Nedostaval si defekty náhodou z vnútornej strany od ráfika ? Niekedy je problém aj s tou páskou čo zakrýva montážne diery pre niple . Vyšší tlak ju vtlačí do diery tak, že odkryje hranu ako je vrtaná a tam to vyfučí. Väčšinou sú tie pásky do 8 bar tak keď tam fúkneš viac, tak potom je dosť pravdepodobný defekt. Tiež sa mi to stalo pár krát a potom som si kúpil samolepiace, a tie drzia celkom v pohodke , čo mám na jedných kolesách a tak spravím aj na druhý pár, bo predvčerom mi tak vyfučalo zadné kolo .
13.03.2016 - 19:38:32
00
To máš nejake fejky? Ja som nedostal defekt na tych plastoch uz pomali 2 roky a tiež som mal od 88 do 94kg tlak vzadu 8 a vpredu 7.5
13.03.2016 - 19:38:32
00
FEDERER napísal:
To máš nejake fejky? Ja som nedostal defekt na tych plastoch uz pomali 2 roky a tiež som mal od 88 do 94kg tlak vzadu 8 a vpredu 7.5


kupil som ich od MTBiker eshopu takze snad origos.
13.03.2016 - 19:43:16
00
B-rh-positivo napísal:
Nedostaval si defekty náhodou z vnútornej strany od ráfika ? Niekedy je problém aj s tou páskou čo zakrýva montážne diery pre niple . Vyšší tlak ju vtlačí do diery tak, že odkryje hranu ako je vrtaná a tam to vyfučí. Väčšinou sú tie pásky do 8 bar tak keď tam fúkneš viac, tak potom je dosť pravdepodobný defekt. Tiež sa mi to stalo pár krát a potom som si kúpil samolepiace, a tie drzia celkom v pohodke , čo mám na jedných kolesách a tak spravím aj na druhý pár, bo predvčerom mi tak vyfučalo zadné kolo .


rafiky su od fabriky a uplne nove, paska sa mi ohmatom prsta zda normalna ale nemam to s cim porovnat, su to tieto rafiky, fotku s paskou som na nete nenasiel, neviem to vylucit ani potvrdit co mi pises, nefukam to nadoraz zrovna ale a ked je to maksie tak to hned dofukam bo na nerovnostiam trpi rafik pri mojej hmotnosti. rafiky:
http://www.cyclingweekly.co.uk/reviews/wheels/bontrager-race-tlr-tubeless-ready-f-109-99-r-119-99-road-tlr-conversion-kit-139-99
13.03.2016 - 19:48:55
00
poznáš to jednoducho, len skontroluj dušu, kde je diera a vidíš, či je na vonkajšej strane od cesty, alebo vnútornej od miesta styku s páskou (ráfikom )
13.03.2016 - 19:53:21
00
B-rh-positivo napísal:
poznáš to jednoducho, len skontroluj dušu, kde je diera a vidíš, či je na vonkajšej strane od cesty, alebo vnútornej od miesta styku s páskou (ráfikom )

duse som hadzal rovno do kosa, ale asi na dvoch kde som to skumal to bolo na vonkajsej strane, teda nie od rafika ... este mozem popozerat na dusiach co najdem v garazi ale nezda sami to byt rafikom.
13.03.2016 - 19:55:46
00
Reagoval som preto, lebo to robilo aj mne a ked nemáš poškodený plášť tak by to malo byť z vnútra od ráfika , ale nemusí to byť tak na 100% . Problém nie je ráfik , ale tá páska , alebo kúpiť taká ráfky, kde tie diery nie sú , len treba niple prenášať magnetom od diery na ventil :-) ja som to mal poriešené práve tou samolepiacou páskou , tá sa nezošmykne na bok a je to poriešené . na tie kolesá som defekt odvtedy nedostal :-)
13.03.2016 - 20:03:29
00
B-rh-positivo napísal:
Reagoval som preto, lebo to robilo aj mne a ked nemáš poškodený plášť tak by to malo byť z vnútra od ráfika , ale nemusí to byť tak na 100% . Problém nie je ráfik , ale tá páska , alebo kúpiť taká ráfky, kde tie diery nie sú , len treba niple prenášať magnetom od diery na ventil :-) ja som to mal poriešené práve tou samolepiacou páskou , tá sa nezošmykne na bok a je to poriešené . na tie kolesá som defekt odvtedy nedostal :-)


no paska tam je uz nalepena, nemam nejaku vkladaciu pasku, to sa pytas vlastne?
ale vdaka, za stopu, budem to skumat, doteraz ma takato moznost nenapadla ak tam nie je nieco co to moze prepichnut zvnutra ale ani na plasti som stopy po diere nenasiel.
13.03.2016 - 21:46:41
00
Možno bude na tom úseku cesty niečo rozsypané čo takto vyrába defekty.
13.03.2016 - 21:54:06
00
No ja vazim 85-90 kg, tiez vozim tieto Conti GP plaste, ale defekt som s nimi myslim nemal zatial ani raz (zopar tisic km to uz bude). Tlak davam asi 8 vzadu a 7-8 vpredu podla potreby.
edy34 vzdy pri vymene duse strontrolujes aj vnutornu cast plasta, ci ti tam neostal nejaky bordel? dake sklicko, kamienok, trn z krikov a pod?
13.03.2016 - 22:00:36
00
Fabian napísal:
No ja vazim 85-90 kg, tiez vozim tieto Conti GP plaste, ale defekt som s nimi myslim nemal zatial ani raz (zopar tisic km to uz bude). Tlak davam asi 8 vzadu a 7-8 vpredu podla potreby.
edy34 vzdy pri vymene duse strontrolujes aj vnutornu cast plasta, ci ti tam neostal nejaky bordel? dake sklicko, kamienok, trn z krikov a pod?


ano kontrolujem vnutro plasta. a teda jazdis v pohode od cerveneho mosta na BK s tymito plastami? hm.
13.03.2016 - 22:04:34
00
Nedostal som defekt dva roky čo mám plášte. Záleží asi kade jazdíš a ako jazdíš.
14.03.2016 - 09:44:38
00
Čaute nemáte niekto skúsenosti so Schwalbe One PRO?
14.03.2016 - 09:58:25
00
edy34 napísal:
no paska tam je uz nalepena, nemam nejaku vkladaciu pasku, to sa pytas vlastne?
ale vdaka, za stopu, budem to skumat, doteraz ma takato moznost nenapadla ak tam nie je nieco co to moze prepichnut zvnutra ale ani na plasti som stopy po diere nenasiel.


tak preskumal som sedem deravych dusi a sest z nich malo dieru na vnutornej strane, teda asi od rafika ako pises, ten jeden pripad na vonkajsej strane mohol byt aj na starsom plasti. Vies mi teda poradit nejaku samolepiacu pasku na rafik ktoru mam pouzit a ktora ti pomohla? vdaka za pomoc.
14.03.2016 - 11:05:18
00
Daj si tam túto , http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/schwalbe-super-hp-set-paska-do-rafiku-2-ks.html má dobré hodnotenie, je samolepiaca (neposúva sa do strán ) a je určená na tlak do 10 bar, takže pri 8 bar to máš úplne v pohodke :-) alebo aj nejakú inú ale aby bola samolepiaca a určená pre vyššie tlaky :-) ja som dával 16 mm šírku na remerx alcyon tak neviem aké máš ty ráfky . u alcyonu je šírka na kotve 14 mm a tá 16mm páska tam sadla super :-)
14.03.2016 - 11:20:01
00
keyboard_arrow_up