skor treba novu kluku aby si tomu predisiel tak zalepit. staru sa ti asi nepodaril uplne vyriesit.Ja som kupil rovno Sturney archer jednoprevodnike kluky asi za 23 eur a bolo.
04.03.2020 - 12:46:28
00
Skúsim pobehať pár obchodov, či náhodou nemajú len kľuku.
04.03.2020 - 12:49:12
00
ešte pozri aj tu:
https://www.axit.cz/leve-kliky/?mena=eur
04.03.2020 - 12:50:36
00
Pozeral som, ale nemali takú, akú mám ja. Ako keby Shimano nepredávalo len zvlášť kľuky.
04.03.2020 - 12:59:19
00
hej vyzerá to tak
04.03.2020 - 13:54:59
00
Tam sa da privarit material do tej kluky + pilnikom spravit novy 4hran
09.03.2020 - 15:20:31
00
Alternatívna kľuka stojí 6-7€ (popozerám čo najbližší tvar). Kvôli tomu ozaj nebudem privárať materiál a kašľať sa s tým niekoľko hodín. Hlavne ani tvar isto netrafím správny.
09.03.2020 - 16:49:09
00
Dobrý deň. Chcel by som sa opytat ci by mi niekto nevedel poradit ako nastavit presmikac na favoritke. Myslim te originalny. Ked mam bycikel na stojane a nastavim ho tak je to v pohode ale akonáhle naň sadnem tak zase radi nepresne.
14.03.2020 - 17:23:51
00
Môžu tam byť už unavené pružiny. Ak ti nejde o originálny stav, pohľadal by som nový prešmyk
14.03.2020 - 18:13:48
01
Dobre dakujem. Pozriem tie pruzinky a ked tak tak kupim novy presmyk
14.03.2020 - 18:23:28
00
Nazdar chalani !:-) som tu nový, kúpil som za 10€ dva rámi Favorit a chcel by aom z toho urobiť Singlespwed fixie (snáď aom to trafil) Mal by to byť rok 1974, máte nejaké rady aké diely tam pasujú?:-) Nemám k tomu nič, len holý rám:) Ďakujem za zasvätenie
Príloha:
IMG-20200322-WA0012.jpeg
IMG-20200322-WA0012.jpeg 352.9 KiB thumb_up0thumb_down

:-)
22.03.2020 - 21:39:47
00
Základná otázka je, či chceš použiť fungle nové diely alebo z druhej ruky. Podľa toho by sa odvíjali aj ceny, resp. čo pozerať. Samozrejme treba aj dať vedieť, čo máš všetko k tomu a či sa to dá, alebo nedá použiť.
22.03.2020 - 22:15:44
00
Chcem to robiť bez przd, teda brzdit pedalmi, mam k yomu iba vidlu a ram nič viac, žiadne ine diely. A cenova réžia je taka, že viac menej co najmensie investicie samozrejme ze nieco budem musiet kupit nove ale kludne kupim aj pouzite ak sa najde predajca a zaplatim:)
22.03.2020 - 23:01:55
00
Čo budeš potrebovať:
1) hlavové zloženie - buď kúpiť už použité diely, alebo nové
2) predstavec a riadidlá - tiež, buď nové alebo použité. Neviem, či chceš rovné alebo barany.
3) stred a kľuky - buď použité diely, alebo nové. Ak nové, tak isto by som šiel do zapuzdreného štvorhranu (suma cca 10€) a kľuky si vyberieš podľa svojej preferencie, do 30€ veľký výber
4) kolesá a tu to bude dosť problém. Predné koleso pohoda, ale zadné bude problém. Budeš potrebovať ten fixie náboj, neviem presne ako sa to volá, ale v obchode budú vedieť. Takéto kolesá sa žiaľ kolesá bežne nepredávajú, takže si budeš musieť nechať vypliecť koleso. Tu záleží od toho, koľko chceš investovať. Ak nové, osobne by som šiel do ráfikov určených na trekove/cross biky. Sú za pohode ceny. Ak kúpiš použité, treba zadné koleso nechať vypliecť. Tu pozor na počet dier, musia súhlasiť s počtom dier na náboji, takže zrátať diery. Toto bude jediná vec, s ktorou treba do servisu.
5) sedlovka a sedlo - šublerou zmerať otvor sedlovej rúry zvnútra a nakúpiť, čo treba, buď nové, alebo použité, sedlo podľa vlastného výberu
6) pneu - záleží od toho, či kúpiš použité kolesá aj s pneu alebo nie. Ak kúpiš bez pneu, šiel by som do plášťov, šírka 28-32c kvôli pohodliu
7) neviem v akom stave je rám a farba. Pokiaľ to je doma brúsené a striekané sprejovou farbou, tak o kvalite farby budem pochybovať. Málo kto si dá na tom záležať. V tom prípade by som si to normálne nechal opieskovať a streknúť práškovou farbou.

Za mňa osobne by som do fixied biku nešiel. Nemáš klasickú brzdu a musíš stále pedálovať. Nevieš si oddýchnuť ak pôjdeš dole kopcom, núdzové brzdenie bude dosť o hubu, hlavne ak sa to bude používať v meste s veľkým pohybom chodcov.

Ak už takáto prerábka, tak praktickejšia varianta: bike bude vyzerať rovnako, ale vzadu bude namiesto toho fixie náboja torpedo. Výhoda, až na jeden plech z torpéda rovnaký dizajn, brzdí sa pedálmi do protismeru, teda vieš si pohodlne brzdiť, či pribrzďovať, v prípade núdzového brzdenia lepšie zabrzdíš, na pedál ti nejdú sily od kolesa. Ďalšia výhoda, voľnobeh smer dopredu. Ak pôjdeš z kopca, či budeš chcieť voľne doraziť k cieľu zotrvačnosťou, nemusíš ani pedálom pohnúť. Pri fixie musíš točiť pedálmi.

Ak chceš ušetriť, tak pozrieť bazos atď a kúpiť kľudne aj hrdzavý zlomený bike, z neho vieš zobrať hlavové zloženie, predstavec a riaditká. Ak to bude hrdzavé, poriadne to vydrhnúť handrou od najväčšej špiny, kúpiť Coca-Colu a pomocou nej to vyčistiť a vydrhnúť. Zničí to hrdzu, nepoškodí to chróm na kove. V prípade dobrého stavu sa bude dať použiť aj sedlovka. Prípadne aj kľuky, záleží od stavu. Ale potom treba kúpiť klinkový stred, investoval by som do zapuzdreného. Pôvodný z biku sa teoreticky bude dať použiť, ak bude v dobrom stave. Prípadne zistiť, kde niekto prerába biky a možno tie diely už nepotrebuje, lebo robí upgrade. Všetko je to otázka peňazí. Môžeš mať z toho gheto bike za pár €, alebo luxusný krásny kus za ktorý si minul 500€.

Nejaké rady na záver, ale asi zbytočné možno, už máš rámy. Ak si to chcel pre seba, jednoduchšie a lacnejšie je kúpiť už taký používaný bike. Asi nebude presne podľa tvojich predstáv, ale ušetríš. Ak si to chceš ale aj tak postaviť a nebojíš sa oplieskať na tom 500€, prihodil by som som tak 100-150€ a kúpil priamo z obchodu nový rám. Vyzerajú veľmi podobne, ale ver mi, ten rozdiel hneď pocítiš. Investovať do 50 ročného rámu 500€ aby dobre vyzeral sú podľa mňa vyhodené peniaze.
23.03.2020 - 00:49:08
01
500€ za favorit je dobry joke,

Odporucam pouzite diely, su lacnejsie a funguju :)

Kolesa urcite bazarove, pri vypleteni v servise das za ne dokopy 150eur..

Ja som staval singlespeed z roznych dielov, chcel som ho ale co najlahsi aby som bol rychly.

Za lahke cestne kolesa som dal 30eur aj s plastami,
Stred 4-hran nezapuzdremy shimano za 10
Kluky SA za 23 single speed vzadu 1- kolecko za 7 na kazetu. Retaz 10, kable 7 hlavove 10 sedlovka 8 sedlo origo predstavec+rajdy 20 omotavka 20. Dokopy cely cajgel do 150 sice nie najlacnejsi favorit ale podla mojich predstav :) ram som mal zadarmo, zosmirgloval som farbu a strekol bezfarebnym lakom. Mam ho aj niekde tu vyfoteny
23.03.2020 - 08:09:39
00
keyboard_arrow_up