ŠKODA Bike & Tour

07.06.2014
Cykloturistika
Košice (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (17)
110mat110ArceycistyCRSjj03laco44maparmir-ko18monikkamuninorispipino66rastyssamael35stefanvanickyTyBizetha
Myšlienka projektu ŠKODA BIKE & TOUR nie je zložitá. Dostať ľudí späť do sedla, ukázať im, že cestovať sa dá aj inak ako autom, dovolenka na dvoch kolesách môže byť skvelá zábava pre celú rodinu a podporiť iniciatívy smerujúce k skvalitňovaniu cyklistickej infraštruktúry v meste i mimo neho.

ŠTART:
CENTRUM KOŠÍC, NÁMESTIE OSLOBODITEĽOV PRED OC AUPARK
CENTRUM PREŠOVA, NÁMESTIE LEGIONÁROV PRI DIVADLE J. ZÁBORSKÉHO

Slovensko sa v posledných rokoch pomaly mení na cyklistickú krajinu. Je tu evidentný nárast hobby cyklistov, či už sa jedná o MTB alebo cestné bicykle, stále viac ľudí sa do práce či školy prepravuje práve na dvoch kolesách, náš najúspešnejší športovec je cyklista a existujú tu desiatky kvalitných cyklistických pretekov v každom regióne.
Naša cyklojazda nemá ambíciu zaradiť sa do kalendára štandardných cyklistických pretekov. Náš cieľ je spojiť maximálny počet cyklistov v jeden deň a umožniť im unikátny zážitok – spoločnú cyklojazdu po uzavretej diaľnici D1 medzi Košicami a Prešovom. Chceme týmto projektom dve východoslovenské metropoly a ľudí v nich žijúcich spájať a apelovať na fakt, že tejto aglomerácii stále chýba infraštruktúra, ktorá by ľuďom umožnila návštevu druhého mesta aj na bicykli. Po odštartovaní novej tradície sa bude jednať o temer svetový unikát, diaľnicu pravidelne pre cyklistov uzatvárajú podľa dostupných informácií jedine v Chicagu (Illinois, USA).
28.04.2014 - 14:23:48
00
Štartovné 8 € na akcii ktorá ma podporiť rozvoj cyklistiky? Načo sa tam potom idú prezentovať 4 hlavný a niekoľko ďalších partnerov (firiem)??
A ak si organizátor myslí že cyklista musí byť rozvedený samotár, tak sa kruto mýli. Dať ako cenu zájazd pre jedného môže len chladný biznismen.
01.05.2014 - 18:18:24
02
Chcel som na to zobrať kamarátov. A tí mi povedali, že dať toľko penazí za bicyklovanie po rovine(asi 2hodiny), nedajú.
21.05.2014 - 21:20:21
00
Chcel som na to zobrať kamarátov. A tí mi povedali, že dať toľko penazí za bicyklovanie po rovine(asi 2hodiny), nedajú.

Nieco na tu temu sa rozoberalo v komentaroch pod clankom - http://www.mtbiker.sk/clanky/7006/dialnica-plna-cyklistov.html
21.05.2014 - 21:22:17
00
Vďaka za link. Prečítam si. Ja to chápem aj som chcel ísť.
21.05.2014 - 22:03:32
01
Vďaka za link. Prečítam si. Ja to chápem aj som chcel ísť.


;)
21.05.2014 - 22:15:04
00
http://www.everytrail.com/trip_pictures.php?trip_id=2812003&code=
08.06.2014 - 08:31:08
01
keyboard_arrow_up