Od jari som sa aj ja ocitol kupou prveho cestneho biku Bianchi impulso v skupine cestnych bikerov (doteraz som jazdil hlavne mtb) a snazim sa trochu viac zorientovat v problematike. oproti jazde na HT mam pocit, ze ten bike ma strasne uzke riaditka. mne ani tak nejde o to, aby som jazdil ako raketa (pri 110 kg a 186 cm to ani moc nejde pravda) ale skor o pohodlie a pocit bezpecia. preto zvazujem, ci tie riaditka nevymenit za sirsie, co tu na bazari kupim. zmeral som riaditka teraz, maju 410 mm keď som meral od stredu zakončenia baranov. v bazare vidim aj 460 mm. chcem sa spytať skúsenejších, či to má zmysel na zlepšenie pocitu pohodlia na tom biku (ono tie bazárové riaditká stoja okolo 30 eur, to ma netrápi) a či nebude problém na širšie riadidlá dať brzdové páky (ja tam groupset shimano 105). a tiež či je ťažké dať tam novú omotávku, to som ešte nerobil a ak by som kupoval novú omotávku, akú si vybrať znova s ohľadom na ten pocit komfortu (čo do toho vstupuje - či materiál alebo hrúbka). vďaka skúsenejším za postrehy.
13.05.2020 - 10:53:13
00
Ahoj,čo sa týka správneho výberu cestných riaditok,tu je to celkom zrozumiteľne vysvetlené,pozri video:
https://www.mtbiker.sk/video/9975/video-vyber-vhodnych-cestnych-riaditok.html
Samozrejme,že správna šírka je veľmi dôležitá a od toho závisí,ako sa budeš na tom bicykli cítiť pri jazde.Pri tvojich parametroch, asi 410mm nebude to pravé orechové,zrejme budeš potrebovať širšie,aby si mal pri jazde správny úchop.
Čo sa týka omotávky,tak doporučujem Supacaz sticky kush silicone gel,veľmi pohodlná,dobre tlmí.
13.05.2020 - 12:48:32
00
mate niekto skusenosti s takymto setom?
je treba mat na to bikefit alebo nie?
aktualne mam 11cm predstavec a take polo aero bary hlinikove ritchey (asi tieto)
zvazoval som tieto
420 siroke 120mm dlhy predstavec
https://www.pro-bikegear.com/global/road/handlebars/stealth-evo-black-edition-compact
kamos ma odradza ze bez fittingu nech na to ani nemyslim
22.03.2021 - 11:57:09
00
scarinko napísal:
mate niekto skusenosti s takymto setom?
je treba mat na to bikefit alebo nie?
aktualne mam 11cm predstavec a take polo aero bary hlinikove ritchey (asi tieto)
zvazoval som tieto
420 siroke 120mm dlhy predstavec
https://www.pro-bikegear.com/global/road/handlebars/stealth-evo-black-edition-compact
kamos ma odradza ze bez fittingu nech na to ani nemyslim


trochu tomu nerozumiem - ak zvazujes bikefitting tak je asi rozumnejsie si ho najprv spravit a az potom menit rajdy (kokpit) za spravnu velkost. ak nezvazujes bikefitting tak nikdy nebudes vediet (odborne) ci sedis spravne a teda bude to cele iba o pocite a ono zasa 1 cm plus na dlzke (o sirke si nenapisal aku mas) nie je taky strasny rozdiel ze by ta z toho porazilo a pravdaze cely fitting nie je len o predstavci - vsetko so vsetkym suvisi. Ale ak ti to vyslovene nesadne resp. sa s tym nieco stane tak je takmer vzdy drahsie menit cely kokpit ako len samostatne rajdy a/alebo predstavec. Napriklad ja som na bikefittingu bol (a odporucam to vsetkymi desiatimi pre kazdeho) a paradoxne som z takehoto jednotneho kokpitu presiel na samostatny predstavec + rajdy aj ked som presne vedel aku velkost coho potrebujem ale chcel som byt variabilnejsi, usetrit nejake prachy + klasicke rajdy su ovela univerzalnejsie na uchytenie cohokolvek co je pre mna dolezite.
22.03.2021 - 13:09:51
00
no praveze zatial som nechcel na bikefit
cenovo vychadzal tento kokpit lepsie resp kokpit stal tolko ako najlacnejsie samotne rajdy bez predstavca
22.03.2021 - 13:50:23
00
Potom nevidim dovod na to, to nevyskusat. Ten cm nespravi tak vela a aj tak netusis ci nesedis uplne zle v uplne nespravnom rame :)
22.03.2021 - 14:23:16
00
Tak nejak tusim ale nechcem si to pripustat v aktualnej situacii na trhu 😁
Dik
22.03.2021 - 14:29:02
00
Tak ak mas blby ram tak by som na neho ziaden novy kokpit nekupoval. Ale mozno budes mat stastie ako ja. Isiel som na BF, vysiel mi ze vacsi ram bude lepsi (mensi bol tiez ok ale vacsi proste lepsie) a ked som prisiel domov tak prave ten ram aj vo vybave mali 1ks a bolo. Stary predany za mesiac a novy bol medzicasom doma :)
22.03.2021 - 14:46:34
00
tak novy uz by som kupil bike, lebo uz chcem kotuce ale tak tento som si chcel nechat ale tak uvidime, mozno ten fit zvazim
22.03.2021 - 15:03:03
00
Uprimne ak clovek nejazdi raz za tyzden tak povazujem bikefit za tie najlepsie investovane peniaze ake existuju.
22.03.2021 - 15:06:46
01
aj vies poradit kde?
22.03.2021 - 15:10:34
00
Na zaklade mojich skusenosti ako aj referencii od inych je podla mna najlepsi bikefit v BB https://cykloagent.sk/bike-fitting/?gclid=CjwKCAjwgOGCBhAlEiwA7FUXkl5FLx3gV4MfS2VUe7bWwIJG-xxKASf7TF0xziaFG0Rq8AJNPqGsJRoC8jcQAvD_BwE
22.03.2021 - 15:18:03
00
Jedine coho sa bojim ze mi to nejak nastavia ako si oni myslia ze je to OK mne to nebude vyhovovat tak si to prestavim podla seba a 150 ojro v kybli
22.03.2021 - 15:20:52
01
Tak ide o to ci to chces mat naatavene tak ako sa to tebe paci a vtedy ti je bikefit uplne zbytocby alebo chces sediet tak ako je to matematicky spravne. Neznamena to ze tak sediet totalne musis a su veci ktore mozno dokonca sposobia problem ale aspon budes vediet ako je efektivne sediet a mozes sa k tomu co najviac priblizit ale zarovne byt v komfortnej pozicii. Mne napriklad nastavenie kufrov na jednej tretre sposobovalo trpnutie prstov na nohe. Taknl som to posunul o par stupnov a mm a problem bol vyriesenily. Bikefit nienje univerzalne riesenie ale je obrovska pravdepodobnost ze budes sediet nasobne efektivnejsie ako sedis teraz ale na druhej strane my sintymto nezarabame a ak nam to neaposobuje zdravotne problemy je vlastbe uplne jedno ako sedime. Kazdemu podla chuti, mne to pomohlo naozaj velmi velmi.
22.03.2021 - 15:34:08
00
Sorry za preklepy prave mi drbol teelfon a ledva tlvidimcl co pisem :)
22.03.2021 - 15:35:34
00
keyboard_arrow_up