dobrý text o ferarim a fuentesovi v novej 53/11...cyklistike aj veľmi veľa dali aj keď sa to teraz moc nezdá.
23.10.2012 - 18:17:18
00
chose: co sa divis, ved spanielski futbalisti su zenske, pri kazdom dotyku hned placu, potrebuju gynekologa!

bedo: tu mas nevedecky pohlad na vec od cloveka co vtedy koncil karieru
http://www.cyclingnews.com/blogs/robert-millar/the-bare-minimum
23.10.2012 - 20:01:20
00
Vedeli ste, že Eufemiano Fuentes, ktorého keď ktorýkoľvek cyklista stretne v supermarkete pri rožkoch, dostane dva roky dištanc, je oficiálny lekár FC Barcelona? To sa im potom, chlapcom ušatým vyhráva... ;)

Kokso, ak je to pravda, tak mi to len potvrdzuje. Futbal a hokej su v tom maraste, kde bola cyklistika pred 12 rokmi.
23.10.2012 - 21:15:18
00
http://sportky.topky.sk/c/96251/indurain-stoji-na-strane-armstronga-myslim-si-ze-je-nevinny?fb_action_ids=4099337435636&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224099337435636%22%3A210691235730905%7D&action_type_map=%7B%224099337435636%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=[]
23.10.2012 - 22:09:27
00
milsu:a co tak pouzit dopice skracovac?
23.10.2012 - 22:12:30
00
Indurain sa asi boji ze aj jeho vzorky su este niekde k dispozicii :D
23.10.2012 - 22:26:37
00
no ale to s tym futbalom tam bolo dobre, ze ked padne neplatny gol a rozhodca to neodpiska alebo odpiska zle atd tak to po zapase uz nik neriesi aj ked je jasne vidno na zaberoch ze bola ruka ofsajd atd... a tuna riesie x rokov stare veci... proste blbost. stale vravim ze doping by mali riesit pocas zavodu, ked uz vyhlasia stupne vitazov tak je koniec a dalej sa to nema riesit. aj tak to uz nikoho potom nezaujima ked sa rozidu ludia domov
23.10.2012 - 22:59:55
00
merckx je nasratý na tých čo vypovedali proti,vraj to mali spraviť vtedy keď brali...akurát,že vtedy z toho ťažili a dnes ťaží niekto z nich za slušnú protihodnotu.
23.10.2012 - 23:47:43
00
Citácia z rozsudku, ktorým sudca Sam Sparks zamietol žalobu LA voči USADA:
"The events in USADA's charging letter date back fourteen years, span a multitude of international competitions, and involve not only five non-citizens of the United States who were never licensed in this country, but also one of the most well-known figures in the history of cycling.
As mystifying as USADA's election to proceed at this date and in this manner may be, it is equally perplexing that these three national and international bodies are apparently unable to work together to accomplish their shared goal the regulation and promotion of cycling. However, if these bodies wish to damage the image of their sport through bitter infighting, they will have to do so without the involvement of the United States courts."
24.10.2012 - 06:50:46
00
bedo: tu mas nevedecky pohlad na vec od cloveka co vtedy koncil karieru
http://www.cyclingnews.com/blogs/robert-millar/the-bare-minimum

"After Festina, it was the supposedly the new era but the UCI limits were still the same and the problem moved even more into the shadows."

inak povedané história sa opakuje... a bude horšie (deep shadows = genetický doping). Fakt si myslím, že netransparentné dopingové kontroly nie sú riešenie. Jediné riešenie vidím v tom, že sa do športu vráti duch z čias De Coubertina a šport bude zasa len o súťažení a radosti z víťazstva (a nie o peniazoch). Ľudia veľmi rýchlo akceptovali, že k športu patria peniaze a doping je len odvrátená strana tejto mince. Hamilton vo svojej knihe píše, že mu trvalo 3 roky, než začal sypať a celé tie tri roky makal jak hovado a bolo mu to prd platné. Sám uvádza, že primárnym motívom nebolo ani tak vyhrávať, ako skôr zabezpečiť si živobytie - kúpiť si dom, auto a proste všetky tie normálne veci, pre ktoré chodia ľudia do práce (aj keď pocit z dobre vykonanej práce má tiež niečo do seba).
24.10.2012 - 07:19:19
00
Badat posun dopredu - kriminalne vysetrovania su ucinnejsie ako samotne kontroly :) ked bude uzivanie dopingu trestny cin, mozno to mnohym veciam pomoze. Avsak v USA to realne nevidim, kvoli uz spominanej kulturistike, NHL, NFL atd.
24.10.2012 - 07:34:41
00
Ak by bol doping trestný čin, tak by si asi viac športovcov rozmyslelo, či si s ním začínať, to je pravdepodobné. Lenže sa zasa dostávame k tomu, o čom som už písal - že existuje nejaký zoznam zakázaných látok a čo na ňom nie je, to sa za doping nepovažuje. Všeobecne sa uznáva, že biotech firmy sú vždy o krok vpredu pred antidopingovými agentúrami (je to pochopiteľné, k dispozícii majú iné peniaze). Keď sme už pri tých peniazoch, možno by bolo zaujímavé vyčísliť, o aké peniaze sa jedná. Z toho, čo som sa dočítal, si LA počas 15 ročnej kariéry zarobil cca. 150 miliónov dolárov (pochopiteľne hlavne vďaka reklamným zmluvám so sponzormi) a pre nadáciu Livestrong sa vyzbieralo cca. pol miliardy. To sú veľmi pekné peniaze. Na druhej strane sa udáva, že Amgen, ktorý má monopol na EPO pre americký trh, má z jeho predaja príjem cca. 6 miliárd dolárov. Ročne. A to je len jeden zo spôsobov dopingu. By ma zaujímalo, koľko ľudí si myslí, že Amgen sponzoruje cyklistiku čiste z nezištných dôvodov. Alebo už spomínaný kofeín - jeho účinky sú pomerne slušne preskúmané a kedysi bol na zakázanom zozname (resp. bol stanovený limit, po prekročení ktorého už išlo o doping). WADA tento limit zrušila v roku 2004 úplne. Zdôvodnenie: "Many experts believe that caffeine is ubiquitous in beverages and food and that reducing the threshold might therefore create the risk of sanctioning athletes for social or diet consumption of caffeine." Alebo inak povedané, doping už nie je dopingom, ak je daná substancia všeobecne rozšírená a akceptovaná spoločnosťou (tak ako alkohol a nikotín). Pesimista dodáva: WADA je financovaná sčasti Olympijským hnutím a sčasti z verejných zdrojov. Jedným z najväčších sponzorov olympiád je Coca Cola.

A ešte čosi na odľahčenie: legendárny výskum Spiders On Drugs. :)
24.10.2012 - 09:03:41
00
bedo: čítal som už dávno rozhovor s Ondrom Sosenkom, doživotne diskvalifikovaným za doping, na tému preparátov a mal podobné myšlienky ako Ty. Hovoril tam, že dostali nejaké doplnky výživy od sponzorov, ktoré brali celý rok a na ďalší rok už boli na zozname zakázaných. Jeho otázka bola: Dopoval som alebo nie?

Mne sa strašne páči, že je momentálne celosvetový hon na "nasypaných" cyklistov a pritom sa v kútiku smejú iní, ktorí majú možno aj vyššiu spotrebu ako tí cyklisti.

Alebo mi vie niekto vysvetliť, ako sa dá odjazdiť na bicykli 180km pri priemerke 40km a za tým zabehnúť maratón za 2:50? :lol:
24.10.2012 - 11:21:17
00
A este si predtym zaplavat 4 km :D
24.10.2012 - 11:24:43
00
edit:runner ma predbehol ;)
narážaš na nejakého konkrétneho triatlonistu Ironmana? 8)

ja sa momentálne zľahka pripravujem na Half -Ironmana na bud.rok, ktorý je ešte k tomu bezhákový :o a sám cítim ako je komplikované spravne regenerovať.
BTV k tej priemerke na tohtorčnom garmin šprint triatlone v žiline som mal priemerku 42 km/h aj to v balíku,kedže sme sa striedali na špici balíka.Potom prechod zbiku na beh je velmi zaujímavý 8)
Pre porovnanie v Ďanovej som mal na triatlone olympijských parametrov (40 Km bike) priemerku len 31 km/h kedže išlo o bezhákový triatlon a každý musel ísť sólo , nastúpaných 700 m.
Súčasné časy a priemerky Ironmanov sú niekdy úplne mimo realitu.... |(
24.10.2012 - 11:39:27
00
keyboard_arrow_up