja zo striekacky do hadicky a zatiahnes naspat, nie je to nic tazke
vela ludi sa obava ze hydraulicke brzdy znamenaju problemy, ale z mojej skusenosti som servisom lankovych brzd stravil viac casu ako s hydraulikou, o predvidatelnosti brzdenia za kazdeho pocasia radsej ani nebudem hovorit, lanka nikdy viac
02.03.2020 - 21:36:42
00
tak motyka asi vystrelila... po pár telefonátoch a sklamaní z nedostupnosti, sa predsa len niečo u jedného predajcu našlo... tak snáď to klapne a cca budúci týždeň bude Koyuk doma, záloha zaplatená, ale ukázal mi to v objednávkovom CTM systéme, všetko fuč...

to je sila totok... stále tomu akosi neverím...

idem k tomu objednať takéto dvojstranné pedále - z jednej strany klasika, z druhej SPDčka máte s tým niekto skúsenosti, neničia tie imbusové šróby tenisky?

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-spd-pd-eh500-naslapne-pedale-zar-sm-sh56.html
03.03.2020 - 07:31:55
02
keyboard_arrow_up