No vidis ze sam vies uznat bludnost merania a potom s tym operujes ako s absolutnymi hodnotami. Mne tie kramy meraju ftp vsetky cca rovnako, ale hlavne to nejak neprezivam, jazdim pre radost, watty si meriam len tak informacne, aby som vedel na co v preteku mam a kedy sa odpalim 😁
04.02.2019 - 21:21:45
00
Si zrejme chcel skôr povedať, že máš ftp rovnaké aj keby si ho meral rozličnými wattmetrami, ktorými by si nameral jeho rozličné hodnoty. A na hobby tréningy, preteky ak nejazdíš časovky to ,,cca,, stačí. V časovke - tréningu aj preteku potrebuješ čím menšiu chybu merania. Najlepšie ak máš jeden wattmeter - akú takú konzistentnosť.
04.02.2019 - 21:50:51
00
rovnaké ftp vzhľadom k čomu? to máš snáď deň odo dňa iné.. či v dôchodkovom veku to už máš konštantné? ja nemám ani váhu konštantnú a forma tiež nie je u mňa celoročne konštantná, tak ťažko môžem mať rovnaké FTP. na časovku sa ani nemusíš pozerať na computer, ideš naplno a keď nevládzeš tak ešte pridáš, fakt nechápem načo by som striktne na časovke sledoval watty, hlavne pri takej čo nemá ani 20 minút a dlhšie sa na sk hobby scéne nejazdia.

inak sorry všetkým za OT, keď sem nazrie moderátor, tak nech to vymaže.
04.02.2019 - 22:09:47
00
moderatora hobby ziletkarske ftp pitchoviny netrapia :D

MVDP a jeho tim bude startovat na G-W...:)
04.02.2019 - 22:12:28
01
Rovnaké myslené v daný deň - merania ftp - testovania, odhadu pri 20 minútovom teste. Namerané FTP bude v daný deň testovania rozdielne podľa toho ktorým z tých troch wattmetrov budeš merať. Teda z troch wattmetrov by si dostal tri rozličné namerané hodnoty jedného reálneho, skutočného FTP. Jemu najbližší by bol priemer z tých troch. V hobby časovke ísť naplno. Si to predstavuješ jak hurvínek válku, jak ja pred troma, dvoma rokmi, ... Som chodil, ked som nemal wattmeter a potom aj s wattmetrom som chodil ,,na pocit,, - na plno. Začal som na 290 W a postupne klesal na 230. Priemer mi vyšiel 252 W. Priemerka 40 km/h. 24 minút /pretek Merida Road Cup - 3. miesto/. Od januára nejdem v tréningu ,,naplno,, ale idem celý tréning rovnomerne. 28 minút. Každý tréning o 1 W viac s tým, že den predtým idem ,,rozjazdenie,, - o 14 W menej. Za 6 týždnov sam sa nezlepšil o 6 ale o 18 W. Na 270. Takže už nie col sem col tam ale ,,disciplína,,.


Naposledy upravil ivan dňa 04.02.2019 - 22:58:34, celkovo upravené 1 krát.

04.02.2019 - 22:21:35
00
v daný deň nebudem mať rovnaké ftp ani ked si to budem robiť tým istým w. a nie kvôli jeho presnosti, ale kvôli tomu že nie som stroj a ten jeden FTP trest len tak ľahko nezregeneruješ v priebehu dňa.. a keď ich dáš tri za deň tak sa kvalitne odpáliš... však stačí ísť na tú trojčasovku na kasárne, to ani nie sú 20min úseky a bohate to stačí aby sa človek sundal.
04.02.2019 - 22:38:26
00
Nemyslel som ze pojdeš za den tri testy. Nechápeš. Výkonnost ktorú mas v sebe daný den - ak by bola merana troma watmetrami mal by si tri rozličné hodnoty.
04.02.2019 - 23:05:01
00
No ok, ak maju solidnu presnost tak nevidim v tej rozdielnej hodnote fatalnu chybu, kto sa nudi moze to realizovat, ak ma w. v pedale, v kluke a v zadnom naboji, moze to porovnat 😂 ja mam vsetky v klukach, tak sa vzdavam. Tym ze mi meraju zhruba rovnako som myslel fakt ze ked idem ftp v priblizne rovnakej faze vykonnosti, tak mam z nich porvnatelne data. V zmysle rozdiel jednotiek w
04.02.2019 - 23:17:32
00
Ved hovorím. Na tréningy a preteky - cestné tam sa tie chyby meraní stratia. Sú veľké zmeny, intenzity - málokedy sa ide dlho rovnomerne. V časovke ale rozhoduje, dopláca sa na každý ,,prepálený,, watt aj napr. použitím iného wattmetra.
04.02.2019 - 23:35:25
00
Hosť napísal:
No ok, ak maju solidnu presnost tak nevidim v tej rozdielnej hodnote fatalnu chybu, kto sa nudi moze to realizovat, ak ma w. v pedale, v kluke a v zadnom naboji, moze to porovnat ? ja mam vsetky v klukach, tak sa vzdavam. Tym ze mi meraju zhruba rovnako som myslel fakt ze ked idem ftp v priblizne rovnakej faze vykonnosti, tak mam z nich porvnatelne data. V zmysle rozdiel jednotiek w


Neviem o co ti vlastne ide. Ved sam Poel uvadza ze mal FTP 400w par mesiacov dozadu A keby ho mal niekto rovnake tak Poel nevyhra 24 zavodov z 25 takym stylom. Aert mal na Strade Bianche namerane za 45min. 365W. Ved aj sam musis vedieť,že stači rozdiel aj 10w na FTP a v takom zavode ako je CCX si skocil s ambiciami na vitazstvo,pokial super nema defekt alebo tech chybu. Ved to bolo vidiet,že Aert nasadil full gas aby dobehol Poela a mala chyba ho odpalila.a uz nedokazal doskocit tych 20m. Isiel nad AnP ,jednoducho sa skoro uvaril. Trat bola rychla ,tak Aert sa nemohol spolahnut na blato a ine veci co Poel nema rad,ako napr. v Bieles,alebo Limburgu Jednoducho Poel ma jednoznacne najvyssi vykon dlhodobo. Nie je o čom
05.02.2019 - 03:07:36
00
to mi je jasné že nevieš vôbec o čo tu ide, keď sa snažíš porovnať dvoch jazdcov na základe FTP uvádzanej vo Wattoch a vnášať to do disciplíny ako je cx, kde sa skáče, uteká, menia biky atd. ja som nikdy nepísal že poel je sračka, to snáď vidí každý že dominuje.. len tie čísla strielané od brucha to je fakt na úrovni fake news so zem a vek... ale ivan aspoň operoval s W/kg
05.02.2019 - 08:17:49
01
Pridávam zaujimavú spoveď. Ak to tu je už v inom fóre, tak zmažem. Ale hodí sa to sem.
https://www.bezfrazi.cz/junior/?fbclid=IwAR2WsOLbqTvYgAAGe6in-MIhpkkipjn3D17bQoiRagKT_WWGXF4AgUA1G0s
05.02.2019 - 08:52:48
04
Hosť napísal:
to mi je jasné že nevieš vôbec o čo tu ide, keď sa snažíš porovnať dvoch jazdcov na základe FTP uvádzanej vo Wattoch a vnášať to do disciplíny ako je cx, kde sa skáče, uteká, menia biky atd. ja som nikdy nepísal že poel je sračka, to snáď vidí každý že dominuje.. len tie čísla strielané od brucha to je fakt na úrovni fake news so zem a vek... ale ivan aspoň operoval s W/kg


Tak mi povedz v čom nemám pravdu . Že neviem o čo ide. Tak nám to tu povedz o čo ide ,keď nie o hodnoty FTP . Zvlášť Ccx kde sa ide šrot od začiatku. No daj

Apropo tí čo uviedol ivan sa dá vypočítať,takže žiadna veda.

https://cyclingtips.com/2017/11/mathieu-van-der-poel-is-most-talented-bike-racer-on-planet/

Prílohy:

Screenshot_20190205-114603.png
Screenshot_20190205-114603.png 133.52 KiB thumb_up0thumb_down

05.02.2019 - 11:41:29
00
Veľa som sa v odhade nesekol - takmer nič.. MVDP v r. 2017 FTP 5,3 teraz 5,5 W/kg.
05.02.2019 - 14:28:42
00
slavomirk napísal:
Tak mi povedz v čom nemám pravdu . Že neviem o čo ide. Tak nám to tu povedz o čo ide ,keď nie o hodnoty FTP . Zvlášť Ccx kde sa ide šrot od začiatku. No daj

Apropo tí čo uviedol ivan sa dá vypočítať,takže žiadna veda.

https://cyclingtips.com/2017/11/mathieu-van-der-poel-is-most-talented-bike-racer-on-planet/


s tebou je strata času sa baviť... ale posledný príklad, predstav si zasnežený kopec a dve absolútne identické autá vrátane obutia, ktoré budú šoférovať rozdielni
ľudia, jeden dosiahne cieľ toho kopca a druhý nie.... a teraz sa skús nad tým zamyslieť..

keby ten cx bol taký jednoduchý, že stačí mať nejakú výkonnosť a máš bednu za bendou asi by tie pódia a prvá 10 vyzerali trochu inak ako to vyzerá že je tam samí belgičan a holanďan
samozrejme že tá výkonnosť je majoritná zložka úspechu, ale je to aj o hlave, technike, šťastí a atď..

a moja pripomienka posledná bolo o tom že keď chceš zrovnávať výkonnosť cez čísla tak operuj s W/kg a nie W, aj tak sa k takým aktuálnym hodnotám nikdy na nete nedopracuješ, lebo to nemá nikto potrebu presne a aktuálne zverejňovať. okrem toho aert nemal 365 W na S-B za 45 minút ale priemer za celý pretek
05.02.2019 - 14:41:23
00
keyboard_arrow_up