Alexej1220 napísal:
Tak som sa rozhodol buď pre Continental Competition alebo Sprinter. S galuskami skúsenosti nemám, dokážem ich sám nalepiť s týmto? Je to také ťažké alebo sa to dá?
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/continental-carbon-lepidlo-na-galusky/1436

Alebo radšej zvoliť drahšiu alternatívu - Tufo pásku na galdy?

Ďakujem


Samozrejme, že to dokážeš nalepiť sám. Napríklad ja odkedy bicyklujem som ani raz nepoužil Tufo pásku, je to zbytočný prepich pre pohodlných. Za tie peniaze čo dáš za pásky si kúpiš galusky (samozrejme podľa toho, koľko defektov za rok dostaneš :)). Len pri lepení s lepidlom máš jednu nevýhodu, že keď meníš galusku, tak musíš dať staré lepidlo dole z kolesa, ale zas nemusíš za každým, podľa toho, akú tam budeš mať vrstvu. A čo sa týka ceny, tak tá tuba lepidla ti vystačí na 4-6 galusiek, páska je jednorázová.
21.12.2016 - 14:41:37
00
Diki Strejdo :) A máš konkrétne skúsenosť s týmto lepidlom od Conti?
Myslel som že tá 25g tuba je len na 1 koleso...tým viac sa to oplatí, lebo Tufo páska je 6,- a treba na každé koleso jednu.

Okrem toho mám pri Tufe obavu že to môže robiť problém keďže galuska nebude prilepená až ku krajom ráfika...má tuším 19 a 22mm a ráfiky beriem buď 23 alebo 25mm :?:
21.12.2016 - 14:47:36
00
No ono len taky postreh, ze aj pasku ked odlepis ostane z nej na rafiku dost bordelu, ktory by bolo fajn odstranit pred nalepenim novej.
21.12.2016 - 15:24:54
00
a ešte to po tej páske ide horšie odstrániť niekedy ako po lepidle... jediná výhoda pásky je čistejšie a rýchlejšie lepenie a aj lepšie centrovanie galdy..
21.12.2016 - 16:44:58
00
A co je nejlepší na odstranění toho bordelu, jaký postup? :D
21.12.2016 - 16:45:59
00
možno originál čistič čo na to predávajú, ale ešte som sa nedostal k tomu si ho kúpiť a skúsiť to.. zatiaľ som to vždy robil mechanicky prstom, kefkou a riedidlom aby to trocha povolilo, robí sa z toho taký sopel hnusný potom... údajne pomôže aj teplo, fén, teplovzdušná pištol... ale k tomu som sa ešte tiež nedostal.. pri tom riedidle pozor ak má koleso polepy robené formou samolepky jak evne napríklad, to som kamoške z toho spravil no name čínu :D raz som skúšal aj wapku, že to ten tlak vody očistí, ale to sa mi vôbec neosvedčilo, ešte som potom musel vysúšať vodu z vnútra ráfika :D najväčšia nevýhoda, že je to vec čo sa robí sporadicky a človek vždy za tú dobu zabudne ako to šlo naposledy napiču a je znova optimista ako to bude za chvíľu a ľahko hotové :D
21.12.2016 - 16:59:55
01
Chlopi tak mám teda zobrať ten Conti cement namiesto Tufo pásky? Vystačí tá 25g tuba na obe kolesá?


O odstránenie sa zatiaľ nestarám, hádam tie Continental galdy niečo vydržia :D bežné defekty hádam spraví Tufo tmel..
21.12.2016 - 17:22:03
00
Radsej si kup 250g Mastik stoji okolo 15e a vystaci na aspon 10 kolies :)
21.12.2016 - 19:12:36
00
Hosť napísal:
možno originál čistič čo na to predávajú, ale ešte som sa nedostal k tomu si ho kúpiť a skúsiť to.. zatiaľ som to vždy robil mechanicky prstom, kefkou a riedidlom aby to trocha povolilo, robí sa z toho taký sopel hnusný potom... údajne pomôže aj teplo, fén, teplovzdušná pištol... ale k tomu som sa ešte tiež nedostal.. pri tom riedidle pozor ak má koleso polepy robené formou samolepky jak evne napríklad, to som kamoške z toho spravil no name čínu :D raz som skúšal aj wapku, že to ten tlak vody očistí, ale to sa mi vôbec neosvedčilo, ešte som potom musel vysúšať vodu z vnútra ráfika :D najväčšia nevýhoda, že je to vec čo sa robí sporadicky a človek vždy za tú dobu zabudne ako to šlo naposledy napiču a je znova optimista ako to bude za chvíľu a ľahko hotové :D


Teplovzduška by možno mohla pomôcť. Je to síce kus iný prípad, ale na skialp sa používajú lepiace pásy. Mal som už špinavé lepidlo, moc nedržali tak pred výmenou ich stačí nahriať a úplne krásne to ide špachtľou dolu. Bez nahriatia to drží tak, že nehrozí ho odstrániť nejak rozumne.
21.12.2016 - 22:21:09
01
stalky000 napísal:
Radsej si kup 250g Mastik stoji okolo 15e a vystaci na aspon 10 kolies :)


Kým by som to minul tak by mi to zaschlo :) vezmem asi dve tuby toho Continental lepidla..podľa videa to žiadna veda nie je, hádam to zvládnem :)
Odporúčajú conti galusky nechať aj viac dní nasucho natiahnuté na ráfiku pred lepením, lebo sa ťažko nazúvajú..
22.12.2016 - 11:19:47
00
Odporúčam tie galusky nechať natiahnuté na ráfiku aj pár mesiacov. Jednak sa lepšie naťahujú a hlavne vyzrejú a nie sú tak náchylné na defekty.
22.12.2016 - 11:35:54
00
Alexej1220 Vobec to nezaschne da sa to dobre zavriet :) A ked to chces nalepit poriadne tak si mylsim ze prvotne ta tuba bude malo. A vobec netreba to lepidlo na karbony staci klasicke.
22.12.2016 - 11:41:36
00
Ešte nemám ani ráfiky, ale skúsim ich teda objednať skôr, nech si aspoň ten mesiac poležia na ráfiku.

Ešte prosím o radu akú šírku galuskových kolies zobrať...23mm alebo 25mm?
Galusky budú pravdepodobne 25mm...
22.12.2016 - 13:55:36
00
Ber radsej 25mm, nj na continentaly som pocul, ze vedia pohnevat, Vittorie som nahodil uplne v pohode pomaly bez natahovania.
22.12.2016 - 13:58:15
00
Zapojím sa aj ja do debaty. Ja jazdím kolesá bontrager aeolus3 celokarbonove. Mam galusky tufo hi composit carbon,a lepené sú TUFO PASKOV. Za dva roky som nemal žiaden dôvod galusku zhadzovať. Predchádzajúci majiteľ lepil galdy lepidlom,a mal som co robiť aby som ten bordel dostal z kolesá preč, bez poškodenia. Najazdil som asi 4000km za rok a bez defektu,ani tmel nebol zatiaľ potrebný. Čiže za dve sezóny 8000 bez problému.
27.12.2016 - 11:21:22
00
keyboard_arrow_up