Mam jeden taky mensi problem, vymenil som starsie 105kove dualy 5600ky za Ultegry 6700ky, presmykac mam 105kovy (z rady 5700) a kluky R700ky (cize nieco ako Ultegra 6600).
Problem spociva v tom ze nedokazem nastavit presmykac rovnobezne s pilami - ked aj uplne odpojim kabel a dam ho paralelne, tak ked je retaz na malej pile a na najvacsom pastorku vzadu (27ka) tak sucha o presmyk - ten sa uz nema kam dalej pohnut lebo uz je oprety o ramovu trubku (takze doraz nie je problem). Takze presmyk musim mat trocha pootoceny a ani za svet neviem vyladit radenie tak aby mi retaz nesuchala pri prekrizenom prevode (ten ma az tak netrapi) a dalsich 2 pastorkoch ... Cital som ze nove Shimanacke kluky maju troska vacsiu vzdialenost medzi oboma pilami vpredu (podobne ako to mali 9sp sady), ale vzhladom na to ze aj pri povolenom lanku mi retaz sucha o presmyk teraz neviem ci mam bud presmyk krivy, je to normalne spravanie alebo ako keby boli tie kluky uzsie a teda pila je blizsie k ramu bicykla. Nemal niekto podobny problem?
05.09.2012 - 14:01:57
00
Nepomohla by výmena stredového zloženia - za dlhšie? Ale aby sa Ti nerozhodila rovinnosť reťaze.
05.09.2012 - 16:18:44
00
To planujem skusit, ale pomocou 2.5mm podlozky pod pravu misku stredoveho (co som cital tak os kluky by este mala dociahnut na lavu kluku v pohode). Musim behnut do nejakeho obchodu ci nemaju tie podlozky kedze nic take doma nemam..
Je to skoro rovnaky problem ako je popisany tuna (aj s foto)
http://forums.cervelo.com/forums/p/7773/54639.aspx
tam mal chlapik ohnuty presmykac, ten moj ma sotva pol roka tak neviem kde by sa mohol nejak vyrazne ohnut :)
05.09.2012 - 16:36:15
00
keyboard_arrow_up