tak sa to plati este menej.... aj farba je pre mna na 1-5tkekrajsia.. ale to je kazdeho priorita.. ci sa bude vozit na ultegre co ma o 350gramov menej .. alebo na 105tke . a potom dokupi karbonove kola.
21.04.2017 - 12:09:39
00
v prospech 2ky hovori krajsi design (podla mna, zelena mi nejak nejde), lahsia doprava (posielaju priamo na SK), samozrejme cena
1tka ma tu ultegru + s tym spojenu vahu, ale zas by som to musel riesit cez 3. stranu lebo shiping nie je na SK co ma silno odradza
tych 350 na lepsie kolesa ma silno laka, takze to asi bude 2ka
21.04.2017 - 12:14:34
00
Asi zbytocne veľký rozdiel ak ide iba o ultegru. To sa dá použiť lepšie. Palec hore za výber giant tcr.
21.04.2017 - 12:31:15
00
Porovnaj si geo s Ruzenkou. Na TCR budes zrejme viat natiahnuty. Geo do komfortu ma rada Defy.
21.04.2017 - 12:47:09
02
Defy Advanced bude oveľa komfortnejší, TCR je závodnejšia geometria. Ber 105ku a vymeň kolesá, síce niečo vydržia ale sú ťažké, príp. si ich necháš na zimu.
Ak chceš napíš SS, dám ti kontakt na obchod kde sa dajú vyskúšať a vedia spraviť dobrú cenu.
21.04.2017 - 12:58:28
00
skusal som porovnat ale velmi sa do toho nevyznam, chapem ze top tube je na giant ML dlhsia o 3cm ale neviem aky dlhy ma ten giant predstavec, Rose mal 9cm stem
casto som ale videl ze tie merania top tube su rozne, rozne znacky ich meraju na roznych miestach tak neviem
asi to budem musiet ist na drzovku vyskusat

EDIT: Defy advanced 2 som nasiel tiez ale mam pocit ze Defy su sice pohodlne ale tak aspon o kilo tazsie bajky
https://www.giant-bicycles.com/gb/defy-advanced-2-2016
1270 € to vychadza ale maju len jednu velkost tak salamunsky nazvanu ze L (53,5) L je velke ale 53,5 zas male :)

Prílohy:

geometria Rose Giant TCR.png
geometria Rose Giant TCR.png 159.34 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2017 - 12:58:36
00
dlhsia hlavova trubka - head tube umoznuje vzpriamenejsi posed a absorbuje aj viacej vibracii od vidlice. tusim si pisal cosi o jazdeni v lesoparku a vyssiu hmotnost a na to je lepsi defy. TCR sa ale povazuje za celkom tuhy a primerane pohodlny bike, treba ale vediet co a ako chces jazdit.
Top tube je na endurance bikoch tiez kratsia nez na bikoch race kam asi patri aj TCR hoci TCR mi pripada taky hybrid bike podobne ako tarmac kazdopadne Defy bude mat kratsiu top tube a teda bude umoznovat vzpriamenejsi posed. treba si teda vyskusat kazdy ram, podla velkosti nebude ani jeden ako ruzenka no a len ty vies ake mas krize a pod.
21.04.2017 - 13:13:25
00
no krize na ruzenke neboleli zatial co som bol
jazdil som zatial len po rovine lebo nebolo pocasie atd a do kopca som sa nedostal ale chcem to mat aj na rovinky (hamuliakovo, gabcikovo, vieden, neusiedler, zahorie) ale chcem ist v pohode aj nejake kopceky (braunsberg, BK, mozno zase raz v lete nieco ako Grossglockner ale na tento kopec nechcem brat ohlad kedze to je max 1x za rok ak vobec)
takzko vybrat, kolega ma TCR 3 na tiagre a jazdi sa mu na tom dobre aj kopce aj rovinky
Defy mi pride strasne tazky a nepacia sa mi kotuce, predsalen Defy advanced 2 2016 velkost L, namerana vaha 8,92kg, hlinikova Ruzenka mala s pedalmi ala cinska trznica 8,5

podla tohto uzivatelia nepocituju zhorsenie ked presli z defy na TCR
http://www.productreview.com.au/p/giant-tcr-advanced-2.html
21.04.2017 - 13:20:15
00
nie su to najlahsie biky, ale karbonovy TCR sam o sebe by mal byt lahky, takze to budu asi skor kolesa. upgradovat na ultegru mozes aj postupne ale 105 bude stacit, oproti hliniku to bude pohodlnejsie i v lesoparku a na dlhe vylety co sa chystas. ak ti vadi par gramov ci kilo...tak schudni ty sam. ak ti hlinikova ruzenka bola pohodlna na bratislavskych cestach tak karbonovy cestak hoci race ti bude mozno stacit aj v lesoparku, kazdopadne treba si kupit 25mm plaste.
21.04.2017 - 13:32:27
00
hej to som uz pozeral, ze giant ma 23ky, druhy kolega ma TCR Advanced Pro tusim 0 alebo 1 neviem a pinda na tie 23ky ze su nepohodlne ale tak ten bajk stal vela penazi
21.04.2017 - 13:36:55
00
Ruzenka je s geo niekde medzi TCR (Mko) a Defy.
Cize otazka je, ci chces ist skor k pretekarskemu posedu (TCR) alebo viac do komfortu (Defy) oproti ruzenke.
Parametre hlavne porovnavaj: Top tube, head tube, stack, reach.
21.04.2017 - 13:39:21
00
Ano, skor by som aj ja doporucil zamerat sa na velkost ramu. Napr. meriam 182cm, mam Defy M/L ,ale cca o centimeter som aj tak skracoval hornu vzdialenost. Mozno by som si vedel prisposobit aj velkost M. L-ko v ziadnom pripade, je velke. Canyo ma rovnaky bajk (Defy M/L) a skoro totozne miery a jemu sadol uplne ok, pokial si dobre pamatam. Treba sa poriadne pomerat, a nielen vysku a inseam, ale aj vsetky ostatne miery a poriadne to zvazit...
P.S: a preco tu offtopicujes v teme "prvy cestny bicykel"? Zaloz si temu "druhy cestny bicykel" alebo "v1.5" :lol: :lol: :lol: Peace.
21.04.2017 - 13:40:31
03
:) ano zvazoval som aj inu temu ale som si povedal ze ked mal este len mesiac tak sa to nerata :P
21.04.2017 - 14:05:27
01
To scarinko Giant TCR advanced 2 mám 105 vybava.Mam čo je v tvojom odkaze ten čierno červený biely farba super krajšie jak zelení.Mam veľkosť S na 169cm cca79kg 67cm vnútorný rozkrok.Skusal som pri kúpe aj M ale už dlhý top vrch na krátky trup hlavne ruky .Čo sa tika tej výbavy tak 105 stredná cesta ideál jazdy veľa ľudí.Kolesá v pohode sú dosť pevne aj na horšie cesti niečo vydržia aj pre ťahsich jazcov.Plašte po opotrebovani odporúčam 25mm ja mám vittoria.Ram Giant TCR je super hlavne plocha ovalna sedlovka a integrovaný do rámu dotahovak nič nevydno.A ešte predpriprava na senzor ANT+, bluetooth RideSense na ráme.Usetriš na senzoroch aj lepšie estetický a vahovo.Ta veľkosť čo udáva Giant tabuľka vychádza aj keď trocha pletie.Ja mám sedlo na doraz v zadu po Max risku 2cm posuv od stredu a skoro úplne zasunute cca2-3mm vysunuté poďla gatí vložka.Nastavene kolmica klb koleno na os pedála aj kufre približne jak má byť.Nezabudni že veľkosťou sa mení aj dĺžka kluk ja mám 170mm.Jazdil som aj na skúšku Defy to bolo pre mňa dosť masívne aj veľkosťou a chcel som viac zavodnu poziciu.Pokial si medzi dvoma veľkosťami kupuj menšiu veľkosť.TCR vs Defy na TCR jazdiš ťa to núti byť viac aktívnejší rovina/kopce pretekársky pocit aj keď v sme hobbyci.Defy viac endurance pasivnejšie jazdenie.Ja som menil akurát bar za 42cm orginál 40 bol.Zober si pedále a tretry do predajne a odskušaj dve veľkosti a pocitovo zistíš hneď ja som tak kupoval.
21.04.2017 - 14:19:20
00
no to by som nerad takto v predajni saskoval ked viem ze to tam nezoberiem, skusim tam zbehnut sadnem si poriadne atd, pochybujem ze mi nechaju jazdit s tym vonku
kazdopadne mafo dik za info
21.04.2017 - 14:26:36
00
keyboard_arrow_up