stačí pre začínajúceho cyklistu? prechádzam z MTB na cestu... najazdím max 5000-7000 km ročne...
06.04.2009 - 11:33:57
00
moj nazor. Sora je sora, nevyraba sa aby bola zla, ale aby jazdila. Kazdopadne je to najnizsia sada a tak treba adekvatne pocitat s kvalitou/zivotnostou. Urcite na nej pojazdis ak Ta to ale chyti, budes chciet nieco viac a vtedy budes mozno musiet kupit daco lepsie, pricom ta sora este nebude uplne kaput, takze investujes 2x. Ojazdenu soru ti tak lahko dakdo nekupi... Ak ale zacinas, je v podstate jedno s cim, treba kupit a jazdit, cesta Ta, myslim chyti. Jazdit a Jazdit.Vcera som frcal a obiehal pocete co sa dalo, je to fajn pocit... :D
06.04.2009 - 12:30:13
00
cestu uz jazdim dlhsie, zatial som to ale riešil pláštom Continental Sport Contact, ale nie je to ono.
06.04.2009 - 12:51:59
00
celo4, a to si tú Soru tým plášťom omotal, aby jej zima nebolo?
Čo mi pripomína, len prehadzovač, alebo aj brzdy?
06.04.2009 - 12:58:47
00
obmotal som vsetko... jazdim stale na mtb...
06.04.2009 - 13:04:48
00
stačí pre začínajúceho cyklistu? prechádzam z MTB na cestu... najazdím max 5000-7000 km ročne...


S 5000-7000 ročne si začínajúce cyklista? 8) SORA je, myslím, pre začínajúceho cyklistu, ale ak mieniš robiť takéto objemy aj na ceste, SORU by som už určite nebrala. Najmenej Tiagru, alebo ešte o radu vyššie.
06.04.2009 - 13:05:15
00
Prečo nie?
06.04.2009 - 13:12:27
00
Prečo nie?


Ako Ti už písal winner. S Tvojimi objemami je SORA zbytočne luxusná investícia - ak by Ti čoskoro prestala stačiť, budeš musieť investovať druhýkrát. Ja zďaleka nemám na ceste také objemy ako Ty, a išla som rovno do Tiagry, je to malý Mercedes. A s Tvojimi objemami by som išla ešte o radu vyššie.
06.04.2009 - 13:26:58
00
Ako Ti už písal winner. S Tvojimi objemami je SORA zbytočne luxusná investícia - ak by Ti čoskoro prestala stačiť, budeš musieť investovať druhýkrát. Ja zďaleka nemám na ceste také objemy ako Ty, a išla som rovno do Tiagry, je to malý Mercedes. A s Tvojimi objemami by som išla ešte o radu vyššie.


takze je to vlastne o tom ze by bolo po istom čase kazová?
06.04.2009 - 13:34:12
00
cim vyssia rad tym kvalitnejsia -tuhsia, lahsia, presnejsia, odolnejsia...az pretekarsky dura ace...takze podla skaly rad si mozes vybrat kde sa asi citis byt zaradeny :)
06.04.2009 - 13:38:27
00
takze je to vlastne o tom ze by bolo po istom čase kazová?


Nie je to o kazovosti, iba o väčšej jednoduchosti. :?

Neviem, či Ti to pomôže, skúsim uviesť príklad s brzdami. Porovnajme véčka a kotúče. Véčka sú, nazvem to staršej generácie, čiže jednoduchší systém brzdenia o ráfik. Ale niekto, kto robí 20 hrebeňoviek ročne, už o véčkach ani neuvažuje, hoci nie sú nijak extrémne "zastaralé" alebo dokonca kazové. Je to len o "komforte služby". Ako s kúpou auta. Čojaviem ideš kúpiť Oktáviu, s tým, že už dopredu vieš, že v nej budeš voziť bike, alebo aj dva+celú výbavu na výlety. Nie je vopred lepšie a komfortnejšie kúpiť rovno kombíčko, ako potom odpredávať pôvodnú, za hodne menšiu cenu a kupovať kombíka?

:?:
06.04.2009 - 13:55:55
00
Sora je hnoj. Je to nepresné, rýchlo sa to vyvakle, každú chvíľu to budeš musieť znova a znova nastavovať. Brzdové čeľuste sú labilnejšie, čiže menej tuhé pri stlačení, kľuky sú tuším 4 hran. Nie je o čom, aspoň tú tiagru treba.
06.04.2009 - 13:59:55
00
Pri comkolvek co kupujes prvykrat, vzdy budes nesmierne zvazovat a je jedno ci je to bike, auto, dom jachta, lietadlo...Viem, je to pritiahnute za vlasy, ale najdolezitejsie je skusit a najlepsie, na sebe resp. na svojom. Aj ked kupis sitovu SORU mas urcitu skusenost, ako ked si kupis jachtu a zistis preco je motor s 500 kw lepsi ako ten Tvoj, proste budes vediet o com je rec...
Aby som Ta ale nezamotal, ak kupis na zac. tiagru, malo by to byt v poho. Kedze si uz jazdil mtb. Sora je skor nic pred tym, tak skusim.
Ako ked kupujes tu jachtu. Tak radsej cln s motorom ako len s veslami :D
06.04.2009 - 14:10:15
00
ja som jazdil soru jednu sezónu a bol som vcelku spokojný az nato ze trebalo kazdych 50km ju nastaviť lebo blbla ale inač v pohode :mrgreen:
06.04.2009 - 17:18:20
00
Pri comkolvek co kupujes prvykrat, vzdy budes nesmierne zvazovat a je jedno ci je to bike, auto, dom jachta, lietadlo...Viem, je to pritiahnute za vlasy, ale najdolezitejsie je skusit a najlepsie, na sebe resp. na svojom. Aj ked kupis sitovu SORU mas urcitu skusenost, ako ked si kupis jachtu a zistis preco je motor s 500 kw lepsi ako ten Tvoj, proste budes vediet o com je rec...
Aby som Ta ale nezamotal, ak kupis na zac. tiagru, malo by to byt v poho. Kedze si uz jazdil mtb. Sora je skor nic pred tym, tak skusim.
Ako ked kupujes tu jachtu. Tak radsej cln s motorom ako len s veslami :D


ako pozeram, dobre mu radis ... pre niekoho, to rocne najazdi 5-7000km bude sora ozaj super ...
neviem, co ty jazdis, alebo nejazdis, ale dat SORU na bike mi pride, ako si dat do 2 tonoveho auta dieslovy motor bez turba ... Ale je to vec vkusu a priorit , vsakze ?
06.04.2009 - 17:45:27
00
keyboard_arrow_up