Pokiaľ nemáš licenciu Dukly Trenčín a zároveň nie si registrovaný na UCI ako jazdec Dukly Trenčín, tak by ti to vôbec nemalo vadiť.
Hoci sa tu chystá ešte nejaký kontinentálny tím... Myslím si, že ak budeš jeho členom (alebo ak si v Dukle Trenčín), tak budeš mať o program postarané a nejaké hobby preteky, resp. cestné maratóny v Rakúsku ťa nebudú zaujímať. A keď do Rakúska prídu nejakí pretekári, tak vedia, že si väčšinou veľa nenavyhrávajú - väčšie ceny idú do tomboly a zároveň vedia, že pred tombolou sa patrí odísť, aby mali väčšiu šancu vyhrať amatéri...
23.01.2012 - 22:21:24
00
Dik za info. Keby som bol v Dukle, asi by som maratony naozaj neriesil.
BTW, som zvedavy, ako dlho zas bude trvat nasmu zvazu priprava kalendara. Doterajsie aktivity (miss, cyklista roka) naznacili zlepsenie, snad nezostane len pri nich.
24.01.2012 - 12:31:12
00
Tak prvý rakúsky cestný maratón je za nami... Predpoveď na Moedling hovorila, že by mohlo začať pršať okolo jednej. Keďže štart bol o desiatej, dlhá trať mala 97 km, tak väčšina štartujúcich verila, že nezmokne. Ešte na štarte sa vyjasnilo, medzi domami nefúkalo a tak sme si hovorili, že návleky na ruky a nohy sme si nemuseli dávať. Avšak na vrchole prvého tiahleho (12 km) príjemného stúpania (skoro celé som absolvoval na hrubej, akurát posledných 200-300 strmších metrov som dal malú) sa ukázala dolina a nad dolinou čierňava... Západne od Moedlingu asi nečítali predpoveď a otvorili kohútiky už o jedenástej. A potom v daždi až do cieľa. Nebol prudký, ale teplota padla na 8 stupňov a na vrchole St. Corona (cca 660 m nad morom) dokonca na 4 - zjazd (maximálku som mal 69 km/hod.) bol pekne uzimený.

Bolo tam zopár Slovákov, videl som auto z Topoľčian (načo si kúpil kupé Mercedes, keď má potom problém vytiahnuť z neho bicykel - to ja s mojou Fabiou Combi som odviezol v pohode tri - ale toto som nepísal ja, ale moja závisť!), ďalšie auto z EČ zo Skalice, na štarte boli aj Ferko a Dušan s ktorými som sa zoznámil pred pár rokmi na nejakom maratóne v Rakúsku a odvtedy sa na nich často stretávame. S jedným junáčikom v drese Greenbike (alebo Kaktusbike? - ach jaj, ten Alzheimer!) som dokonca na trati prehodil pár slov - kým som vládal. Vo výsledkoch som našiel aj Roba Nagya, ktorý jazdil v zopár tímoch za peniaze až kým ho pred pár rokmi nenachytali na Okolo Rakúska so syntetickým testosterónom v šťanke. Organizátor vo výsledkoch neuvádza štátnu príslušnosť, takže nie je možné spočítať, koľko bolo z cca 440 klasifikovaných jazdcov na dvoch tratiach (97 a 72 km) Slovákov.

Žiadne fotky tento rok nie sú - riziko dažďa bolo veľké a nechcel som utopiť svoj digitál, tak som ho pre istotu nechal doma.

Ďalší maratón bude v nedeľu 29. apríla - Neusiedlersee Radmarathon so štartom v Moerbischi (cca 60 km od Bratislavy) a peknou 125 km traťou okolo Neusiedlerského (Neziderského) jazera. Nejdem, rodinné záležitosti. Ďalší, na ktorý som sa tešil, bol Schwechater, ten však zrušili.
23.04.2012 - 21:03:17
00
JoKo- ono:-))))) pocuvaj urcite si sa so mnou aj odfotil :-)))) Jedine co tu sedi je ze som bol pozitivne testovany na testosteron. Na ziadnom maratone v Modlingu som nestartoval ani startovat nebudem moja vykonnost je este stale taka dobra aby som sa s takymi ako si Ty este dlho nemusel stretnut na starte.Bolo by na mieste a vidim ze si tu chronicky prispievatel ko....tin aby si tu ludi nezavadzal!!!!!!!!!A ked uz tak si kup nejaky dobry fotak aby si mohol fotit aj v dazdi!!!!!!!Aj ked v sobotu v okoli Viedne siroko-daleko neprsalo!!!!!!!!!
24.04.2012 - 19:58:06
00
????Nechapačka.????
Normalne neviem posudit či tvoj prispevok ma pozitívny alebo negatívny podtón. Prosím o lepsie vysvetlenie.
24.04.2012 - 20:19:26
00
Robo, kukni si, kto je napísaný na stom mieste (koniec druhej strany)...
http://www.pflanzl.info/Seiten/Results/Results_PDF2012/20120422Moedling/20120422Moedling_72km_OV.pdf
Tiež mi to bolo divné... Nevidel ťa ani Michal, s ktorým si vlani jazdil v ARBO Denzel, ani Čert, ktorý nás trpezlivo čakal v cieli a videl skoro všetkých, čo prešli cez cieľ...
Tak si to asi nebol ty, ale nejaký tvoj menovec. Takže sorry.
24.04.2012 - 20:28:58
00
ten rocnik na neho aj plati :D tak ten cyklista mal narovasi nielen henten testosteron.... do prdele aj s takym cyklistom :P sa cudujem,ze ten testosteronovo-efedrinovy mladenec este jazdi
tak z tych sypaciek by viaceri z nas nemuseli s JoKom chodit na hobby maratony,no nie?


Naposledy upravil canopus dňa 24.04.2012 - 20:53:20, celkovo upravené 2 krát.

24.04.2012 - 20:46:07
00
Jak to bolo s tou trafenou husou?...:-)
24.04.2012 - 20:48:32
00
Junáčkovia, upokojte sa...
Napriek tomu, že jeho testosterónový prešľap vysvetlený jeho otcom bude kolovať ešte medzi mnohými ďalšími generáciami slovenských cyklistov, si treba uvedomiť, že Robo bol výborný slovenský cyklista, jazdil aj v profesionálnych tímoch, bol niekoľkonásobný majster republiky, slovenský reprezentant, účastník majstrovstiev sveta a olympijských hier...
Keďže my sme nič také nedosiahli, zaslúži si našu úctu a najmä slušné vyjadrovanie na jeho konto!
24.04.2012 - 21:10:55
00
Uctu si zasluzia cestni ludia. O vsetkych vysledkoch kohokolvek, koho co i len raz prichytili, sa da uspesne pochybovat. Je jedno kolko a akych vysledkov to bolo. Vlastne nechapem, preco sa vsetky vysledky usvedcenych sypacov jednoducho nevyskrtnu z historickych tabuliek. Bolo by to fer voci tym poctivo trenujucim. A to nie je samozrejme nic osobne, to myslim vseobecne vo vztahu ku ktoremukolvek "akozesportovcovi".

JoKo, inak dobre vediet, ze mas hrubu a malu. Ja mam velku a malu, pricom obe mam rovnako hrube. Zaujimave, ze Ti na tu hrubu sadne retaz. Alebo ta mala je taka ultra tenka?
24.04.2012 - 23:33:18
00
JoKo na upresnenie vlani som za Denzel nejazdil:-))))az tento rok a posledny rok:-)))A pre Teba Jezisko slovensko ako take je vykladna skrina cestnych ludi a Ty urcite patris medzi najcestnejsich!!!A za tridsat rokov co jazdim som sa stretol asi s velmi vela cyklistami a asi budem vediet ako sa po kostole hvizda co myslis???Cize tu naplnu pusu tvrdit ako je ludstvo cestne -nebud smiesny a zobud sa uz prosim Ta!Inac sa vzdy vyborne zabavim na takychto debatnych forach:-)))Takze Vam zelam sportu zdar!!!
25.04.2012 - 08:19:00
00
a este Jezisko keby kazdeho vyskrtli tak by si nemal ake tabulky studovat :D
25.04.2012 - 08:22:14
00
JoKo na upresnenie vlani som za Denzel nejazdil:-))))az tento rok a posledny rok:-)))A pre Teba Jezisko slovensko ako take je vykladna skrina cestnych ludi a Ty urcite patris medzi najcestnejsich!!!A za tridsat rokov co jazdim som sa stretol asi s velmi vela cyklistami a asi budem vediet ako sa po kostole hvizda co myslis???Cize tu naplnu pusu tvrdit ako je ludstvo cestne -nebud smiesny a zobud sa uz prosim Ta!Inac sa vzdy vyborne zabavim na takychto debatnych forach:-)))Takze Vam zelam sportu zdar!!!


krasne si sa priznal ;)
25.04.2012 - 09:33:31
00
a to že by neboli špinavé tabuľky by nikomu nevadilo ;)
25.04.2012 - 09:59:59
00
obrovska skoda ze ta "cestnost" velmi velkym sposobom prenikla uz aj medzi amaterov na rozne "dedinske" preteky. preto ma to tam uz velmi netaha a radsej si pojdem pojazdit len tak pre radost. so sportom a jeho podstatou to nema uz vobec nic spolocne...
25.04.2012 - 10:52:40
00
keyboard_arrow_up