Ahoj všetkým :bow: zakladám túto tému, pretože som pri pátraní na internete i v kamenných predajniach narazila na pre mňa závažný problém. Šetrím si na karbónovú galuskovú krásu, bude to slušný balík peňazí. Bohužiaľ zo zdravotných dôvodov to bude MUSIEŤ byť karbón, musí byť čo najľahší. Mám však problém - neviem sa dopátrať hmotností vybraných modelov, dokonca majú mi to problém zistiť aj akreditovaní predajcovia jednotlivých značiek. Keď som zisťovala u tuzemského predajcu hmotnosť môjho fitnessa, volal dodávateľovi (aspoň tak som vyrozumela), povedal váhu, k mojej najvyššej spokojnosti. Bicykel som dala doviezť od susedov, veľa vecí vyšlo pri tomto rozhodnutí lacnejšie, no keď som chlapcov, kde mi ho skladali a servisujú poprosila o odváženie, zrazu bol bicykel skoro o kilo ťažší!!! Pri cene zaň sa to dalo ešte ako tak prežuť, chcem sa však vyhnúť tomu, že niekto mi zas povie "zaručenú" váhu, ja vysolím za karbóna niekoľkoročné úspory a nakoniec bude akoby náhodou znovu ťažší ako keď sa o hmotnosti len telefonovalo. :?:

Kde si ja sama môžem ešte zistiť správnu hmotnosť? Veľkosti, ktoré ja potrebujem, sa vystavujú asi len u pygmejov |(, ani vo Viedni som nenarazila na vystavené malé cesťáky, a už vôbec nie dámske. :( S konkrétnym dodávateľom sa komunikovať nedá, nemá uvedené ani meno, posielala som mu ohľadom inej veci mail, už je mesiac, kašle na mňa. :emo:

Máte nejaký tip? Vopred vďaka. :bow:
31.07.2012 - 12:29:56
00
ujo gugle ti najde vsetko,ach jaj,kolko mas rokov? existuju obrovske svetove fora na bajky,australia,UK,USA tam sa dozvies vsetko,su tam skoro vsetci profi predajcovia,vyrobcovia,staci len hladat,
nechapem ta,ze chces pre tvoju chorobu co najlahsi ram,ked ti ide o vahu,daj si bajk spravit Matusovi,BHcko,tam je kvota cirka 5kg a cenu ti urcite spravi,alebo hybaj do Salzburgu,mesta bajkerov a tam ti spravia na mieru lahky bajk,ked to nasi amaterski predajcovia nevedia,malokto z nich to vie,a preto ich to asi aj bavi
od rakusanov som dostal 100ky prospektov a su tam "ponevac"=krasne to ceske slovo,dokonca aj vahy samotnych kostier a suprav bajkov...
nevazi sa bajk nahodou bez pedalov,a kadejakych blbosti navyse? :D
asi tolko:
daj mi konkretne nieco a mozem ti vyzistit,ak to na zivot a na smrt potrebujes
31.07.2012 - 12:39:56
00
Ja nechcem vyrábať na mieru, stačí mi sériovka na mieru. :geek:
Hybať do Salzburgu nemôžem, pracujem, nemám kde poodkladať školopovinnú mlaď, cestovné tam a späť je môj dvojtýždňový nákup jedla a nemám auto, nemám motorku. :whew:
Ja chcem to, čo som si vybrala, a chcem si to objednať TU. Je mi jedno, odkiaľ to dovezú, ale keď to dovezú, nech je to podľa dohody. :y:
Ujo gugle mi moc nepomohol, to by som nežiadala o pomoc tu.
A ako gentleman sa baby nepýtaj, koľko má rokov, pozri si to v profile.
Bicykel sa vážil NAOZAJ holý.
A ja nebyť celkom blbá, iba potrebovať rozhľad.

:bow:
31.07.2012 - 12:52:54
00
No a čo teda presne potrebuješ zistiť ? Značka, rám, veľkosť....
31.07.2012 - 12:55:17
00
http://www.cannondalebikes.cz/kola-2012-damskakola-synapse-synapse-womens-carbon5-105

http://www.cannondalebikes.cz/kola-2012-damskakola-supersix-supersix-womens3-ultegra

Tieto. Vo veľkosti 44. A chcem to na hrúbku ostrúhaného vlasu presne :devil: nie s rozdielom niekoľko sto gramov.
31.07.2012 - 12:57:37
00
Cannondale je s vahou naozaj opatrnny.

Toto bude mat vo velkosti 50 urcite pod 7kg... http://www.canyon.com/rennraeder/bike.html?b=2510

Ak zainvestujes viac, vaha moze ist este vyrazne dolu (kolesa, sedlo, Sram Red). Lak a vacsi ram naopak pridaju niekolko stoviek gramov navrch.
31.07.2012 - 12:59:18
00
to bola ironia s tym vekom,ale v pohode,
SRAM zostava...http://www.suncycle.sk/sk/produkt/bh-prisma-79-force-2012/3578
napis Tanicke zo SUNCYCLE timu,ona ma krasne BHcko,povie ti skusenosti s touto znackou,ona by urcite nemenenila,je velmi spokojna
a verim za Matt by ti dal urcite nejaku lepsiu cenu
Tanicka ako pozeram ma tuto kostru: BH G5 9.5


Naposledy upravil canopus dňa 31.07.2012 - 13:12:33, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2012 - 13:07:43
00
Ten Canyon je pridlhý. Preto som vybrala Canonndale, lebo je to jeden z veľmi mála, ktorý sa zmesí s dĺžkou hornej trubky pod 51 cm. Dĺžku nad 51 už nevyladí ani predstavec, ani prísun sedla, vyskúšané. A určite dámska geometria. Ešte Trek prichádzal do úvahy, ale ten je tak na hrane a tiež neuvádza váhy.

Pre mňa ten lacnejší z Cannondalov, ten s triplom - ten drahší chcem vedieť váhu len na porovnanie. PS: musím aj niečo jesť - a ešte mám dieťa, partnera, mačku a byt. ;)
31.07.2012 - 13:10:12
00
macku predaj,muza vyhod,dieta daj muzovi a byt si nechaj ako skladisko bajku,a mas vystarane :D...a co ten BH? ci nic?....kamaratka vozi Corratec,cekni si aj ten
31.07.2012 - 13:13:55
00
canopus: To BH v XSku by mohlo byť, dĺžka hornej trubky sedí. :y:

A s vekom som absolut v pohode, irónia je hádam iba to, že moja pubertálna dcéra vyzerá staršia ako ja :lol: .

Juj, to si mi poradil :rofl: ale ja som rodinne založená, radšej bez bicyklov ako bez muža :l: a mačky (dcéra sa osamostatní aj sama :rofl: ).


Naposledy upravil Zani dňa 31.07.2012 - 13:18:35, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2012 - 13:16:13
00
zani a čo tak nájsť podobný muzšký model, odvážiť priamo na predajni ... a ak budeš spokojná tak ten tvoj menší dámsky bude ešte kapánek ľahší? načo bazírovať na presnosti a neuspokojiť sa len s spokojnosťou?
31.07.2012 - 13:17:10
00
canopus: To BH v XSku by mohlo byť, dĺžka hornej trubky sedí. :y:

A s vekom som absolut v pohode, irónia je hádam iba to, že moja pubertálna dcéra vyzerá staršia ako ja :lol: .

:D :D napis userovi Matt,je majitelom Suncycle,a tusim vyhradnym dovzcom BHciek na SVK,takze cena bude urcite pekna,a napis ze si zena,o to lepsie pre teba :D hehe..
mladsie vyzeras?tak to ti gratulujem,poznam iba 2 take zeny,ale tie su zadane uz hehe
31.07.2012 - 13:18:32
00
canopus: ...no a čo ten môj Cannondale? Trúfaš si zistiť? :geek:

lapaloma: ...ani najmenšie mužské som nevidela nikde vyložené, a keď, tak hliníky. Mnoho predajní prestalo vystavovať karbóny, vraj to priťahuje zlodejov. Ono teraz je aj dosť problém si ísť niekde "pokecať", je sezóna, predajne majú narvané. :^)
31.07.2012 - 13:21:41
00
Hm, ja by som skor videl problem ak by si kupovala nejaku 60ku (ktora by bola urcite tazsia ako udavana hmotnost). Kedze chces zobrat najmensiu velkost, tak co tak zobrat vahu do predajne, odvazit velky (54-56 by mali mat standardne) model tej istej znacky (ktory mozno maju priamo na predajni) - ten maly bude na 100% o par gramov nasledne lahsi, takze realna vaha moze uz len pozitivne prekvapit :) (inak rozdiely v hmotnosti ramu nie su nejak zavratne velke, to skor uz vela spravia pedale kedze vaha biku sa udava zasadne bez nich)
31.07.2012 - 13:24:07
00
stvrtok idem do Nitry nieco riesit,tak sa ti opytam....
prave som rozmyslal,ze kamaratka do nas jazdi krasnu magenta pinarello dogmu,nad tym nerozmyslas,dokonca tam mala aj carbonove galusky v tej istej farbe
31.07.2012 - 13:30:21
00
keyboard_arrow_up