až sa hanbím to tu napísať ale podelím sa :D problém bol v tom že jedno koliesko na kazete bolo zle nasadené napriek tomu že som si dával nato bacha, rozobral som to zložil späť a už to fachá :D niekedy sa sám divím ako dokážem uplne triviálnu vec *****
28.05.2018 - 23:14:42
00
corsair napísal:
Treba kazetu doťahovať na max? Ja to len tak jemne aby išla ľahko dolu, a v servise som len kukal jak sa servisak zaprel do nej... Na počudovanie išla povoliť celkom ľahko

Ak ju priťahuješ momenťákom,tak ju zatiahni kľudne na 40 Nm,na mojej je dokonca odporúčaný max. 45Nm.Ak ju zaťahuješ len na pocit,neboj sa do toho oprieť,nič tým nepokazíš. :)
29.05.2018 - 14:57:57
00
Keď je dobre dotiahnutá kazeta , aj orech viac vydrží, nezasekávajú sa do neho až tak pastorky , keď nemá kazeta centrálny unášač , alebo keď orech nemá ten tvrdený prúžok na obvode vložený :-)
29.05.2018 - 23:13:32
00
S uťahovaním by som to až tak nepreháňal. Na nových kolesách Campa Zonda sa mi podarilo strhnúť závit. Ideálne je použiť momentový kľúč.
30.05.2018 - 11:24:11
00
su 50 mm vysoke Bory (vaha setu okolo 1220g bez RU) vhodne este ako univerzalne kolesa ? Co bocny vietor a prevazne kopcovite trasy ? diky
31.05.2018 - 11:17:32
00
Pár rokov som Bory Ultra 50 mm prevádzkoval ako jediné kolesá, od tejto jari mám ešte Vision KB30, hliníkové, plášťové ako alternatívu.
Odpoveď - ano, dajú sa prevádzkovať ako jediné kolesá.
Jediný problém je vo veľmi silnom bočnom vetre, typicky keď je cesta meter nad úrovňou nejakého poľa, tam aj pri 80 kg jazdcovi to bolo nepríjemné.
31.05.2018 - 11:23:18
00
Su to Bora Ultra.. A ako si spokojny s tuhostou kolies, zivotnostou lozisk atd ? Ktore brzdove gumy si pouzival, tie od campy?
31.05.2018 - 12:22:40
00
Spokojnosť absolútna. Majú tenké oceľové špice, takže subjektívne tuhosť sa mi zdá o chlp menšia ako u Campagnolo Eurus, ktoré majú ploché hliníkové špice.
Bory sú ale určite pohodlnejšie, neviem povedať či to je galuskami alebo Borami. Mám staršie Bory, takže užšie, dávam na to 22 mm Continental Competition galusky, v tejto kombinácii je to dokonalé.
Na jeseň som skúsil kúpiť Tufo Hi -čosi carbon, 25 mm, nalepil som dozadu a citeľne ubudlo pohodlia. Takže k tým Borám rozhodne kvalitné galusky.
Skúšal som aj Competition 25 mm, pohodlie bolo ešte lepšie, ale zdali sa mi už moc široké na tie ráfiky. Proste ten efekt že to letí vo väčšej rýchlosti nebol taký ako u 22 mm, ktoré perfektne zarezávajú s ráfikom.
Mal som ich 2x na jar aj na Mallorke, v tých zjazdoch bez problémov.
Gumičky rozhodne Campagnolo, s nimi to brzdí tak isto, ak nie lepšie, ako klasické hliníkové ráfiky + obyčajné gumičky.
Keď porovnám tie hliníkové Vision 30KB a Bory, tak proste Bory idú lepšie, ale či je ten rozdiel adekvátny x-násobku ceny? Určite nie.
Myslím že je treba mať stále záložné pláštové kolesá, pre prípady že ideš na pár dní niekde kde nebude chuť riešiť defekt galusky.
Čo sa týka výdrže ložisiek, tak ja som ich kúpil ako jazdené tuto na fóre, predávajúci deklaroval 5000 km, isto mali aspoň 10000. Ja som na nich najazdil ďalších cca 20.000 km, ložiská stále ok, ale rozmýšlam že ich v zime dám vymeniť. Ale či v nasledovnej alebo až potom...
31.05.2018 - 12:43:56
01
A co hovoris na tie "Vision KB30"? Ako si s nimi spojony? udvana hmotnost 1495g je aj realna? Alebo si ich nevazil?
Chem predat 50mm karbony (fastway) a hlinikove Fulcrum Quatro a mat len jedny kolesa - pokukujem po tych "Vision KB30", lebo su relativne lahke, dobre vyzeraju a su bezdusaky.
31.05.2018 - 16:47:15
00
Tie Visiony sú super, hmotnosť 1495g je bez pások. S páskami to malo asi 1550g. Idú pekne, vôľa ložísk sa nastavuje ako u Campagnola. Sú tam podobné priemyselné ložiská ako u priemyselných ložísk používaných Campagnolom (Khamsin, Vento, Scirocco, teda NIE Eurus / Shamal / Bora).
Na zimáku mám Vento a na zadnom kolese bolo treba meniť ložiská asi po 8 tis.
Toľko na tých KB30 najazdené nemám, ale počítam s tým že to možno bude tak isto aj na tých Visionoch.
Na nejakom holandskom e-shope som ich videl asi za 420e, čo je super cena a isto za tú cenu sa oplatia.
31.05.2018 - 17:00:47
01
ehvie napísal:
Tie Visiony sú super, hmotnosť 1495g je bez pások. S páskami to malo asi 1550g. Idú pekne, vôľa ložísk sa nastavuje ako u Campagnola. Sú tam podobné priemyselné ložiská ako u priemyselných ložísk používaných Campagnolom (Khamsin, Vento, Scirocco, teda NIE Eurus / Shamal / Bora).
Na zimáku mám Vento a na zadnom kolese bolo treba meniť ložiská asi po 8 tis.
Toľko na tých KB30 najazdené nemám, ale počítam s tým že to možno bude tak isto aj na tých Visionoch.
Na nejakom holandskom e-shope som ich videl asi za 420e, čo je super cena a isto za tú cenu sa oplatia.


Ahoj, vidím, že si majiteľ týchto kolies. Chcem sa ťa opýtať aký typ špalíkov používaš, pretože ja tie kolesá mám tiež a neskutočne rýchlo sa mi opotrebovávajú brzdové špalíky. Ako prvé som mal BBB BBS-23T TechStop, tie som v podstate zodral po dvoch výjazdoch. Neskôr som kúpil Mavic špalíky pre Exalith, lebo som dúfam, že to bude top kvalita a materiál exalith je podobný ako keronite na tých Vision. Tie ešte držia, ale tiež sú abnormálne zodrané, počítam, že ich životnosť nebude viac ako 500 km a to nejazdím moc zjazdy. Už som z toho na nervy, aký typ špalíkov mám použiť. Písal som do Vision a z Talianska mi odpovedali, že nič špeciálne tam dávať nemusím, stačia klasické špalíky na hliník. Ako referenciu mi odporučili špalíky FSA Brake Pads Black ENERGY, ktoré používali pri ich testovaní. Brzdy mám Shimano 105.

Dik za odpoveď.

Príloha:
IMG_6879.JPG
IMG_6879.JPG 865.38 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2018 - 20:35:28
00
Gumičky používam nejaké Shimano čierne ultegrové, v podstate obyčajné na hliník.
Mám na tých Visionoch asi 2000 km, opotrebenie gumičiek nepozorujem. A to ich mám sem tam v ruke lebo keď mením kolesá tak mením aj gumičky.
Shimano si neskúšal?
31.05.2018 - 21:05:27
00
Shimano zatiaľ nie, ale budú ako ďaľšie. Myslíš tieto https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-spaliky/shimano-r55c4-brzdove-gumicky-pre-dura-ace-ultegra-105.html?
31.05.2018 - 21:32:41
00
Co hovorite na KB25? Su nizsie ako KB30 a aj vyrazne lahsie, cena cca 560€ na SK shope. Skor na kopcovite ucely ale vlastne aj ako bezne uni kolesa.
01.06.2018 - 01:17:25
00
Juraj_TT napísal:


Ano, asi tie.
01.06.2018 - 07:22:55
00
keyboard_arrow_up