V zahranicii jazdia ludia na cestnych bezdusakoch uplne bezne, najvacsi vyrobcovia ponukaju kolesa kompatibilne s bezdusakmi uz dlho, preco by to mala byt hovadina ? http://roadbikeaction.com/features/rba-features/first-look-schwalbe-pro-one-tubeless-road-tires
24.07.2015 - 10:30:13
00
v amerike to riadne fici vo vsetkych odvetviach cyklistiky, cestna nie je vynimkou :) v europe asi len v MTB ...
tuna som uz par ludi videl jazdit bezdusaky od bontrageru, odkedy to zacali predavat tak sa na to troska chytaju... ale zas take velke vyhody to nema, takze sa to asi tak neuchyti
90% ludi co poznam jazdi klasicke plaste (aj s karbon rafikmi, nikto tu este nepocul o problemoch s tym spojenymi, ale zas casto si na horske vyjazdy davaju kolesa s hlinikovou brzdnou plochou :) ), zvysok galusky (najma triatlonisti :) )
24.07.2015 - 10:31:30
00
No ja som tu uz cital x prispevkov od pouzivatela TomasMen, ktory varuje pred pouzivanim plastovych verzii karbonovych rafikov. Ale presne ako pises, vacsina ludi vozi hlinikove kolesa s plastami /pripadne plastovkami/ alebo galuskove karbony.
24.07.2015 - 10:35:06
00
janherich: AT,CZ,UK,HR,PL,HU som to nevidel nikde co poznam ludi tam zijucich : viacej nevyhod ako vyhod
ice29 myslis clincher tubular,ked pises ze jazdia plaste na karbone,lebo to vyznelo,ze uz existuje ze na tubular kolesa das plast: lebo to je hovadina,nemyslis? ....


Naposledy upravil canopus dňa 24.07.2015 - 10:37:40, celkovo upravené 1 krát.

24.07.2015 - 10:37:00
00
Na karbon rafik jediné galuska alebo plastovka...
24.07.2015 - 10:37:35
00
Janiiik a co je zle na clincheroch? nevidim ziadny problem..asi si zle pochopil Tomasa
FEDERER na vsetky karbony idu plastovky? to je vtip? alebo sa zase nechapeme v pojmoch a vyrazoch ;)
24.07.2015 - 10:39:11
00
A neda sa dat na každý karbonovy rafik plastovka? Myslím na klasický clincher.
24.07.2015 - 10:46:51
00
pochybujem,ze na moje Zippy supnem klasicky plast, vacsiu blbost som nepocul .... take karbonove rafiky sa volaju clincherky a tie su na to vyrobene,kto ma tubularky len a len iba galusky....
24.07.2015 - 10:51:21
00
Clincher=rafik na plášť s dušou alebo sa mylim?
24.07.2015 - 10:55:21
00
Existuje karbonovy rafik pre GALUSKU a karbonovy rafik pre pouzitie plastov. Pokial mas rafik pre pouzitie plastov mozes tam pokojne dat aj plastovku /pokial je dostatocne siroky resp. uzky) a je jedno ci je to hlinikovy alebo galuskovy rafik.

Pri pouziti plasta na karbonovom rafiku vznika riziko prehriatia brzdnej plochy, tym padom destrukciu bocnej steny rafika vzhladom na tlak, ktorym na nu posobi nafukany plast. Tieto rizika eliminuje prave plastovka, ktora je konstrukcne riesena podobne ako galuska. Len tam uz nevidim zmysel kupovat si karbonove kolesa v prevedeni pre pouzitie plastov, nakolko su tazsie. Zaroven samotna plastovka je tazsia ako galuska. Takze by si mal vlastne "galuskove kolesa" len omnoho tazsie. Osobne ale nepoznam nikoho, kto by mal spominany problem s destrukciou bocnej strany rafika pri plastovej verzii.

V pripade defektu ma vyhodu galuska, ze aj na spustenej vies dojst domov, nakolko tam na rafiku nie su tie vyvysene bocne steny. No pri plastovom kolese, by som jazdu na vyfucanej plastovke urcite neriskoval.
24.07.2015 - 11:13:37
01
Ak ale niekto chce mat karbonove kolesa a boji sa galusiek, pokojne tam moze dat aj obycajny plast a dusu. Len tam "vraj" hrozi to vyssie spominane riziko.
24.07.2015 - 11:15:10
00
aby som to upresnil,lebo je to zavadzajuce: na sfuknutej galuske sa neda dojst domov,len aby sa vedelo: je to mytus: nakolko je sfuknuta a preco je hadanka pre janika

nalievat mlieko? nie vsetci nalievaju, nosia pri sebe tufo tmel biely resp. extreme cerveny .... podla praxe je najlepsie pouzivat stannotube, nie kazdy vie ze klasickym Tufo tmelom sa da znicit aj galuska,kedze na 90% malokto kupuje latexaky..... ;)

toto vytesat do kamena, davat plast na tubulary je hovadina!!!!!!!!!!!!!!
24.07.2015 - 11:24:01
00
No ja pri sebe nosim tufo tmel extreme. Ci mam vo vrecku tmel alebo dusu je jedno. Tmel je dokonca skladnejsi. To ze sa na sfuknutej galde da dojst domov ti tu par ludi, ktori si to zazili potvrdi. Osobne som taku skusenost nemal.

k tej poslednej poznamke:
canopus zda sa, ze zasa ti nieco uniklo... pisal som o plastovej verzi karbonovych kolies. Ach jaj. A to si pisal, ze si chapavy :)
24.07.2015 - 11:58:08
00
a je jedno ci je to hlinikovy alebo galuskovy rafik.

Tu si sa trochu preklepol, Janko
24.07.2015 - 12:49:37
00
Janiiik tak to je este horsie, clovek by stupil este do vacsieho s prepacenim hovna,ked by to bola clincherka
a chapavy som teda dost :wasntme:

kazdy si urobi vlastny nazor,ked pises o galuske na clincherke: nejak zacinas mat v tom bordel

Kód:
JANIK: V pripade defektu ma vyhodu galuska, ze aj na spustenej vies dojst domov, nakolko tam na rafiku nie su tie vyvysene bocne steny. No pri plastovom kolese, by som jazdu na vyfucanej plastovke urcite neriskoval.


ozvite sa mi vsetci,co ste v pohode dosli na sfuknutej galde domov, rad sa s Vami stretnem osobne a mozeme si to na priklade aj ukazat...
24.07.2015 - 12:52:56
00
keyboard_arrow_up