cawte chcem sa vas opitat...ci vlasne najprv ospravedlnit ak takatoi tema uz existuje...chcle by som sa spitat co si novite zo sbou na cestu...myslim tym bike + 1 nahradnu dusu, lekarničku ...atd.ak to bude pofotene iba vyhovuje a plls ktory nosite nejake chranice,prilby ukazte ake...
11.05.2009 - 20:53:52
00
taka tema existuje... hladaj
11.05.2009 - 21:14:30
00
A co tak si zobrat prirucku Slovenského pravopisu :wink: opitat :cry:
11.05.2009 - 21:27:36
00
No tak vždy treba celú cesta zvážiť. Podľa predpokladaného počasia sa treba obliecť. Takisto treba odhadnúť dĺžku trasy a podla toho si vziať primerané množstvo stravy. Samozrejme treba so sebou nosiť nejaký multiklúč alebo viac druhov náradia, nejaký spojovací materiál (spojovacie pásky a pod.), možno nie je na škodu tiež voziť so sebou nejaký vreckový nožík a tak...
11.05.2009 - 21:51:44
00
Do umelohmotného obalu veľkosti cca A5 - licencia, v prípade výjazdu do Rakúska alebo Maďarska aj ID-karta, MD mineral drink od Penca, 10-20 Eur a ak začne pršať, tak tam šupnem aj mobil. V neznámom prostredí aj mapka alebo opis predpokladanej trasy. Obal s mobilom, prípadne aj rukavičky, okuliare a čiapočka (ak nie sú na svojom mieste) idú do prostredného vrecka na drese. Do pravého vrecka idú 1-2 traťovky (musli tyčinky), v prípade dlhšieho výjazdu aj energetický gel(y), kľúče od bytu a tmel na gumy, ak mám zlý pocit tak aj multikľúč a centrovací kľúč. Občas tam mám aj digitál. Do ľavého vrecka rezerva na oblečenie - vestička alebo bundička alebo rukávky. Ak idem ráno a hrozí oteplenie, tak je zvyčajne prázdne a odkladám do neho to čo vyzlečiem. Ak nehrozí vyzliekanie-obliekanie, tak prerozdelím časť ľavého vrecka do pravého.
V mladšom veku som nosil na cesty so sebou aj prezervatív - jeden nikdy nevie, kedy sa naskytne možnosť niekam ho strčiť a bez ochrany ani na krok...
12.05.2009 - 22:12:53
00
1. voda /vzdy 1 liter so sebou/ -voda je zaklad
2. Kluc na zadne koleso v pripade defektu
3. kluc na nastavenie gumiciek na V brzdach /tie treba zhodit v pripade defektu
3. lahka plastova pumpicka /uz som ju parkrat musel pouzit/
3. lahky centrovaci kluc /v pripade poriadnej osmicky vycentrujem ako-tak na mieste a idem dalej
4. nitovacka na retaz /uz dvakrat som ju musel pouzit,lepsie je ju so sebou brat/
5. sada lepenia na defekty /uz som musel vela krat pouzit/
6. dve montpaky na zhadzovanie plaštov
7. zapnuty mobil -/v pripade padu,urazu treba predsa volat pomoc/
8. dve igelitové Tesco tašky /su potrebne,pretože ak zacne liať,mikinu s mobilom a fotakom do nich napcham aby nepremokli,ked prestane pršat mam mikinu suchú,a funkčný mobil aj fotak...

------------------------------------------------------------------
to je uplne zakladna vybava a tu by mal mat kazdy ktory denne najazdi aspon 40 km. Nie je nič horšie ocitnúť sa niekde v lese podvečer v krizovej situacii

Dalej ak idem dalej a mimo ludské obydlia a doma sa dobre nenajem tak berem aj cykloruksak,donho nejake jedlo /nejaka paštika,klobaska,jablko,energicka tyčinka,chlieb,a aspon 5-10 euro ak by som dostal hlad alebo smad,a zapalovač. Zapalovač sa može hodiť v pripade nudze.Mapy neberiem,Pred cestou si vždy naštudujem trasu doma a prekontrolujem v Googli,nikdy som sa naštastie nestratil.Všetky cesty predsa vedú do Ríma...

Ak je chladnejsie pribalim do ruksaku aj nohávky Rogelli a teplejšiu mikinu s kapucnou. ak je teplo,ide to nazad do ruksaku.
Ak je pekne a chcem mať niečo na pamiatku,beriem svoj digital Olympus -ten sa da ešte napchat do ruksaku.


Naposledy upravil sasovcan dňa 14.05.2009 - 10:21:05, celkovo upravené 1 krát.

13.05.2009 - 00:13:06
00
3. kluc na nastavenie gumiciek na V brzdach /tie treba zhodit v pripade defektu

:shock: to čo máš za Včka, alebo si ešte nedošiel na mocné gri-gri kúzlo "odháknutie pivotov"?!
13.05.2009 - 15:14:28
00
Niektorí jazdia s takými batohmi, že si myslím, že vozia so sebou aj sťahovák na stred, sťahovák na kazetu aj s bičom, dvojkilové kladivo, francuzák a centrovaciu vidlu...
13.05.2009 - 22:17:46
00
JoKo volal si ma? :mrgreen:
13.05.2009 - 22:20:22
00
joko: radsej budem nosit batoztek ako to co si sem popisal mal napchate vo vreckach...no a k naradiu...v terene je pravdepodobnost tech. problemu na biku podla mna vacsia ako na cestaku...ci?
13.05.2009 - 22:24:00
00
zalezi od toho , kam sa ide. ak je to v okoli domova, tak staci minimalny zaklad /dusa, lepenie, sada klucov + nitovacka, 2 montpaky, pumpa/. Camel v batohu podla potreby. Samozrejme mobil doklady a obcas fotak.
Na dlhsie vyjazdy, a vyjazdy mimo domova aj oblecko podla potreby, a vo velkom batohu, ktory ostava v aute, alebo na hoteli je velka pumpa, stahovak na kazetu, kluky, nahradna retaz, lanko a oblecko.
14.05.2009 - 07:11:33
00
Toto nosím stále pri sebe. + nejaké to lanko :lol:

Prílohy:

Obsah vačkov.jpg
Obsah vačkov.jpg 116.23 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2009 - 20:04:48
00
JoKo volal si ma? :mrgreen:

Kedy?
Prečo?
Čo som mohol chcieť?
Asi nie, nemám tvoje číslo...
15.05.2009 - 22:06:01
00
joko: radsej budem nosit batoztek ako to co si sem popisal mal napchate vo vreckach...no a k naradiu...v terene je pravdepodobnost tech. problemu na biku podla mna vacsia ako na cestaku...ci?

Bavíme sa o "výbave na cestách"...
15.05.2009 - 22:08:06
00
V mladšom veku som nosil na cesty so sebou aj prezervatív - jeden nikdy nevie, kedy sa naskytne možnosť niekam ho strčiť a bez ochrany ani na krok...

a uz si ho niekedy pouzil? :D
20.05.2009 - 19:08:02
00
keyboard_arrow_up