to oboy
s tým sedlom máš pravdu tiež som sa čudoval, že na bicykle v cene 3000,- Eur dávaju sedlo v hodnote cca 50,-Eur, ale ak je to jeho prvý cesťák na začiatok stačí ak niesú financie navyše...
25.02.2011 - 11:11:45
00
inac prve dni bicyklovania budem asi maturovat, kedze som nikdy nejazdil na cestaku a ani s tretrami...dufam, ze sa niekde nevykotim :worried: :lol:


Hm, ten Tvoj Canyon stal naozaj 3000€ ? Resp. ak ano nie je to trochu risk si hned kupit nieco take drahe po predchadzajucich (ne)skusenostiach?
25.02.2011 - 11:41:07
00
Za pár týždňov to už pôjde úplne v pohode a po rokoch mu už bude divné sadnúť na bike bez SPDčiek :lol:


ani nevrav
minule som si skoro rozbil hubu, ked som isiel vyskocit na obrubnik bez tretier :rofl:
25.02.2011 - 11:45:22
00
Hm, ten Tvoj Canyon stal naozaj 3000€ ?

To sa mi nezdá - za tri litre musíš mať iné delo :o - SPROSTOSŤ :shake:
funkatron :lol: :lol: :lol:
25.02.2011 - 11:55:50
00
ten kanijón za 3 litre sa mi zdá byť nejak predražený...až moc by som povedal.
25.02.2011 - 11:56:43
00
Vindov bike určite nie, ale toto ano: https://www.canyon.com/_en/roadbikes/bike.html?b=2116 8) a sedlo je tam za tých cca 50,-
25.02.2011 - 11:58:28
00
... Hento je model SL a tie lyziny su vsetko, len nie karbonove. Cudoval som sa, preco na 3.000e bike davaju take sedlo...

Specifikacia (aj ked neviem co znamena "Kit Carbonio"): Selle Italia SL Kit Carbonio

Hm, ten Tvoj Canyon stal naozaj 3000€ ?

Tu mas odpoved: http://www.canyon.com/_en/roadbikes/bike.html?b=2106
25.02.2011 - 12:00:08
00
Tiež som mal obavy z prvej jazdy na cestnom, ale zvykneš si rýchlo ide to ako po masle.


:nod: Ja som si zvykala dva dni. Prvý deň ooopatrne povoziť, dostať "do rúk" radenie a zvyknúť si na iný záber bŕzd. Druhý deň už postupne jazda zo sedla a do rýchlosti čo to dalo. ;)
25.02.2011 - 12:25:53
00
Selle Italia SL Kit Carbonio Saddle is handcrafted beautifully in Italy. It features Manganese rails and carbon inserts...
25.02.2011 - 12:31:09
00
OK, takze veci na pravu mieru...
Pisal som o mojom Canyone (Ultimate CF SLX), ktory stoji cca 3.000e. Mal som tam presne to iste sedlo Selle Italia SL (ziadne Kit Carbonio, to je nejaky BS, Selle Italia to vobec nema v ponuke). Karbonova skrupina, manganove lyziny, otrasne sedenie aspon pre mna. Teraz tam mam SLR, snad bude casom aj to prave Kit Carbonio...
25.02.2011 - 13:14:11
00
oboy, a uz si pocul o OEM verziach produktov, ktore nie su v oficialnej ponuke danej znacky? Zda sa, ze existuje. ;) http://www.bicyclebuys.com/seats/SeatRoad/0921072 A kedze Selle Italia ma rad SL, tak je celkom realne, ze je to len modifikovana verzia tohto ofiko aftermarket sedla.

Cudoval som sa, preco na 3.000e bike davaju take sedlo, ale je to v podstate jasne. Kazdy si tam aj tak nahodi to svoje.
Inak suhlasim s tou Canyon politikou pouzivania jedneho univerzalneho typu sedla, lebo to opät znizuje naklady a tak ci tak ak niekto ma "to svoje", tak ho vymeni ako pises, ale to, ze Tebe nesadlo a ze je to podla Teba lacna atrapa (neviem ako cena suvisi s komfortom), este neznamena, ze nemoze sadnut inym.


Naposledy upravil Jezus dňa 25.02.2011 - 18:07:15, celkovo upravené 2 krát.

25.02.2011 - 14:09:15
00
diki za reakcie...je to moj prvy cestak, a snad mi posluzi dlho....ale ako tu vznikol fám, tak ten trojtisicovy nie je moj, ale oboy-ov...moj stál "pouhých" 1200 ecok....nie je to celokarbon, ale asi zacinat s celokarbonom je hriech...ja este neviem posudit co je dobre, a co je zle, lebo som este poriadne nesedel na nom, ale hned ako bude mozne tak si zrobim vyjazd a zistim ako sa na nom citim..peniaze na nove sedlo bohuzial nemam...vsetko co som mal nasporene som dal do bicykla, tretier a zimneho oblecenia...ale snad casom uz budem v takej pozicii, kedy budem vediet urcite co je treba vymenit a co nie..zatial mi tento "kanón" blahodarne postaci. :)
25.02.2011 - 15:36:25
00
oboy, a uz si pocul o OEM verziach produktov, ktore nie su v oficialnej ponuke danej znacky? Zda sa, ze existuje. ;) http://www.bicyclebuys.com/seats/SeatRoad/0921072 A kedze Selle Italia ma rad SL, tak je celkom realne, ze je to len modifikovana verzia tohto ofiko aftermarket sedla.

Inak suhlasim s tou Canyon politikou pouzivania jedneho univerzalneho typu sedla, lebo to opät znizuje naklady a tak ci tak ak niekto ma "to svoje", tak ho vymeni ako pises, ale to, ze Tebe nesadlo a ze je to podla Teba lacna atrapa (neviem ako cena suvisi s komfortom), este neznamena, ze nemoze sadnut inym.


A teraz si akoze tym ostatnym niecim pomohol, ked ma tu davas dolu? Mame si teraz vsetci mysliet, ze tvoja je ultimatna pravda, lebo si nasiel odkaz na nejaku stranku (par ich tam este je), ktora spomina SL Kit Carbonio? Ja som tu odprezentoval svoj nazor na vec, ku ktorej mam co povedat. To sedlo mam doma, nesie oznacenie SL a je to podla mna nanic sedlo, lebo ho vyrobcovia davaju na biky s vedomim, ze ho 90% ludi hned zhodi (sam si to potvrdil). Okrem toho som si na tom sedle nejaku tu hodinku odsedel a kedze nie ej moje prve, citim sa opravneny povedat o nom, ze je to len atrapa sedla.

Tak este raz rada pre Vinda... To sedlo je podla mna nanic. Skus si niekde zohnat SLR (ja som moje kupil tu v bazari za 19e) alebo akekolvek ine profikmi jazdene sedlo, pojazdi a porovnaj. Toto mozes potom predat Jezusovi za 45 a este na tom zarobis.
26.02.2011 - 00:19:08
00
Tu nejde o nejake davanie dolu, ale o to, ze hodnotis absolutne subjektivne resp. az s opovrhnutim a pritom inym moze vyhovovat. A hlavne pri sedlach to plati ako pri ziadnom inom komponente. Btw. to, ze sedlo nestoji 100 a viac € neznamena, ze je zle. Taktiez to, ze ho dodava vyrobca na bajku neznamena, ze je zle. Dokonca by sa dal tvrdit skor opak - asi sa osvedcilo ako univerzal ktory vyhovuje velkej casti ludi a davaju ho tam teda prave preto, ze je dobre a ma dobry pomer cena/vykon. Takze tak.

P.S. Az na par vynimiek jazdia profici to sedlo, na ktore ma team zmluvu a je dost scestne podla toho co jazdia profici hodnotit produkt ako dobry abo zly. No ale ved kazdy si z toho vyberie co chce a ti co maju vlastny rozum najprv sedlo vyskusaju na svojom zadku a potom sa rozhodnu na zaklade vlastnych skusenosti a nebudu davat na "zarucene" a "overene" rady jedneho nespokojneho uzivatela.
26.02.2011 - 00:37:46
00
Kludne mozme pokracovat, ked ta to bavi...

Ty v tomto pripade hodnotis na zaklade coho, prosim ta? Aky iny nazor ak nie subjektivny tu mam prezentovat? Objektivny? (takto nejak? saddle is handcrafted beautifully in Italy. It features Manganese rails and carbon inserts...). Vindovi som to napisal prave preto, ze je to jeho prvy cestak a nema zatial skusenost. Jemu sa to sedlo moze zdat dobre (sice po hodine zacne trochu divne tlacit tu a tam, ale to asi tak ma byt) a az po rokoch, ked si sadne na nieco ine zisti, ze to cele mohlo byt inak a nemuselo to stat ani 20e.

Profikov spominam, pretoze nikto na tejto zemeguli nenasedi na sedlach viac casu ako oni a ver tomu, ze nech uz maju zmluvu s kymkolvek, na blbom sedle sediet nebudu.
26.02.2011 - 01:01:55
00
keyboard_arrow_up