a čo konkrétne ťa v tej druhej časti trápi?
06.02.2013 - 13:31:33
00
Na konci vety nemáš bodku.
06.02.2013 - 14:21:23
00
a potom sa zrútil a zistil, že je gay...a za to všetko môže tá zlá UCI... :D ale je mi divné, že ty čo máš profi peloton v malíčku, si o takýchto veciach nevedel ;)
No mne sa skôr nepáči ten profi-peletón. Nielen pre ten "peloton" - čechizmus, ale najmä preto, že Gaerme bol hlavne dráhar - bol majster sveta v stíhačke, bol svetovým rekordérom v hodinovke... Cesta bola len doplnkom, tam nedosiahol také úspechy.

Katko by mohol pohľadať v rozhádzanom fóre tému o programoch v TV a dať sem link - pravidelne na MGM dávajú film "Lietajúci Škót" a v tej téme sme už o Obreem trochu diskutovali.
06.02.2013 - 21:28:10
00
JoKo, aj peletón aj pelotón je spisovne, a už vôbec to nie je čechizmus, keďže to slovo vzniklo úplne v inej krajine, "n'est-ce pas?" ;) ale to je jedno...ja som len pichol do osieho hniezda :)
07.02.2013 - 09:05:46
00
Prepáčte, že vám narušujem tieto gramatické a štylistické škriepky. Rád by som sa opýtal skúsenejších, najmä JoKa, na jednu zaujímavosť, ktorú som videl v staršom filme, ale i na súčasných pretekoch. Ide o to, že pretekárom podávajú do ruky na vrchole horskej prémie do ruky dáke staré noviny. Načo? Dajú si ich do dresu, pod zadok, alebo čo s nimi robia? Má to v súčasnej dobe opodstatnenie? Diky vopred za odpoveď. ;)
13.02.2013 - 23:14:09
00
Daju si ich pod dres aby im nebola zima pri zjazde :)
13.02.2013 - 23:21:46
00
Tak ako napisal Matko_PD... A noviny funguju aj dnes :-)
14.02.2013 - 18:06:00
00
Výhod novín oproti neprefukovej veste alebo protidažďovej pláštenke je hneď niekoľko...

5-6 novinových strán pod dresom síce chráni proti vetru možno rovnako ako vesta, ale na druhej strane ďaleko lepšie izoluje pred chladom ako vesta.

Podanie vesty alebo novín a ich oblečenie - strčenie pod dres trvá približne rovnako dlho, avšak noviny podá ktorýkoľvek ochotný divák, zatiaľ čo vesta musí byť tímová. No a ochotných divákov s novinami je na kopci viac ako členov doprovodného tímu.

Vyzlečenie vesty alebo vytiahnutie novín spod dresu trvá približne rovnako, avšak vestu treba podať do tímového auta, a to v čase, keď sa po zjazde pod kopcom formujú skupiny a zvyčajne treba zamakať, aby sa jazdec dostal do lepšej skupiny... Nehovoriac o tom, že dole kopcom sa mechanické autá medzi skupiny nepúšťajú, takže pod kopcom sú pekne vzadu a treba na ich príchod hodne dlho čakať. Ostáva len vestu poskladať a strčiť do zadného vrecka - čo však trvá dlhšie ako vytiahnutie novín a ich odhodenie do priekopy.

Proti odhadzovaniu novín síce intenzívne protestujú grínpiči a iná háveď, avšak v papieri je hodne prírodného materiálu, ktorý sa v prírode rozloží určite rýchlejšie ako umelohmotná pláštenka alebo vesta.

Takže u mňa už veľa rokov vyhrávajú noviny... Hoci mne ich na kopci nikto nepodá...
14.02.2013 - 20:44:19
00
Noviny som prvý krát skúsil v zjazde z Homôlky, vypýtali sme od chatára lebo sa dosť ochladilo a veru je to skvela pomôcka :)
Ešte by som dodal, že nasajú aj trošku vlhkosti..
14.02.2013 - 21:26:04
00
ja noviny nosím skoro furt...pod 18C si davam furt
15.02.2013 - 16:25:33
00
keyboard_arrow_up