Tiež sme nahadzovali s kamošom pláštofku tento víkend..
Na prvý krát šla dosť ťažko, po dofukaní keď sa natiahla tak to šlo už lahšie, mali sme len problém s miestom pri ventilku, kde to do ráfu nechcelo vôbec sadnúť.. nakoniec to šlo prebrúseným šrofovákom zatlačiť...
Iní s tým miestom pri ventilku problémy nemáte?!
03.06.2013 - 21:15:12
00
na niektorých kusoch tam býva v okolí ventilu odrezané z tej bočnej gumy aby to tam lepšie zapadlo
03.06.2013 - 22:31:56
00
akurat som zahodil Conti Force, zadny plast z paru Force/Attack... po cca 3500km je na odpis, predrany plast na viacerych miestach :) ale defekt som mal len jeden, ked som zle skocil obrubnik dusa nevydrzala, inak ok... Nahodil som miesto neho Conti 4000s 25mm, tak uvidime ci pocitim rozdiel (Force mal 24mm)
27.07.2013 - 13:54:21
00
chlapi poznáte niekto schwalbe tubeles evo - bezdušové plašte . Jazdil ich už niekto? viete niečo bližšie okolo toho
http://schwalbe.com/gbl/en/videos/technik/
06.08.2013 - 12:16:56
00
Inak pozeral som si tie Vittorie Rubino. Zacinam o tych plastoch uvazovat...

http://www.suncycle.sk/sk/produkt/plast-vittoria-rubino-drat/4947

Mňa taktiež zaujali, tak som si jeden od matta kúpil ako náhradu za zničený Specialized Espoir Sport a nahodil ho na zadné koleso. Dnes ráno som ho prvýkrát odskúšal v akcii. A kedže sa mi cestou do práce rozpršalo, bol to test na mokrom povrchu. Bohužiaľ veľké sklamanie. Hoci má po oboch bočných stranách protišmykový vzor, na mokrom v zákrutách spoľahlivo nedrží. Išiel som dosť pomaly a aj tak som dostal 2x šmyk na zadnom. Kebyže nie som plašák a pred zjazdom z nadchodu oproti Botanickej záhrade som sa preventívne nevycvakol, tak by som ten prvý šmyk veru neustál...
09.09.2013 - 12:11:34
00
Tak to som prekvapený a zároveň sklamaný. Lebo o SWALBE čítam len chváli. Ja jazdím na Luganach a posledne 2 jazdy som absolvoval na ULTREMO ZX / ta predošla vydržala len 3000km a potom buchla / ale na suchu. Je pravda že za dažďa sa mi ešte nepodarilo. Asi jazdím málo:):) Ultrebo ZX čierna je uplne hladká. Lugano malo aspoň taký malý dezenik. Ja som inač spokojný.
09.09.2013 - 12:59:40
00
Kto na mokrom nejazdí, tak ho guma môže veľmi zle prekvapiť ak sa raz za pol roka nechtiac dostane do dažďa/mokra a nemá overenú priľnavosť gúm za mokra. Kto chce spoľahlivé gumy aj na prípadný dážď, je lepšie pozrieť popis od výrobcu alebo skúsenosti iných. Ja toto neriešim, lebo sa špecializujem na cesťáku na sucho. Mne sa tiež stalo, že zadná obyčajná guma na mokrom nedržala. Nebolo to príjemné, ale nieje to u mňa priorita. Takže kto má Michelin speedium 2, pozor na mokrom asfalte! Nedrží! Vzorka je tam úplne zbytočná. Zato fajn je Pro 3 Race. Ten mám len na prednom, na zadné je ho škoda :-)
09.09.2013 - 13:16:00
00
No nakolko som amater priroďak tak sa budem držať sucha a keď ma chytí dážd budem v zátačkaách zosadť s bycikla.:):):) Ale nie to len pre uvolnenie . No budem si musieť ich asi otestovať aj v daždi. Ma inač niekto skusenosti s Ulterama ZX na mokro?
09.09.2013 - 13:26:26
00
Takže kto má Michelin speedium 2, pozor na mokrom asfalte! Nedrží! Vzorka je tam úplne zbytočná.

No vidíš to. Ja som doteraz jazdil spomínané Specialized Espoir Sport a Maxxis Rouler a oboje ma za mokra ešte nezradili. Na Espoiroch som raz dokonca núdzovo išiel za poľadovice a bez nehody! Nevýhodou Espoirov je ich dostupnosť. Roulerky sú zase tenučké skladacie plášte s váhovým limitom do 70 kg, takže ich jazdím iba na prednom.

O plášťoch Vittoria Rubino som sa dočítal tu na fóre. Viacerí si ich tu pochvaľovali ako plášte s výborným pomerom cena/kvalita a jediné čo im bolo vyčítané, že sa ťažko obúvajú na ráfik (to je svätá pravda).

Nečakal by som, že výrobcovia takých značiek ako Vittoria, či Michelin, dávajú na svoje lacnejšie modely plášťov protišmykové vzorky len tak na okrasu...
10.09.2013 - 14:54:18
00
chcem sa spytat na nejake odolne plaste na nase cyklokrosove cesty, kupil som si nedavno akoze kvalitnejsie continental GP, ako zmesou vyzeraju ok, opotrebavaju sa pomalsie, len tie bocne strany su viac menej na prd, uz aj na prednom aj zadnom som ich prederavil, resp. poskodil... polepil som to, len kolko to vydrzi... budu GP 4000 v tomto smere kvalitnejsie? resp. nejake ine...? diky
04.11.2013 - 13:20:29
00
GP4000 sa mi tiez podarilo z boku prepichnut na nejakom spadnutom konari
04.11.2013 - 14:16:54
01
Dzuch-ban že vraj SCHWALBE Ultremo ZX maju zosilené boky kvoli prerazeniu Ja ju jazdím cca 400km zatial v poho.
http://www.schwalbetires.com/tech_info/tire_construction
04.11.2013 - 16:53:22
01
Continental GP 4 Seasons. Majú boky spevnené tkaninou DuraSkin.
1500km bez defektu s pravidelnými prejazdmi okolo Vlčieho hrdla, Spalovne, Slovnaftu, Štrkovne. Jamy, koľajnice, šutre, štrk, konáre, prach, proste cyklokros. Kvoli týmto krátkym ale nevyhnutným úsekom jazdím 28mm aj keď asi by som to ustál aj na 25mm.
http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/race/racetyres/gp4season_en.html
Sú ľahké, odolné, tiché, pohodlné. Iné plášte by som už používal iba ak by som ich dostal za darmo.
04.11.2013 - 22:12:17
01
diky chalani.. dnes som to opat nejak poplatal, nastastie nestrelila dusa... GP-cka zatial vydrzali 2 500 km bez defektu, az na tie boky (2-krat mi kvoli tomu strelila dusa mimovolne :-) )... tento rok som uz 2-krat menil plaste, tak snad este nieco vydrzia takto poplatane... aspon tuto medzi sezonu a potom vyskusam tie GP 4 Seasons, otestujem, ci fakt su take odolne :-)
04.11.2013 - 23:06:32
00
Momentalne vozim kendy a pohoda 2500km podla mna "km bez defektu" nieje smerodajny udaj
09.11.2013 - 12:43:19
00
keyboard_arrow_up