mozem zihnat niekde tu modre lepidlo ze by to nieco vydrzalo
04.06.2018 - 19:50:02
00
S štvorhranom nemám skúsenosti, ale na klinkoch som odjazdil nejakú tú tisícku km, či už BMX, Ukrajina alebo Favorit a nikdy nebol problém s nimi
04.06.2018 - 20:44:36
01
misko_hrasko Ak si jazdil s povolenou klukou na stvorhran nejaky cas je mozne ze stvorhran na kluke sa vyvaklal a nepomoze ti uz ziadne lepidlo. Jazdil som stvorhran cca 10rokov nemal som stym ziadny problem, ale kluky som po vymene stredovej osky vzdy poriadne dotiahol. Syn raz prisiel na favorite s povolenou ocelovou klukou. Kluky som dotiahol ale vydrzalo to cca10 km. Po niekolkych pokusoch o dotiahnutie sli do srotu.
04.06.2018 - 21:32:54
00
to nehovor ani zo srandy ze som tie kluky znicil :( ked ich dotiahnem tak sa nic nehybe, len proste vzdy povolia
04.06.2018 - 23:40:07
00
Podľa tohto článku https://www.mtbiker.sk/clanky/1251/stredove-zlozenia-a-osky-stredoveho-zlozenia.html sú dve normy stvorhranov JIS a ISO. Takže pozor na to. S klinkovym stredom som spokojný a ak by som menil, tak určite na hollowtech, lebo 4hran je ťažký jak prasa.
05.06.2018 - 09:35:53
00
Ja mám na " západnom favorite" (pegueot) z 80-tych rokov 20. storočia originál štvorhran, a nikdy s tým nebol najmenší problém. A to to ani nezaťahujem "na krv" aby som náhodou nepoškodil závit. Nechápem čo sa tam môže povoľovať. Ak sa to povoľuje tak si zničil kľuky tým že si nejakú dobu pedáloval s povolenou kľukou. tým pádom sa ti kľuka "vydrala" (pretože hliník kluk je mekší ako ocel z ktorého je oska) , vznikla tam "vola" a už to môžeš akurát tak vyhodiť.

Samozrejme že som vždy používal sťahovák ked som dával dole kluky, nikdy som do toho nebúchal kladivom, ani som to nepáčil, a podovné "recepty" domácich majstrov.
05.06.2018 - 11:53:28
00
Ešte sa ti mohlo stať to že Oska bola norma JIS a kluky ISO, alebo naopak. tým pádom to do seba nikdy dobre nezapasuje, pedalovanim sa to vyderie a vznikne tam vôla. JIS a ISO mý totiž rozdielny uhol zkosenia hrán štvorhranu.

Nechápem inak prečo je toľko štandardov stredových zložení, je v tom zbytočný bordel. Mal by byť jeden (ako napr USB konektor na mobiloch) ktorý by bol závezný pre všetkých výrobcov.
Servis by bol oveľa jednoduchší.
05.06.2018 - 12:03:41
03
Myslíš mini a microUSB, USB-C a Lightning. Ale stále menej ako stredových zložení :D
05.06.2018 - 12:05:51
03
Ked sme už pri tom štvorhrane, ja uvažujem že vymením ešte pôvodnú originál osku s venčekovými ložiskami za zapuzdrený štvorhran na priemysloch aby som to nemusel rozoberať a čistiť a znova tam dať novú vazelínu. Proste z pohodlnosti.

Venčekové ložiská sú fajn, sú funkčné, ale majú nevýhodu že sa strašne rýchlo zaserú sajrajtom.

Videli ste niekde niekedy zapúzdrený štvorhran s ITA závitom? (mám na stredovom zložení ITA závit)
Lebo ja som zatiaľ videl len s BSA závitom ktorý mi je manič.
05.06.2018 - 12:14:50
00
Prosím vás, viete mi poradiť nejaký obchod, kde by som zohnal páčku na radenie rýchlostí pre cestný bike ale len pravú stranu? Keďže mám problém nájsť vhodný prešmykač (nemám na kostre úchyt na vedenie lanka) ani neviem nájsť nejakú objímku na uchytenie lanka s bowdenom, tak som si povedal, že sa zbavím 2 kola vpredu a nechám len 1 kolo. Žiaľ nikde neviem nájsť čisto len 1 páčku na radenie rýchlostí. Našiel som pár použitých na nete, ale tie vyzerajú strašne a chcú za ne dosť vysoké sumy. Nerád by som tam mal dvojpáčku zbytočne.
05.06.2018 - 20:26:14
00
Kolko si ochotny dat za novu nepouzitu favorit jednopacku?
06.06.2018 - 21:19:13
00
Viac ako 5€ nie, ale musel by som ju najprv vidieť.
06.06.2018 - 21:23:26
00
Nebuď spořínek, :), cyklistika je záľuba, tam nevrážaš peniaze aby sa ti to oplatilo, či nejak vrátilo ale preto že ťa to baví a je to tvoja vášen. :)
Tam "biznis uvažovanie" ide stranou.

Ja som kúpil na jeden retro bicykel typu favorit, ktorý prerábam teraz, predstavec Ritchey classic za 54 eur, parádny leštený hliník. A tiež barany Ritchey classic, tiež leštený hliník, za 36 Eur. (okrem dalších vecí)
A kebyže pozerám na cenu kludne som mohol kúpiť podobné komponenty (napr FSA) za menej ako polovičnú cenu, ale už by to nebolo "ono"

A nerobím to preto že by som ten bicykel potreboval, vytiahnem ho možno 3-4x do roka do mesta na kávu sa "predviesť" , čiže čisto z biznis hľadiska sa mi tá investícia určite neoplatí.
07.06.2018 - 09:40:14
01
a ešte si chcel klasické cestné radenie "sytič" iba na pravú stranu?

https://www.pecobikes.sk/radiaca-packa-strieborna.html

U peca majú také srandy všelijaké.
07.06.2018 - 10:17:02
00
Presné niečo také som hľadal, aj u Peca, len som to nenašiel. Ja nemám problém vraziť peniaze do biku, len otázka je cena/prínos a či to má ešte zmysel. Príde mi zbytočné platiť dajme tomu 15€ za niečo, čo môžem mať za 5€ v rovnakej kvalite. Bicykel na ktorý to hľadám sa nesnažím mať v 100% pôvodnom stave dostal už modernejšie súčiastky niektoré ako kolesá, zapuzdrený stred, modernejšia prehadzovačka. Čo teraz opravujem svoj s origo súčiastkami Favorit, tak každú chvíľu sa ulomí hlavička šróbu a podobne, predsa len únava materiálu za tých 30+ rokov... Takže stále tŕpnem, aby som nemusel odvrtávať niečo.
07.06.2018 - 11:00:33
00
keyboard_arrow_up