Zdravím vás

Aj ja by som potreboval poradiť ohľadom kúpi nového bicyklu do 500€. Uvažujem o cross alebo trekking verzi, ale nie som si istý, ktorý. Využitie by malo byť hlavne na cesty, ale zasa sa nechcem báť prejsť po lúke a pod.

Nepatrím k náruživým cyklistom, ale musel by som kupovať nový bike v prípade, že by som schudol viac ako 15 - 20kg?
Info o postave: 180cm výška, 120kg váha, 78cm dĺžka nohy

Tiež by som chcel vedieť, či ma vyjde lacnejšie kúpiť bike po sezóne (kedy to asi býva) alebo si ho nechať poskladať. V prípade, že by bol celý bike výhodnejší, hoďte sem prosím nejaké návrhy, inak poprosím zoznam skladačiek.

Za akékoľvek rady, nápady a postrehy vopred ďakujem.
12.08.2013 - 17:41:13
00
a čo asi tak zostane z toho bicykla za 500 euro po pár jazdách pod tebou?to ako keby si sa pýtal či si máš kúpiť tú detskú plastovú stoličku až po začiatku školského roku alebo ešte cez prázdniny.človeče čo tak dať menej za jedlo a kúpiť si niečo čo ťa fakt odvezie? môžem ti poradiť dobrú predajňu,ale s pôvodnou požiadavkou by to bola fakt hlúposť. bycigle.com
13.08.2013 - 20:43:16
00
S kúpou by som nečakal, najkrajšie obdobie na bicyklovanie len prichádza a určite by bola škoda to premeškať.
Tak základný obraz získaš keď pozrieš moje odkazy v tejto téme: post739862.html#p739862
Základ - pevná vidlica, odolné kolesá. A mať pripravenú nejakú čiastku na servis a príslušenstvo.
V tej téme na ktorú som dal odkaz som neradil tento http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/vitus-bikes-vee-27-city-bike-2013/rp-prod81001 , lebo najväčšia veľkosť by bola malá. V tomto prípade ale tá 18" veľkosť vyzerá nádejne, ak si teda správne zmeral tú dĺžku nôh :)
13.08.2013 - 20:51:56
00
ty PatrikL,zdá sa že sa fakt vyznáš.mohol by si aj nám poradiť ako spoznáme že to najkrajšie obdobie na bicyklovanie už prišlo?nechceli by sme ho premeškať... tiež akú "nejakú" čiastku treba mať pripravenú na servis? ďakujeme :)
13.08.2013 - 22:20:22
00
Slnečná (najmä skorá) jeseň je podľa mňa najkrajšie obdobie :)

Čiastka na servis - záleží od konkrétneho bicykla a štýlu jazdenia, niektoré veci sú niekedy náchylnejšie na rozsypanie/opotrebenie ako iné. A samozrejme od schopností a dostupných pomôcok, napr. také centrovanie a výmenu špicov by zakladateľ témy mohol zvládnuť, ak si na to netrúfa alebo nemá čas/chuť, tak to treba prenechať niekomu inému.
Do konca sezóny by mohol stihnúť zničiť zadný plášť, natiahnuť reťaz, opotrebovať brzdové gumičky a v prípade nesprávnej/nedostatočnej starostlivosti alebo náročných podmienok aj zničiť nejaké ložiská a pod. Ak by vybral nesprávny bicykel tak možno mu praskne os v zadnom náboji, možno by zničil ráfik, možno by potreboval niečo vymeniť kvôli mizernej tuhosti atď.
13.08.2013 - 22:41:28
00
;( :x :beer:
13.08.2013 - 23:18:37
00
keyboard_arrow_up