To by malo byť fuk, zmerajú ti len šírku sedacích kostí ...

Myslim, ze to nie fuk, pretoze "sedacie kosti" sa priblizuju a vzdaluju podla toho, ako sa predklonis. Cim si viac predkloneny, tym su blizsie k sebe.
25.05.2010 - 09:35:24
00
tak! nový Avatar je už doma :rock:
25.05.2010 - 19:00:13
00
A kto si čo predstavuje pod "sedacími" kosťami? Ja som si najprv myslel, že to je spodná časť panvy. Panva sa dokáže trochu roztiahnuť ženám pri pôrode, ale chlapi nerodia... A to sa mi nezdá, aby sa panva rozťahovala a sťahovala podľa sklonu trupu.
25.05.2010 - 20:25:47
00
navštívte poriadny obchod a tam Vám zmerajú pri imitácií posedu na bicykli šírku kostí a doporučia Vám podľa toho šírku sedla specialized
mne toto viacej vyhovuje ako doporucenie od fiziku: kto ako sa vie predklonit
25.05.2010 - 20:44:09
00
A kto si čo predstavuje pod "sedacími" kosťami? Ja som si najprv myslel, že to je spodná časť panvy. Panva sa dokáže trochu roztiahnuť ženám pri pôrode, ale chlapi nerodia... A to sa mi nezdá, aby sa panva rozťahovala a sťahovala podľa sklonu trupu.

Skusim inak. To, co som oznacil ako "sedacie kosti" je ta Tvoja spodna cast panvy a vola sa ischium. Tvoria ju dve oblukovite kosti, ktore sa smerom dopredu zbiehaju. Ked sedis vzpriamene na stolicke, sedis na tych castiach oblukov, co su viac vzadu a body, na ktorych je najvacsi tlak su od seba vzdialenejsie, ako je to v pripade kedy sa predklonis a sedis na tych castiach oblukov, ktore su k sebe blizsie.
Nie som si isty, ci je to teraz zrozumitelnejsie, ale hadam aspon trocha ano. Zmysel je ten, ze sedlo je potrebne skusat (pripadne merat kosti) v polohe, v akej na nom budeme sediet najcastejsie.
25.05.2010 - 22:06:34
00
so sedacimi kostami ako pise pazhi to mozem len potvrdit. Ked idem do stupania tak sa opieram o sedlo inak ako ked robim zjazd a som v inom posede..aj pri inom nastaveni sklonu sedla sa o neho zapieram inak..inou castou zadku.. taktiez na inych sedlach som mal pocit akoby moja stycna plocha zadku so sedlom bola vzdy inde.. pravdepodobne to nebude take jednoduche ako len zmerat sirku zadku ale aj tvar a nastavenie sklonu sedla bude mat pri posudzovani vhodnosti minimalne rovnaku vahu.. Tiez som si vsimol ze nastavenie sedla je vzdy odporucane do roviny, ale ak si pozrem prezentaciu na strankach Fizik tak tam ta rengenova kostra slape na sedle, ktore ma rovnobezne so zemou akurat tak lyzny a sedlo ma poriadny sklon smerom dolu..

Aj tak by ma zauijmalo ako vyzera take meranie panvy.. uz som v zopar predajniach bol kde predavali specialized sedla ale nikde mi to neponukli..to by ma zaujimalo ci sa take nieco da zistit aj v domacich podmienkach.
25.05.2010 - 22:27:32
00
Ak mas kostnanty zadok :) , tak by si to mohol skusit aj doma dvoma sposobmi.

1. poziadas velmi blizku osobu o intimnu sluzbu, t.j. zaskolis :) ktore body sa maju odmerat (toto musis odhadnut), zaujmes pribliznu polohu (bez sedadla, nieco ako lyziarsky zjazdarsky postoj, ale nie az tak hlboko) a velmi blizka osoba Ti nahmata zvolene body a zmeria ich vzdialenost - nepresnost moze byt v tom odhade bodov, ale na druhej strane moze byt vyvazena zazitkom zo samotneho merania ;)

2. na rovnu dosku polozis biely papier A4, na ten papier das kopirak a na ten sa posadis v tej pribliznej polohe, najlepsie tak, aby "sedacie kosti" boli relativne blizko hrany dosky (aby si nesedel na doske celymi stehnami), tie konkretne body by sa pri troche stastia mohli odtlacit na papier. Potom mozes zmerat ich vzdialenost, ale tu nameranu je potrebne o nieco zmensit, pretoze v skutocnosti sedlo tlaci medzi kostami pricom odtlacok je odspodu.
26.05.2010 - 11:53:43
00
.. mam cca 90kg a pozadie ako normalny clovek. Co to ma Speciazed za specialne naradie na meranie zadku? Mohol by niekto poslat foto "meradla" alebo pripadne link na video merania? Pokusal som sa to vcera hladat na webe ale nenasiel som nic..
26.05.2010 - 13:22:43
00
mne to napr. merali na špeciálnej podložke v obchode v BB
26.05.2010 - 19:54:30
00
Skusim inak. To, co som oznacil ako "sedacie kosti" je ta Tvoja spodna cast panvy a vola sa ischium. Tvoria ju dve oblukovite kosti, ktore sa smerom dopredu zbiehaju. Ked sedis vzpriamene na stolicke, sedis na tych castiach oblukov, co su viac vzadu a body, na ktorych je najvacsi tlak su od seba vzdialenejsie, ako je to v pripade kedy sa predklonis a sedis na tych castiach oblukov, ktore su k sebe blizsie.
Nie som si isty, ci je to teraz zrozumitelnejsie, ale hadam aspon trocha ano. Zmysel je ten, ze sedlo je potrebne skusat (pripadne merat kosti) v polohe, v akej na nom budeme sediet najcastejsie.


To je síce pravda, ale treba sa na to pozrieť z profilu. Tou najširšou časťou sedacej kosti sa sedla dotýkaš v každej polohe...
29.05.2010 - 00:58:42
01
konecne som nasiel to prave orechove

Prílohy:

CIMG1701.JPG
CIMG1701.JPG 309.45 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2010 - 12:39:50
00
pozerám že väčšinou si kupujeme sedlá 143 mm široké a tieto nám vyhovujú
doteraz to bolo asi len mučenie na tých 130-tkách :headbang:
07.12.2010 - 16:39:28
00
Moje ma 123 mm
Prologo Choice Pro Ti Solid Saddle
13.12.2010 - 23:13:02
00
A prečo nie, keď máš len 52 kg? :lol:
13.12.2010 - 23:40:08
00
A prečo nie, keď máš len 52 kg? :lol:

Máš na to nejakú matematickú rovnicu??? : 8)
14.12.2010 - 15:42:13
00
keyboard_arrow_up