Ja by som sa opytal preco to tym bikom robite teraz je to vsade mimo asfaltu blatove, obzvlast polnacky. Nema vyznam sa tam trapit.
28.12.2022 - 16:30:03
03
Ani zenu pri prani zasrateho oblecka :)
28.12.2022 - 16:55:21
03
Tebe perie tvoja žena?
28.12.2022 - 17:27:48
05
scarinko napísal:
Ja by som sa opytal preco to tym bikom robite teraz je to vsade mimo asfaltu blatove, obzvlast polnacky. Nema vyznam sa tam trapit.

Ja som isiel pekne po asfalte, rozbitom asfalte a strkovej ceste, listi. Akurat ten napad so skratkou nevysiel podla predstav. To sa mi v na par metroch nabalilo, kde slnko svietilo. V momente obalene kolesa. Inak krasne primrznuta polna cesta. Keby som to tusil, radsej ho prenesiem.
28.12.2022 - 17:51:55
01
Nj to som uz tiez zazil a vzdy si na to spomeniem ked ma napadne ist nejakou takouto skratkou 😄
28.12.2022 - 17:57:07
04
darkoni asi sa zastavim ich omrknut ;) Ako dlho ich pouzivas, su pouzitelne aj opakovane v zmysle ze nie su po par pouzitiach dokrcene a pod?

RANDAL hlavne nech mi na zadok a na tretry neprska, presmyk ma az tak netrapi kedze ho nemam 8) Voda mi nevadi, ale v lete :sun:

Maroshito sak to by ti hadam omietkar lepsie neoplacal ten bike :o

peniakfoto vyzeraju dobre, uz si ich testol aj pri takom blatku ako Maroshito jazdi?

balvanMT zaujimave riesenie, paci sa mi ze nemusis riesit kam to uchytit kad mas pod sedlovkou "plno"
28.12.2022 - 20:31:05
01
Vodnik prid kedy kolvek len mi daj vediet den pred tymnech ich zoberiem zo sebou alebo ked bude prsat budu nahodene :) zadni mam 2r tusim a nic mu nie je a predni je funglac... ono ked to nepouzivas bud zrolujes ako je to na fotke aleebo nechas vystrete a zalozis ked to potrebujes super je to ze je dlhy a zakriva celu plochu kolesa a mozes to polohovat bud tesne nad koleso alebo nechas viac priestoru :)
28.12.2022 - 20:36:04
00
Aj dnes som isiel cez lesy a luky ale vysypane strkom, blato obcas samozrejme nejde obist :) skvele su hlavne ked ides po mokrom listi a asfalte -zadok aj nohy v suchu, retaz cista :)

Prílohy:

IMG_20221228_155720.jpg
IMG_20221228_155720.jpg 358.22 KiB thumb_up1thumb_down

28.12.2022 - 20:41:30
02
Maroshito napísal:
a do lepiveho blata tie zlte montpaky z dekaca, dobre sa s nimi stiera blatko vo faze ked uz kolesa netocia. Teraz na tieto Vianocne vyjazdy neskutocna pomocka.



fuuu...nic dobre...podobne som si tvrdosijnou ignoraciou nanosov blata aj osuchal karbonovu vidlicu...proste jazda s takouto urovnou blata uz asi nema zmysel...
28.12.2022 - 23:08:47
01
Tak tak jak pise Edo, v tych miestach osuchov treba hrube Zefal nalepky dat, funguje to aj proti blatu skalakam aj konarikom :)
28.12.2022 - 23:16:46
00
Ehm este odveci blatnikov, dnes som bol na gravel a chytil taky hladak ze servus, len nieco cez 35km a znama trasa teploty okolo nuly, termoflasa so sladkym cajom a jedna tycinka musi stacit na dve hodinky suchtania . no nemusi, bol som po chorobe bez obeda - lebo vsak prezraty som po sviatkoch a jedlo som uz nemohol ani vidiet, ale uz bolo 17hodin poobede, ladovy pol hodinovy zjazd a tak cca 5km pred domom sa mi zacalo tunelove videnie... Uz som vedel co to je, ale ze vsak dojdem uz dako nebudem dalsiu tycinku jest, no skoro som sa vysypal pri zosadani z biku. No skolacka chyba. Takze pozor na to...
28.12.2022 - 23:24:44
01
Pani, nebojte sa ziadne obavy, naozaj nejazdim nasilu v lepivom blate a netlacim na pilu za kazdu cenu. Dokonca aj tato fotka bola ilustracna este z predminulej zimy. Ked je vyslovene mokro snazim sa jazdit len po okruhoch kde to mam zmapovane a viem odhadnut co ma kde caka. No zhodou okolnosti sa mi aj teraz na povianocnom vyjazde podarilo zo 64 km okruhu po asfalte dat cca 3 km spojnicu cez pole, kde bolo 2850 m v pohode prejazdnych ale stacilo tych par niekolko metrovych usekov s tymto lepivym blatom a bolo po parade. Navyse som nemal ani zvycajne zimne kolesa na Swamperach kedze plan bol ist cisty asfalt. Ram mam oblepeny tymy Zefal nalepkami snad aj na miestach kde to netreba a tie obacsne rany co dostane ci uz z vyletenej skalky alebo nejakeho dreva uz davnejsie neriesim. Takto zalepit bike sa mi podarilo asi len 3x a vzdy na miestach kde bezne jazdim staci len par metrov useku s vhodnym podnym typom a spravnym podmocenim a lepak sa nabali na kolesa behom par sekund. Ja taketo useky nazyvam "bahenne pasce". :)
28.12.2022 - 23:43:37
02
Neviem ako u gravelov, ale neohádzať v tomto období cyklokrosku blatom je dosť divné. :-)

Začiatkom decembra som bol na jednom výjazde okolo Viedne a domáci výbrali takú všehochuť: asfalt, šotolinu, trail, blatisté poľnačky, strmé stúpanie na mačacích hlavách (Bisamberg cez Kallusweg) a dokocna aj nejaké to konské hovno sa ušlo :-)
Ešte že mám na záhrade hadicu.
29.12.2022 - 08:00:31
00
Tiez mi pride rozmyslanie, ze "pozor na blato, lebo si osuchas vidlicu", smiesne pri jesennom/zimnom bicyklovani na gravel biku/cx. Ved na to su tie biky robene. Ak niekto nechce ani skrabancek, tak to potom lepsie nechat bike v obyvacke.
Jediny nepriatel mojho bicykla je cestarska sol, ostatne je vsetko v poriadku.
29.12.2022 - 08:27:00
00
Chcelo by to pripomenut rozdelenie cyklistov na bikeoch s baranmi... :lol:
Príloha:
dropbar_bikeri.jpg
dropbar_bikeri.jpg 245.32 KiB thumb_up2thumb_down

29.12.2022 - 09:14:41
012
keyboard_arrow_up