Niektory z tychto univerzalov od BMC by sa tam mal zmestit a este aj ako novy nie bazar co pri karbone mas vzdycky trosku riziko, nenapisal si totiz preco cestak vlastne chces,
ci do obchodu na rozky s blatnikmi alebo do prace ci nejake velke jazdy, kopce, preteky. Vybavy aspon 105tka alebo aspon tiagra. Sora nie.
https://www.bmcbike.cz/teammachine-SLR03/

este mozes pozerat nejake Giant alebo Focus biky by sa tam cenovo a kvalitou po zlave mali dostat.
19.10.2017 - 22:25:06
00
To edy34: Ďakujem za odpoveď. Cesťák by som využíval na dlhšie jazdy, kopce velmi nie. Prioritou je obmeniť šport, aby som mal stále kondičku. Na preteky sa určite chystať nebudem.
Čiže značky ako Cannondale, Specialized alebo Lapierre sa v tejto cene neoplatí pozerať ako nový bike?
Prečo pri bazárových kúskoch su karbónové biky trochu riziko? Pôvodne som mal vybratý jeden kúsok aj z bazáru, ale v pohode si dám poradiť. Ďakujem.
20.10.2017 - 08:04:04
00
34Murder napísal:
To edy34: Ďakujem za odpoveď. Cesťák by som využíval na dlhšie jazdy, kopce velmi nie. Prioritou je obmeniť šport, aby som mal stále kondičku. Na preteky sa určite chystať nebudem.
Čiže značky ako Cannondale, Specialized alebo Lapierre sa v tejto cene neoplatí pozerať ako nový bike?
Prečo pri bazárových kúskoch su karbónové biky trochu riziko? Pôvodne som mal vybratý jeden kúsok aj z bazáru, ale v pohode si dám poradiť. Ďakujem.


Pozri mojho SUP-a v bazari ;)
20.10.2017 - 08:35:15
00
34Murder napísal:
To edy34: Ďakujem za odpoveď. Cesťák by som využíval na dlhšie jazdy, kopce velmi nie. Prioritou je obmeniť šport, aby som mal stále kondičku. Na preteky sa určite chystať nebudem.
Čiže značky ako Cannondale, Specialized alebo Lapierre sa v tejto cene neoplatí pozerať ako nový bike?
Prečo pri bazárových kúskoch su karbónové biky trochu riziko? Pôvodne som mal vybratý jeden kúsok aj z bazáru, ale v pohode si dám poradiť. Ďakujem.


bazarovkam sa vyhnut asi uplne nemozes vzhladom na rozpocet. ak sa ale nevyznas, nemusis odhalit opotrebenie biku a teda skryte vydavky resp. poskodeny karbonovy ram po pade neodhali volnym okom ziaden laik, niekedy ani profik.
tie znacky si si vybral preco? vyberaj podla geometrie, velkosti, zlavy, vybavy, kvality karbonu, zaruky, znacka je druhotna iba ak ako negativna reputacia kazovosti ramov.
20.10.2017 - 09:00:46
01
To Janiiik: ďakujem, pozriem sa naň :)

To edy34: Myslel som si, že su to kvalitné značky čo sa týka kvality rámov. Ako vlastne zistím, či je rám kvalitný? Predajcovia by mi predali aj novorodenca, len aby som to kúpil a pri bazarovych to voľným okom nerozpoznam, ako si písal a budem sa musieť spoľahnúť len na reči predávajúceho.
20.10.2017 - 09:09:10
00
34Murder napísal:
To Janiiik: ďakujem, pozriem sa naň :)

To edy34: Myslel som si, že su to kvalitné značky čo sa týka kvality rámov. Ako vlastne zistím, či je rám kvalitný? Predajcovia by mi predali aj novorodenca, len aby som to kúpil a pri bazarovych to voľným okom nerozpoznam, ako si písal a budem sa musieť spoľahnúť len na reči predávajúceho.


kvalitny karbonovy ram obsahuje viacej karbonu/uhlika nez menej kvalitny a je spraveny dokladnejsie z hladiska vrstvenia takto to chapem ja zjednodusene.
Poznam chlapika, ktoremu sa pocas jazdy zlomila karbonova vidlica a mal uraz, znacka nepatrila medzi renomovane ale medzi rozsirene a zname to hej.
Treba si pozriet ako sa znacka stavia k zaruke na ram, niektore davaju len dva roky, niektore 4 ci 6 a niektore dozivotne. Ten chlapik presiel do drahsej americkej znacky s armadnym karbonom.

Pri specialized je skor ten problem, ze za tvoju cenu nezozenies asi nic, lebo sagan efekt. Taktiez na dlhe jazdy ti nedoporucujem stary tarmac ani venge, lebo su to skor kostitrasy a stare roubaix je skratka stare. Nove modely od nich s cenou neporiesis od specialized iba ze by si isiel predsa len do hlinika co si vylucil.
Mimochodom, kvalitne hlinikove biky stoja aj 1800e a predcia niektore podradne karbonove ramy s nizsou hustotou.
Skratka vyberaj rozumne, neber akykolvek karbonovy ram a nepozeraj az tak na dizajn ci sagana.
20.10.2017 - 12:52:21
02
To edy34: Vďaka za vysvetlenie. Určite Sagan nejazdí na bicykli za 1200€, ani za 2000€, takže mne ani o dizajn nejde. Len som sa chcel zorientovať v značkách.
Ten chlapík asi bol rád, že nemal nič polámané a tomu sa určite chcem aj ja vyhnúť.
Pozriem niečo v predajniach a keď nie, tak pozriem tu v bazári :) Zatiaľ veľmi ďakujem za rady.
20.10.2017 - 13:31:49
00
34Murder myslím že toto by bol pre bea ideálny kandidát https://www.canyon.com/sk/factory-outlet/#category=road-bikes&id=23069
20.10.2017 - 13:48:24
00
Hm, pekne cena.
20.10.2017 - 16:07:11
00
Frajerka vozí tento bike, tiež začína s cestou a nevie si ho vynachváliť. Pri tvojej výške podľa mňa velkosť S
20.10.2017 - 16:37:13
00
co toto, neviem kolko je libra ale viac ako 1,2x EUR to asi nebude
https://www.winstanleysbikes.co.uk/product/80971/Giant_TCR_Advanced_2_2017_Bike
20.10.2017 - 21:07:04
00
https://www.ribblecycles.co.uk/ribble-r872-black-105-fulcrum-se/

Tiez internetovy predaj a velmi dobry pomer cena/vykon. Na prvy bicykel podla mna super
20.10.2017 - 21:47:56
01
Ďakujem všetkým za tipy a rady. Snáď si niečo vyberiem. Pri týchto ne-slovenských shopoch sa neobávate dodania? Myslím čo sa týka poškodenia, alebo podobne?
20.10.2017 - 21:56:42
00
Z toho co som dal som aj objednaval svoj giant, krabica sice prisla poskodena s tym ze som mal skrabnuty rchloupinak na kolese ale napisal som im a poslali mi hned novy :) btw je to UK obchod tak keby si objednaval tak im napis ze chces EU setup brzd lebo v UK maju brzdy naopak :)
20.10.2017 - 22:35:39
00
34Murder zahraničné e-shopy máju seriozný prístup. Značka Canyon určite bicykle prošiel nepoškodený. scarinko tiež tuším reklamoval giant a v pohode.
21.10.2017 - 12:26:58
00
keyboard_arrow_up