blavatraffic Diky, jasne uz som si spomenul ze tam je, ako pises. Ja som siel zhora tak som tade len prefrcal a bolo tam mrte ludi a plno aut.
28.08.2021 - 17:43:38
01
Jaiub napísal:
yurcko to mas sks bluemels matt na tom soote 30? Zrovna ich mam vybrane v kosiku, si s nimi spokojny? Vaham este nad longboard, ale tam sa mi zda ten predok uz priliz…

S tymi Bluemelsami neurobis chybu. Vozim ich na graveli a velka spokojnost aj s kvalitou aj s prevedenim.
28.08.2021 - 17:50:30
10
Maroshito napísal:
kde je ten Pinoccio? siel som tade cca pred mesiacom ale opacnym smerom po cervenej od Rackovej po zaver Tichej a nestretol som ho :). Tie kolesa niesu nahodou Winspace Lun, ci nebodaj nejaka mimo cinska produkcia?


Panák už vieš a kolesa moc bližších info neviem. Iba, že to je Čína ako si spomenul. Známy zobral viac model na test a oslovil ma, či nechcem skúsiť. Ďalšie enduro a XC dostali další ľudia. Ak sa osvedčia tak by ich chcel predávať.

Mám ich len na chvíľu, potom skúsia další. Ja až tak porovnať neviem, lebo som karbónové kolesa nikdy nejazdil. Ale oproti to mu čo som mal na graveli ak ceste nebe a dudy. Rýchlosť, pohodlie všetko rozdiel triedy.
28.08.2021 - 18:19:27
00
daj potom update ked sa kamarat rozhodne. Od teba bude mat asi pozitivne hodnotenie.
28.08.2021 - 18:42:59
00
blavatraffic prave pre tu kvalitu ich uprednostnujem pred dlhsimy longboardami, niekde som videl porovnanie a tie tak odolne neposobili.
volodaj ako myslis pohodlie? Mal som za to, ze vyssie a najma teda karbon kola su prave tuhsie, mimo ineho…
28.08.2021 - 19:22:11
00
Jaiub Ano, SKS bl....tie sirsie 53mm tusim. Bolo treba troska dopasovat, pohrat sa ale fungovali fajn...este ich mam, skusim ich v zime na Soot 90 ci budu pasovat, lebo uz som zrezaval stych "tyciek"...
28.08.2021 - 20:01:40
00
tycky sa daju kupit ako nahradny diel, aj SKS Edge AL su fajn
28.08.2021 - 20:03:53
00
Este mam jednu otazku - ram Canyon Endurace CF 7 vyzera podobne ako ich gravely. je mozne donho dat ine kolesa so sirsimi plastami a pripadne riadidla?
29.08.2021 - 12:45:14
00
riadidla isto, kolesa tiez ale predpokladam ze max 35 mmm, ale ano geometria je takmer rovnaka. Ked chces sirsie gumy tak potom Grail - aj ten hlinikovy je velmi slusny a nemas tam tie double decker barany, tam das 42 mm. Alebo ten Grizl tam uz das 50 mm co uz su kolesa siroke ako na MTBckach z 90tych rokov. Ja mam Grail CF a extra sadu kolies s 28 mm cestackymi gumami aj s "cestnejsou" kazetou a ked chcem ist cestu prehodim.
29.08.2021 - 13:05:57
01
- Canyon Endurace CF SL Disc oficialne max.30mm - https://www.canyon.com/en-sk/support-articles/max-tire-size-for-canyon-frames.html
- ja tam mam 33mm Schwalbe X-One Speed a je to este ok = cca.3-4mm miesta na kazdej strane, do vacsieho blata by som s tym ale nesiel (z vnutornej strany prednej aj zadnej vidlice mam nalepenu hrubsiu foliu)
30.08.2021 - 08:41:32
03
Idem tu trochu pootravovat, ake plaste by ste poradili na jesenno-zimno-jarne jazdenie, cx bike, povedzme tak 80-90% cesta (2., 3-tej a x-tej triedy) a zvysok rozne skratky spevneno-nespevnenym povrchom? Ide mi hlavne o zvyseny grip a istotu v roznych stadiach vody, namrazy ci poprasku/clapkanicach voci klasickym slikom a v ramci moznosti max odolnost na bordely na krajniciach, no skratka nase typicke podmienky v nadchadzajucom obdobi :-) Hmotnost a odvalovanie je v tomto pripade v uzadi, ale zas ziadne kotvy :-D Nehladam nejake stuple a ani pravoverne gravel jazdenie v terene, ale skor cestne plaste s dobrym odvalovanim a dostatocnou rezervou/odolnostou na obcasne opustenie cesty. Cena cca tych 35-37€ max a hmotnost do/okolo 400g. Zatial som skoncil pri gravelking sk (sk +) alebo schwalbe g-one allround performance, ktory ma oslovil cenou (26€). No urcite mate lepsi prehlad ako ja zelenac v tomto obore :$ Preferujem nieco na sposob rychleho nie uplne hladkeho stredu s trochu vyraznejsimy bocnicami pre pridanie istoty v zakrutach (no mozno uplne odveci :-D ), sirka 35, max 37/38mm. Dik :handshake:
Este doplnim, keby sa conti gp 4-season robili v 35c rozmere, tak tam zaradim aj tie. To len aby bolo zrejme o aky typ plastov a celkovo jazdenie sa jedna ;-)
20.09.2021 - 08:55:27
00
Skusil by som tufo speedero ak uz bude v tej novej sirke tusim 36mm
https://www.sloger.sk/shop/diely-a-komponenty/plaste-a-duse/plaste/gravel-cross-cesta/tufo-plast-gravel-speedero-36-622700x36c-390g.html

ak hladsie tak skus pozriet Pirelli P ZERO Velo 4S, mam to v 28mm (29mm) a na mokre to drzi fakt dobre
ale robia len tieto 28 max
20.09.2021 - 09:39:26
01
tiez ma napadlo Tufo, ak aj nespevneny tak Thundero, Swampero? v 36mm rozmere...Speedero ta zabije v mokrom :)
20.09.2021 - 09:56:30
00
tak rozdiel medzi thundero a speedero je asi len v tych krajnych stuploch
https://www.sloger.sk/shop/diely-a-komponenty/plaste-a-duse/plaste/gravel-cross-cesta/tufo-plast-gravel-thundero-36-622700x36c-390g.html

swampero uz mi pride overkill na to co pisal
20.09.2021 - 10:06:55
00
Tie speedero som registroval len v sirke 40, takze isli mimo mna, ale v 36mm je to uz ina rec a pacia sa mi. Nemam zatial skusenosti ale myslim ze nato co chcem vhodnejsie ako Thundero, Swampero su mimo... Aj henry v recenzii ich vychvalil trebars aj na vode. ALe zas ked uvazim ze je to konkurencia Gravelkingom SS, ktore som mal vyhliadnute na suchsiu jarno-letnu cast sezony v 32mm, tak neviem ci by predsa neboli vhodnejsie tie Thundero ako naprotivok SK ktore som chcel teraz. Ale uz spekulujem jak beta s p... :-D Uz len vybrat ten univerzal z ktoreho sa dalej odrazit... :?: Este som mal v talone aj vittorky terreno dry a zero po zime, ale to dry ma jaksi neutvrdzovalo vo vybere :-D
20.09.2021 - 10:35:19
01
keyboard_arrow_up