Ma niekto skusenoti s kombinaciou C+S (najma radenie)? Teraz nejde o zaciatocnicku neznalost, ale fakt, ze trciace lanka na japonskych dualoch sa niekomu nemusia pacit. Campa to ma podla mna krajsie riesene, ked sa vsetko schova. Ci niekto ma skusenosti so Shimano preh+pres a Ergopowery na baranoch, ako to (ne)funguje? Dik.
07.05.2008 - 16:10:11
00
Ak sa rozhoduješ pre kúpu novej sady, tak Ti jednoznačne odporúčam Campagnolo. (škoda, že nerobia aj na horské bicykle).
Jazdil som shimano 105 prevody a teraz Campagnolo veloce. A som spokojnejší. Campa možno trošku horšie radí a má o pár gramov viacej, ale životnosťou vyhráva. Predovšetkým mám na mysli 9 kolovú kazetu. Nemá žiadne otlačené zuby ako som mal na shimane (tvrdší materiál). Iba sa zuby zodrali, no nevytlačili.
07.05.2008 - 17:49:16
00
Takú kombináciu som ešte nevidel, nemusí to radiť dobre, ale netuším, asi treba vyskúšať. Môžu tam byť malé rozdiely v šírke podložiek v kazete a pod.
07.05.2008 - 18:03:32
00
1. no prave toho som sa bal, ze su rozdiely v podlozkach a radenie bude nepresne. Totiz vec sa ma tak, ze som od kamarata dostal nove barany (a stare som predal). Tieto nove barany maju 4 zlaby. Vzhladom na fakt, ze pohonne a radiace ustrojenstvo je Shi(t)mano, tak by bolo na mieste pouzit aj dualy onej znacky. No popravde sa trocha bojim, ze ake to bude, ked pod omotavkou, zostanu volne 2 zlaby. Ze aky bude uchop a ci sa na tych miestach neopotrebuje omotavka zbytocne rychlo. A zas vyplnat tie zlaby na radiace lanka kuskami bovdenu mi pride trocha padnute na hlavu. A teraz v sezone vymienat vsetko zo SH na Campu, no kto ma na to cas...

2. No a uz ked ste obaja "cestní Žilinčané", tak by ste mi mozno este mohli povedat, ze ci nejaky vazny rozdiel medzi klasickym a anatomickym zahnutim baranov, alebo je to len vec chuti, ze niekomu to a niekomu ono.
07.05.2008 - 18:30:53
00
volny zlab - vyssie opotrebenie omotavky? :shock: omotavku som mal tu istu roky. kym som nespadol a nepotrhal ju, ale drzala, tak som dalej s takou jazdil....
teraz mam "korkovu" druhy rok. nevidim nejake opotrebenie...

ak mas 9 kolo, tak shimano ma naozaj inu sirku ako campa...
stare 8kola myslim boli kompatibilne a vraj aj 10 kola su kompatibilne..


ja mam anatomicke riaditka a trosicku dohora vytocene - ozaj len mierne, aby mi sadli do dlani. (nemam spodok vodorovne ako vsade odporucaju a paky mam tiez posunute oproti odporucaniam - malo ale predsa). nastavenia su individualne...

asi som ti neporadil :wink:
07.05.2008 - 20:42:55
00
Vydrž rok, čítal som, že aj Šimáčkovci idú konečne schovávať bowdeny...
07.05.2008 - 20:54:49
00
Tak tak japonec ide schovavat obluky...
Urcite sa to nekombinuje a ani ti to nebude dobre fungovat.
07.05.2008 - 21:46:09
00
No tie 10ky kazety v pohode fachčia aj na konkurenčných systémoch. Či aj páky je otázne.

Keď omotáš omotávku, ani nebudeš vedieť, že tam ten žľab je (teda pokiaľ to neplánuješ omotávať kobercovkou). Veď má 1 - 2 mm, to ozaj nerieš.

Oblúky. Každému padne niečo iné do ruky. Niekomu nemusí anatomický tvar vyhovovať a preferuje talianske. Ja mám poprehýbané a niekedy mi vadí, že sú krátke spodné konce (kvôli profilovaniu), ale meniť sa mi to už nechce. Držal som kamarátove taliany a nemal som pocit tlačenia alebo nedostatočného úchopy. Takže treba si poskúšať a tu môžu zohrať rolu aj páky a ich umiestnenie (či šitmano alebo campa).
08.05.2008 - 00:11:44
00
Mozes skombinovat Campa radenie a Campa prehadzovac so Shimano kazetou. Retaz Campa na Shimano kazete funguje. Ci naopak, to nevim. Kazdopadne medzi Sh. a Campa nieje ziadna spolupraca a radsej by som urobil cistu sadu. Usetris si problemy. Ked kombinovat, tak Sh. a Sram. To funguje vsetko, ale to uz je do inej temy :) Btw. ja cestak niesom, ale volil by som Shimano, aj ked je vseobecne zname, ze Campa je na tom s kvalitou a zivotnostou lepsie.
Cestari mozte ma opravit 8)
08.05.2008 - 11:27:29
00
Jo, Campa je campa! :P :wink: Som rád, že ma na ňu kedysi ukecali. :wink:
Keby robili sady aj na MTB a kompatibilne s otocnym SRAM radenim, tak som v siedmom cyklistickom nebi. 8) Hehe!
08.05.2008 - 14:55:04
00
uhm, mno informacie su take, ake som potreboval, t.j. dik vsetkym gentlemanom co odpovedali. Teda ked uz ti japonci za rok budu davat kable pod pasku, to sa asi oplati pockat, len by som si o tom rad precital (googlil som, yahooil som, msnil som, ale marne), cize ak viete konkretny sajt, mozte posunut. Vdaka.
08.05.2008 - 17:04:09
00
nie som isty ci pojdu u shimana bowdeny pod omotavku. polial ja viem tak to bude len pre dura ace. a keby som mal teraz volit campa-shimano tak urcite beriem sram. takze asi tak ;)
10.05.2008 - 18:31:56
00
Aj ja si myslím, že iba u Dura-Ace. Aspoň tak som čítal v Pelotóne, keď sa nemýlim.
10.05.2008 - 20:22:01
00
keyboard_arrow_up