caute ludia. mam taku zapeklitu otazku. Kamoska chce bike, ale chce aby to bol gravel s odpruzenou vidlicou. Viem, ze cannondale ma s leftynou ale to stoji majland.

Riesil niekto niekedy take nieco? Dala by sa nahodit nejake mtb vidlica na gravel?
09.08.2018 - 20:58:19
00
Gravel s odpruzenou vidlicou sa vola kross :lol:.
09.08.2018 - 21:27:13
00
Skus ju odhovorit.. Zbytočná záťaž na bicykli a aby to pruzilo poriadne musí ta vidla aj niečo stať
09.08.2018 - 21:39:50
02
init viem viem len take poziadavky mi dala ze ma az otocilo na stolicke takze... :D
09.08.2018 - 22:06:16
02
To poznam. Nezostava ti vsak nic ine, len byt dobrym kamaratom a pomoct jej s navratom do reality. :lol: . Pripadne, hodit vsetky jej poziadavky sem na forum.
09.08.2018 - 22:13:34
00
misung napísal:
caute ludia. mam taku zapeklitu otazku. Kamoska chce bike, ale chce aby to bol gravel s odpruzenou vidlicou. Viem, ze cannondale ma s leftynou ale to stoji majland.

Riesil niekto niekedy take nieco? Dala by sa nahodit nejake mtb vidlica na gravel?

No problem. Fox už rok vyrába originál gravel vidlicu. Vôbec ju neodhováraj. Stačí keď jej na bajk aj z vidlicou urobíš rozpočet. Nechaj ju samu rozhodnúť sa.
https://bikerumor.com/2017/04/19/fox-32-step-cast-ax-gravel-adventure-suspension-fork-launches-experiment/
10.08.2018 - 07:16:52
03
Vidlica s cenou len za cca 1089€. Uz vidim ako hobik cyklistka po nej skoci :D
https://www.bike24.de/p1232471.html

Nehovoriac o tom, ze ma len 40mm zdvih, o 1/3 az 1/2 menej ako klasicke krosove vidlice.


Mozno priechodnejsia alternativa
https://gravelbike.cz/cs/gravelbikeblog/prislusenstvi/odpruzeny-predstavec-na-silnicni-a-gravel-kola-redshift-shockstop


Naposledy upravil user_id dňa 10.08.2018 - 08:31:13, celkovo upravené 2 krát.

10.08.2018 - 07:29:52
00
Skoro zadarmo! :) IMHO...
10.08.2018 - 07:34:00
00
dobre zvolené plášte urobia lepšiu službu a za menej peňazí....radšej sa uberať tým smerom
10.08.2018 - 07:39:28
01
A dat tam crossovu nexku?
10.08.2018 - 07:42:37
00
Ďalšia požiadavka že nech top tube je co najnižšie. Bude z toho nakoniec trek xcaliber za paradnu cenu. Obujem tam 2.25 smart sama a myslím ze bude spokojná.

V každom prípade vďaka za pomoc :)
10.08.2018 - 09:04:55
00
Ked Gravel s odpruženou vidlicou tak Cannodale Slate s lefty "Upside down" a 30 mm zvhih. stačí. A ano stojí majland. Aj ked podla na na gravel vôbec netreba odpruženú vidlicu na to aký terén to má jazdiť. 40 mm pneumatiky keď nahustíš na 2,5 bar, tak pružia dosť sami o sebe aj bez vidlice...

Sú aj iné spôsoby ako odpružená vidla - napr "pružiaci" gravel predstavec, alebo elastomer v hlavovom zložení pohlcujúci vibrácie od predného kolesa. (napr specialized roubaix ho má)

Aj ked ja ho nemám, nepovažujem to za potrebné.

https://gravelbike.cz/cs/predstavce/550-odpruzeny-predstavec-redshift-shockstop-6.html

alebo ak ho chce vyšperkovať, tak napr "condor" gravel barany..atd..

https://gravelbike.cz/cs/riditka/450-soma-condor-bar-riditka-4055822057387.html

ale keď si baba niečo vezme do hlavy...nezávidím ti, nabudúce bude chcieť porsche 911. :)
10.08.2018 - 09:10:54
00
desertfremen napísal:
Ešte dodám že oceľové rámy zažívajú renesanciu, na konci 80-tych rokov boli vytlačené hliníkom a karbónom a zaužíval sa názor (celkom mylný) že ocel je "otras" , ťažké hovado, ako na tom niekto mohol jazdiť a pod, a tiež že je to Low - End dobre že nie kategória bikov z Tesca. To je ale úplne scestné. Oceľ je pre biky veľmi dobrý materiál, má oveľa lepšie vlastnosti ako Hliníkové zliatiny (Oproti hliníku je pružná, tlmí otrasy a vibrácie podobne ako karbón, hliník túto schopnosť nemá a je tuhý jak hovädo a vôbec nepohlcuje vibrácie). Ďalej hliník "časom mäkne" to znamená že starne, časom stráca požadované vlastnosti a oceľ je večná - ak má rám dobrú povrchovú úpravu inak samozrejme skoroduje. A dneštné oceľové rámy vôbec nie sú "tažké hrubostenné vodovodné trubky" . Napr Author Ronin má rám z tri krát zoslabovanej chróm-molybdénovej ocele, vcelku premakaný vyvinutý v roku 2016. Pre rok 2018 bude aj vo verizii " Author Ronin SL" čo znamená že bude zváraný z trubiek Reynolds, čo je špeciálna ešte ľahšia oceľ. A rozhodne to nebude Low-End. Cena bude ako pri karbóne. A keď sme už pri tých hmotnostiach bikov, tak UCI požadovanú hmotnosť bicykla 6,7 kg sa dá dosiahnuť na karbónovom ráme, na hliníkovom ráme, aj na oceľovom ráme.


V celku suhlas. Kazdy material sa da urobit aj dobre aj zle. Ci lahky a pohodlny, ci lacny. Akurat mantinely tychto parametrov su u karbonu a hliniku posunute. Karbon nebude nikdy stat 15e za ram ako hlinik a hlinik nikdy nebude tak lahky a pohodlny ako karbon. Existuje vynimka, jeden hlinik drahovy bajk specialized ktory je z hliníku akoby monocoque lepenou technologiou.Oceľak od lacnych cromo ramov co nicia zapestia az po chutovecky bespoke bike workshopov z Columbus 8xx trubiek co skovaju karbon do vacku. Napr. Japonske drahove bajky na Kairin maju nielen trubky podľa vahy jazdca ale aj na mieru usite zvary podla vahy a stylu jazdca.
13.08.2018 - 09:49:51
00
misung napísal:
caute ludia. mam taku zapeklitu otazku. Kamoska chce bike, ale chce aby to bol gravel s odpruzenou vidlicou. Viem, ze cannondale ma s leftynou ale to stoji majland.

Riesil niekto niekedy take nieco? Dala by sa nahodit nejake mtb vidlica na gravel?


Vyargumentovat ze je to v jej pripade blbost nebude tazke.
Zober ju na skusy do nejakej dobre zasobenej predajne.
Daj jej vedla seba trekovy a cx/gravel bajk. Nech sa povozi a daj jej ho najlepsie vyniest po schodoch :)
Ak to nepomoze skus pouzit analogiu, ze mas rad slaninu a mas rad aj ceresnovy kolac, takze ak das slaninu do ceresnoveho kolaca, urcite to bude bomba :)
A zaverecny argument, posli jej link na cenu gravelackej vydle Lauf Grit :)
13.08.2018 - 09:56:42
03
VladimSK: zalezi podla toho co jazdis. Ja som svoj 29 rigid od kony obul do https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/schwalbe-marathon-gt-29x2-00-mtb-plast-drot--e50.html a neskutocna spokojnost. Urcite sa tu najde niekto kto bude namietat ze je to zbytone siroke ale mne to prave naopak neskutocne vyhovuje, lebo idem na pohodlie. Tieto plaste si pochvaluje aj frajerocka. Vzor je ale na cesty a mozno trocha sotoliny, v lese by si s tym zomrel. Spravil som to lebo som prerobil moj SS MTB na cestny hybrid. Uvazoval som aj nad baranmi, ale tam sa bojim pohodlia s mojimi krizami. Ale toto je bajk cisto na cestu, do lesa mam plusko.
misung: ten canondale slate som videl aj vo vypredajoch. Na teste mi to neprislo nieco uchvatne, lebo podla mna potencial toho bajku zabili 650B kolesami. Ake pre nizkych ludi preco nieco, ale pre nas vysokych to bola znova iba BMX a pocitovo oproti 29" mtb kolesam s drapami mi to ani neprislo rychlejsie. ked ide slecne o pohodlie a nie gramy, skus ju nasmerovat smerom na CRMO ram s 29" kolesami a obut si ich moze podla preferencie rychlost alebo pohodlie. Ram krasne prepruzi a velke kolesa podla mna spravia na sotoline so spravnym tlakom lepsiu sluzbu ako predrazena vidlica s 3cm zdvihom. Ja by som uvazloval nad tymto a ten tipek robi aj skusacky, takze slecna si to moze aj testnut: https://flowcycles.cz/pipedream-cycles-alice/
13.08.2018 - 10:15:10
01
keyboard_arrow_up