Značku neviem. Kupoval som dve čierne a podobné (každá inej značky, tú čo som nepoužil je BIKE RIBBON Bar Tape Cork Plus). Tú dlhšiu som použil. Keďže som prestal chodiť na preteky neregistrovaných, kde sa veľmi padá, tak som ju nepotrhal pri páde, preto stále v pohode drží. Je len trochu ošúchaná.
27.12.2013 - 12:57:27
00
ja som omotavku kupoval nedavno - vybral som si tuto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/omotavka-fsa-ultra-gel/3100 zatial maximalna spokojnost aj ked je to len moja druha omotavka. dobre spracovava vibracie najma pri zjazdoch
27.12.2013 - 18:45:23
00
ide o to kolko chce clovek do omotavky investovat. myslim ze zlata stredna cesta je prave spomenuta FSA Ultra Gel ( pripadne Time Eva Liege, Pro Adhesive Gel, Pro Silicone... ). kto chce byt estet co sa tyka farebnych omotavok, tak tam by som odporucil Fizik Microtex...povrchova uprava je hladsia, takze sa da dobre umyt aj biela varianta tak aby nezostala zozltnuta. trosku drahsie ale taktiez dobre su od znacky Sram a Silva ( pri znacke Silva vsak treba pripomenut ze su dost tenke, takze pohodlie ide trosku bokom ). a ten kto nevie kde este do bicykla investovat peniaze si moze kupit Lizard Skins :)
27.12.2013 - 18:57:17
00
Dik matt za info. V mojom pripade je situacia taka, ze Lizard Skins je skor nevyhnutnost ako luxus. Totiz mam na Aerike tenke riaditka a lizard Skins vyraba omotavky v 3 hrubkach a pre ne je 3,2mm logicka volba. Aspon nemusim omotavat v dvoch vrstvach. Len som chcel pockat, kym si zaobstaram Ultegra Di2 TT sadu, aby som prerabal a omotaval len raz. Lenze Ultegra Di2 je nedohladne, takze v Januari objednavam aspon omotavku a drobnosti...

Lord Klaymen si ma prekvapil, lebo podla mojich vedomosti korkove omotavky su najlacnejsie ale aj najkratsie vydrzia. :o

Ja som sice novacik v teme, doteraz som nemal cestny bike a na inych ako cestnych bikoch sa vymenia gripy do 1minuty a ide sa dalej. Ale tu je to salamunstvo, kedze clovek to chce mat co najlahsie, najkomfortnejsie a aby vydrzalo naveky v kazdom pocasi.... hehehe
U mna plati: trikrat meraj, raz motaj.
27.12.2013 - 20:58:12
00
ReHMn v kazdom pocasi? Ved ty sa zbadas po prvom dazdi :) Cestak doslova trpi ked zmoknes.
27.12.2013 - 21:04:45
00
palo1707... Dobre, to som trocha prehnal. Svoj cestak beriem von len ked je pekne a sucho. :-) Zato 4SeasonRR dostava zabrat v kazdom pocasi! Keby ten bike vedel rozpravat...
27.12.2013 - 21:32:55
00
ReHMn, možno prekvapil, ale nakupujem veci na bicykel prevažne intuitívne. Každý aj tak poradí niečo úplne iné. Táto korková je aj príjemná na dotyk - predtým som mal najlacnejšie a tie boli "chladné a šmykľavé". Okrem toho omotávka nemá prečo nevydržať. Teda ak neľahneš a nepotrháš ju alebo ti niekde nešťastne nespadne bicykel. Inú príčinu som za viac ako 20 rokov jazdenia na bicykli na výmenu omotávky nemal. ;-)
28.12.2013 - 09:34:53
00
.


Naposledy upravil palo1707 dňa 24.02.2014 - 17:28:19, celkovo upravené 1 krát.

28.12.2013 - 21:31:27
00
vobec nie zle. netradicne :) co tak opacne? ked mas cierne barany. alebo omotavat bielu s ciernou sucasne na striedacku. pripadne pouzit omotavku Stella Azura Eleganza black/white :)
29.12.2013 - 00:23:30
00
Mojim planom bolo zachovat dizajn aj funkcnost zaroven. Vrch byval najviac spinavy. Tak ma napadlo toto. :) akurat som to robil asi dve hodiny lebo som to prremotaval hadam 15x. Skusal som rozne varianty (napr aj tu zebru ale bolo to uplne zle) aj navinut od predstavca dole no vobec sa mi to nepacilo.
29.12.2013 - 09:06:46
00
v tom pripade si urobil riesenie, ktore ti najviac vyhovuje :y:
29.12.2013 - 09:18:29
00
Prečo si stále niektorí myslia, že čierna omotávka sa menej špiní? Špiní sa rovnako ako biela, akurát tú špinu nie je vidieť. A nie je nič horšie, ako vidieť čiernu omotávku, ulepenú, s vrstvou mastnoty z rúk zmiešanej s potom a prachom z ciest...
29.12.2013 - 17:20:24
00
To ze je spinava aj cierna je sice pekne, no az tak ma to netankuje ako ked je spinava ta biela. Alebo co oko nevidi srdce neboli :D
29.12.2013 - 19:05:53
00
Joko
Do štádia že je tá čierna taká špinavá, ulepená mastnotou a potom zmiešaným s prachom z ciest sa tá moja nikdy nedostala.
Voľakedy dávno som jazdil ešte na starom oceliačiku modrú, žltú a bielu tiež (pravdepodobne najkrajšia je ozaj biela) ale z praktického hľadiska je tá čierna na tom fakt najlepšie ( netreba ju čistiť po každom druhom výjazde ale cca 2-3krát do mesiaca *samozrejme ak nejazdím "len" 50km mesačne )
Určite ale rozhoduje aj samotný materiál z akého je vyrobená a povrchová úprava.
Možno sa aj k bielej znovu vrátim táto sa mi celkom pozdáva:
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/omotavka-fi´zi:k-microtex-tape-logo-/4675
Máte s ňou niekto osobnú skúsenosť???

PS: ešte k tej čiernej táto: http://www.suncycle.sk/sk/produkt/omotavka-hqbc-carbook/5088 vozí ju synátor má tú povrchovú úpravu úplne parádnu - stačí poutierať vlhčenou utierkou určenou na DETSKÝ ZADOK ;)
29.12.2013 - 20:25:00
00
Zdravím.... mám takú otázočku ... je možné si namotať novú omotávku aj na starú alebo musí byt stara najskôr odstránená, vzhľadom na to, že mám užšie riaditka by možno ešte jedna vrstva pomohla ...alebo je tam s tým problém, že sa to bude odmotávať? alebo že nebude dostatok omotavky keď budem omotávať na už predchádzajúcu vrstvu ?
20.02.2014 - 08:52:32
00
keyboard_arrow_up