Super dakujem za info JoKo. Tiez som oba tipoval na F8, ale jeden servisak mi tvrdil, ze ten druhy bajk je "lepsi" a iny ram, ale neskumal som, ze preco. Ano, na prvom bicykli je original predstavec, na druhom nie.
Este by som sa opytal ohladne baranov. Myslim, ze tu uz par ludi riesilo, ako vyvliect barany z predstavca. Niekto radil roztiahnut predstavec, lenze ak by som v tom pokracoval, tak predpokladam ze by som ten predstavec zlomil (myslim, ze je to obycajny hlinik). Druha moznost je oholit tie barany od brzdovych paciek a tej paradnej omotavky. V tom pripade som si neni uplne isty, ci by sa to aj tak podarilo a nezaseklo v zahybe? Tretia moznost je uplne sa na to vykaslat a favoritacke rajdy menit vzdy dokopy aj s predstavcom.
Ak na tie predstavce teda :)?
Inak tie barany mi pridu docela raritne, je sirka je len 30cm. Zvykli sa na favoritoch pouzivat taketo uzke rajdy?

Prílohy:

barany.jpg
barany.jpg 453.26 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2021 - 13:36:36
00
Omotávku dole, tak isto aj na jednej strane demontovať brzdu a a normálne to vysunúť na stranu.
20.02.2021 - 14:27:04
12
Volodja predstavec neroztiahneš...na tej omotávke nie je už nič parádne...barany celkom fajn také okrúhliaky... na tom zelenom môže byť favorit predstavec (nevidno dobre)
20.02.2021 - 17:31:10
00
Mne sa tie uzke barany pozdavaju, do dopravy na presmyknutie medzi autami v stojatej kolone idealne. Len by ma zaujimalo, ci boli take uzke (30cm) rajdy bezne na favoritoch? S tou omotavkou som to samozrejme nemyslel vazne.
20.02.2021 - 17:57:10
01
Duso zo stadiona im hovoril "juniorske". A do mesta su fakt super
20.02.2021 - 18:15:27
01
Bežné boli 40 a 42 cm. Pravdu povediac, také úzke si vôbec nepamätám. A to, že do mesta sú lepšie úzke riadidlá potvrdzujem... ix krát sa stalo, že som prešiel na cesťáku (42 cm barany) popri obrubníku okolo auta (pomedzi autá) úplne v pohode, avšak junáčik s trištvrtemetrovými ostal stáť za autami.
20.02.2021 - 20:40:28
02
Mam takéto uzke barany na favoritke z roku 1970. Tak neviem. Ale mali by byt originalne
04.03.2021 - 21:29:21
00
Prosím vás, mal by som otázku. Je komplikované spraviť si nový výplet kolesa?
26.03.2021 - 15:50:33
00
Výplet nie je problém... Záleží od toho, čo chceš urobiť. Ak máš nový ráfik a nové špice, tak staré vycvikáš, vezmeš druhé koleso ako vzor a vypletáš podľa neho (ak je dobre vypletené). Prvá zásada - špice z jednej strany náby musia ísť do diery na rovnakej strane... Videl som, že už aj nešli. Druhá zásada - jedna špica musí ísť do náby zvnútra, susedná zvonku a musia sa hneď prekrížiť. Tretia zásada - pozri si, ktoré špice idú rovnobežne, do susedných dier na rovnakej strane ráfika a odpočítaj si, koľko je voľných dier medzi nimi na nábe. A môžeš sa trápiť...
Jednoduchšie je, ak chceš nechať pôvodné špice a máš nový ráfik. Zober tenký drátik a vždy krížiace sa špice (druhé a tretie kríženie od náby) zviaž. Vykrúť niple, do dier zastrč špice a zakrúť nové niple. Nemusíš sa trápiť s počítaním, dávať pozor na kríženie.
Najväčší problém je, keď máš dve náby, dva ráfiky a hŕbu špíc s niplami. Na toto je len jedna rada - dobrý servis, alebo skúsený kamarát.

Keď sa ti podarí zbastliť dohromady ráfik s nábou pomocou špíc a niplov, začína ďaleko väčší problém - vycentrovanie... A to už musís mať pri sebe niekoho skúseného... Vycentrovať treba nielen vajco, osmičku, ale aj ráfik na stred. Predné koleso je jednoduchšie, zadné sa necentruje na stred medzi prírubami náby, ale na stred medzi konusmi. Čiže ráfik je bližšie k orechu.
26.03.2021 - 18:25:33
02
Ale... Zas z nového materiálu urobiť nové koleso neni problém. Len aby dĺžka špicov pasovala. Na piatom špici ťa to už samo vedie. Lakomost ma naučila vypletat. Hlavne treba začať od ventilovej dierky. Odporúčam dať nové špice, staré budú asi praskať
26.03.2021 - 18:40:28
00
Tu mi vypadlo slovo
Prvá zásada - špice z jednej strany náby musia ísť do diery na rovnakej strane...
Má to byť
Prvá zásada - špice z jednej strany náby musia ísť do diery na rovnakej strane ráfika...
26.03.2021 - 19:02:16
00
Vypliest je najmenej len potom to vycentrovat a rovnomerne podotahovat mi pride ako sci-fi
26.03.2021 - 19:28:26
00
Z nábojmi aj rafikom som spokojný, keďže mi praskla jedna špica, dal som to do servisu, odvtedy som nedal ani 120km a už tretia špica praskla. Tak som chcel len vymeniť výplet. V servise za to pýtajú cca 60€, v druhom obchode mi núkajú za 60€ nové koleso. Ale zase nechcem mať 2 rôzne kolesá na biku, mám rád symetriu. Tak som rozmýšľal, že kúpim špice + čo k nim treba a vymenil by som si to doma, jednu starú špicu vytiahnem, novú dám namiesto nej, nech sa neseknem. Rád by som bol aj trocha ekologický. Potom už to len dať do servisu centrovať. Spravil by som si to aj doma, ale nemám na to tú blbosť na centrovanie, kam sa osádza koleso. Sa trocha bojím, že keď tam prídem s tak rozhaseným kolesom, že budú frflať.
26.03.2021 - 20:28:39
01
Však to vycentruješ aj na bajku medzi brzdovými špalíkmi. Ja to tak robím. Piplačka ale dá sa
26.03.2021 - 22:02:57
01
Ja najprv nalepim nejakú ceruzku nad rafik aby som odstranil vajce a potom si strihnem stahovaciu pásku aby nebola 8 všetko ide ako má ?
26.03.2021 - 22:52:08
03
keyboard_arrow_up