Je to velmi dolezita sucast bicykla, ktora vam musi vyhovovat po kazdej stranke, preto nebude odveci ak sa podelite s ostatnymi, ake sedlo mate na svojom cestaku a ako ste s nim spokojni aj pri dlhsej 4, 5 hodinovej jazde.

Zacnem so svojimi skusenostami: Jazdim Selle San Marco Concor Light, je to jedno z najtvrdsich sediel a nerad by som aj ja prisiel o ...., ako L.Armstrong, takze ho asi vymenim za nieco pohodlnejsie.
22.06.2009 - 08:59:03
00
Ja mam taketo. Ale nie zlate. :-)
http://members.cox.net/irizari_bikes/photogallery/Noah_Saddle.JPG
22.06.2009 - 11:10:42
00
http://www.specialized.com/sk/sk/bc/SBCEqProduct.jsp?spid=42044

biele :)
22.06.2009 - 11:23:54
00
Presne toto:
http://www.specialized.com/sk/sk/bc/SBCEquipPopup.jsp?equipimage=/OA_MEDIA/equip/2729-1205_-1210_l.jpg&equipmodel=Toup%C3%A9%20Team%20Saddle
22.06.2009 - 11:43:42
00
Ale dopiste este, ako sa vam na nom sedi pri dlhsich trasach a aj celkovo, ako ste s nim spokojni.
22.06.2009 - 13:31:25
00
Ale dopiste este, ako sa vam na nom sedi pri dlhsich trasach a aj celkovo, ako ste s nim spokojni.

dobrá téma Strejdo... rozmýšlam nad výmenou starého za nové... tak prišla práve vhod. teraz mám take "no name" bez diery a po dvoch hod. sa to uz nedá vydržať :|
22.06.2009 - 13:39:13
01
Skúste tam dať Fizika Arione najl.asi niaky základnejší model , mal som aj CX carbon no a to bolo tak na hoďku a pol potom išlo všetko do čavesu
22.06.2009 - 13:43:07
00
Mne sa na tom ASPide sedi dobre. Trochu to boli pri nabiehani prvych kilometrov ale potom je to uz OK. Sedi sa na tom dobre aj po X-kilometroch po X-hodinach.
Po niekolkych hodinach jazdy neboli zadok ani tak kvoli tvrdemu sedlu ako kvoli horucave na tych miestach a to uz ide ruka v ruke s bolavym zadkom. Takze je v principe jedno, ake ma kto sedlo. Podstatne je, ako prdel znasa pot a horucavu. Vyhoda karbonoveho sedla je ta, ze sa neprehrieva, nezaspini, rychlo vychladne, ked sa na chvilu postavim do pedalov. To sa o kozenych, gelovych a neviem akych sedlach uz povedat neda. Jedna nevyhoda je, ze sedlo je dost drahe a menej odolne voci narazu.
22.06.2009 - 14:35:34
00
mne dnes prislo fizik antares a vyzera fakt dobre(viem ze na sedlo sa nepozera ale sedi no kazdopadne mne sedi na zadku jedine fizik overene od gobi,aliante,arione atd cize dalsia volba bola antares snad nebude horsie ked je to nejvyssi model ... po prvych hodinach jazdy napisem ako je to v reali
22.06.2009 - 16:02:34
00
mne dnes prislo fizik antares a vyzera fakt dobre(viem ze na sedlo sa nepozera ale sedi no kazdopadne mne sedi na zadku jedine fizik overene od gobi,aliante,arione atd cize dalsia volba bola antares snad nebude horsie ked je to nejvyssi model ... po prvych hodinach jazdy napisem ako je to v reali


už teraz sa na to teším , hlavne pováž , a napíš aj cenu

Ď
22.06.2009 - 16:22:41
00
Mal som Arione a musím povedať, že super. Teraz mám pár kilometrov na Specialized Toupé Team a je inak tvarované, takže to nie je úplne výmena ktorú by som na zadku nepoznal, ale sedí sa mi zatiaľ dobre tak uvidíme, koľko vydrží.
Keď som ho kupoval, tak som rozmýšľal aj nad Zoncolanom, ale urobil som to nakoniec podľa hesla: "Na Spešla spešl".
Skôr by som potreboval poradiť s výmenou sedla na bajku. Má niekto skúsenosti na bajku so Selle Italia Max Flite?
A aký je rozdiel medzi Gel Flow a Genuine Gel?

Prepáč Strejdo, že zneužívam Tvoju tému. :oops:
22.06.2009 - 16:24:20
00
Mal som Arione a musím povedať, že super. Teraz mám pár kilometrov na Specialized Toupé Team a je inak tvarované, takže to nie je úplne výmena ktorú by som na zadku nepoznal, ale sedí sa mi zatiaľ dobre tak uvidíme, koľko vydrží.
Keď som ho kupoval, tak som rozmýšľal aj nad Zoncolanom, ale urobil som to nakoniec podľa hesla: "Na Spešla spešl".
Skôr by som potreboval poradiť s výmenou sedla na bajku. Má niekto skúsenosti na bajku so Selle Italia Max Flite?
A aký je rozdiel medzi Gel Flow a Genuine Gel?

Prepáč Strejdo, že zneužívam Tvoju tému. :oops:



Daj tam Gobi a neobanuješ , to snáď sedí každému a je cenovo tiež dostupné
22.06.2009 - 16:26:39
00
už teraz sa na to teším , hlavne pováž , a napíš aj cenu

Ď


povazene je. vyrobca udava 175g ja som navazil 178g ale ja mam zasadu ze na sedle sa nesetri ci uz financie alebo gramy ... prvorade je pohodlie (aspon premna)
ako som uz spominal nebojim sa ze by mi nesadlo lebo fizik mam overeny ... ale predsa len o tyzden napisem viac ...
a co sa tyka ceny tak najlepsie to vyslo v cykloobchod.sk za 118€ na kupkole ho nemali a kolokram je drahsi inde som nenasiel ale netvrdim ze sa neda zohnat aj lacnejsie...

[/quote]Daj tam Gobi a neobanuješ , to snáď sedí každému a je cenovo tiež dostupné[/quote]

jj gobi je najlepsie sedlo co som jazdil na MTBcku !!!
22.06.2009 - 16:35:40
00
jj gobi je najlepsie sedlo co som jazdil na MTBcku !!!



aj ja.A sými gramami plný súhlas , šetrím kde to ide ale kontaktné plochy si nevšímam , sedlo , pedále riaditká , madlá.
22.06.2009 - 16:40:44
00
Gobi som mal požičané na víkend a na moje veľké prekvapenie mi nesedí. A to som si celý čas myslel, že je to MTB klon Arione a sadne to rovnako. Bohužiaľ. Teraz mám San Marco Blaze a sedí dobre, ale je z materiálu, ktorý sa nešmýka ani trošku a občas zmeniť polohu potrebujem...
22.06.2009 - 16:56:01
00
keyboard_arrow_up